Liverpool

Στα 4 κι ας είν’ και 24

Στα τεσσερα… ένα στο άνφιλντ και τρία στο μπουρδελάκι σας…

Μην ταράζεσαι είσαι και γέρος άνθρωπος, ποιος ξέρει αν θα ζεις όταν θα ξαναστεφθείς παρά δυο αγωνιστικές πρωταθλητής.

Σιγά που σε έπιασε ο πόνος…

Κάτσε να ηρεμήσεις…αλλά τι λέω…μπορείς να κάτσεις;

Άνετα και πάνω στο perch, φουκαρά μου.

Και τώρα πιπιλίστε αντίχειρα, YMCA πως το λέτε και γρήγορα για νάνι.

Ενημερώστε και τον brother of steel να μας πει τι ώρα τραγουδάει κι η χοντρή.

…τον ξέρεις καλά τον εθνικό σας ύμνο…

εσείς έτσι κι αλλιώς πιπιλάτε ότι βρείτε να εξέχει…

μαν υ και βάζελος με άσχημα παιδικά χρόνια, δεν είναι πότε καλός συνδυασμός

ωχου μωρε τι καθεστε και ασχολειστε να πουμε, σε λιγο θα βγαλουμε αποτυχημενη τη χρονια ετσι οπως παμε

ΧΑΧΑΧΑ :lol2::lol3: Κλαιω…

Κριμα παντως για την Λιβερπουλ, προσωπικα ειμαι Manchester United αλλα ηθελα να το σηκωσει η Λιβερπουλ φετος γιατι θεωρω οτι ηταν καλυτερη συνολικα και δεν γουσταρω Σιτυ ή Τσελσι. Παντως αυτη η ομαδα εχει εντονες αυτοκτονικες τασεις.

Ρότζερς μέχρι το 2018.

Επιβράβευση για μια σπουδαία σεζόν…έστω και αν τελειώνει πικρά…

…πολύ καλή κίνηση, απ’την Liverpool:):!:

Όταν με το καλό τελειώσει το πρωάθλημα, θα ρίξω και ένα σεντονάκι…αν και τα πιο πολλά που σκεφτόμουνα, τα είπε ο Σωτηρακόπουλος προχθές νομίζω…
Αλλά εγώ θέλω να τα πω…:slight_smile:

αντε με το καλο σε 6-7 χρονια θα ξανακανουμε πορεια προς τον τιτλο

Eίπα ότι θα φτιάξω ένα σεντόνι για την ομάδα και θα το κάνω. Πάμε λοιπόν…

Αυτό το κείμενο γράφεται πριν το τελευταίο ματς με τη Νιουκάσλ. Μπορεί να τελειώσει μετά, αλλά δεν αλλάζουν πολλά πράγματα, ακόμα και αν γίνει το 9ο θαύμα.

Γενικές σκέψεις…

Αν μου έλεγαν στην αρχή της χρονιάς ότι η ομάδα θα διεκδικούσε το πρωτάθλημα μέχρι τελευταία αγωνιστική, θα τους περνούσα για τρελούς. Αν μου έλεγαν πριν 20 μέρες ότι θα το έχανα έτσι, ομοίως… Αλλά η ομάδα τελικά δεν αξίζει να πάρει το πρωτάθλημα. Αξίζει να το χτυπάει, αλλά όταν τρως 50 τεμάχια στη σεζόν, δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις, παρά μόνο αν βάλεις 140, ξέρω γω. Και δεν είμαστε καν η καλύτερη επίθεση στην κατηγορία, τουλάχιστον τώρα. Σόρυ παιδιά, αλλά έτσι είναι. Τώρα αν γίνει το απίστευτο, η Σίτυ το χάνει κι εγώ παντρεύομαι… (τελικά η νύφη έχασε)

[B]Θετικό πρόσημο:

? Passing game ωρέ.[/B]. Ούτε τσούκου τσούκου, ούτε τίποτα. Εναλλαγές της μπάλλας από πολύ πίσω, με εκμετάλλευση κάθε πιθανού και απίθανου κενού χώρου, με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο. Όχι πάντα καλό…αλλά εντυπωσιακό πραγματικά.
?[B] Εκπληκτικό παραγωγικό παιχνίδι… [/B]Υπήρχαν στιγμές που οι φάσεις που έβγαιναν ήταν από άλλο πλανήτη με τόση φαντασία και αποτελεσματικότητα, που, σόρυ που θα το πω, δεν το έχω συναντησει πολύ συχνά στα 30+ χρόνια που θυμάμαι να παρακολουθώ μπάλα. Δε λέω ότι είναι το καλύτερο που έχω δει ποτέ, αλλά ήταν εξαιρετικό.
?[B] Κυριαρχία στο παιχνίδι.[/B] Στα περισσότερα ματς η ομάδα κυριαρχούσε σε εξοντωτικό βαθμό πάνω στον αντίπαλο. Έχει ένα “αλλά” αυτό, που θα το δούμε στο αρνητικό.
[B]? Πολύ καλή φυσική κατάσταση[/B] στο μεγαλύτερο μέρος της σεζόν. Και ένας λόγος είναι ότι είχαμε πολύ λιγότερα ματς από όλους τους άλλους, αλλά όπως και να έχει, είχαμε και μικρότερο ρόστερ.
[B]? Εκμετάλλευση του (μικρού) ρόστερ[/B]. Από πολλούς παίκτες πήραμε το μάξιμουμ των δυνατοτήτων τους και αυτό ήταν εξαιρετική επιτυχία, αλλά και καμπανάκι για το μέλλον. Δεν νομίζω ότι μπορεί να ξαναγίνει αυτό, εξόν και αν ο Χέντερσον γίνει Μακελελέ και ο Φλάναγκαν ποδοσφαιριστής.
[B]? ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ [/B]Δεν ήταν τυχαία όλα τα παραπάνω. Ο Μπρένταν έδωσε το στίγμα του από πέρσι σε μας, ας μην πέτυχα κάτι, κτο ίδιο κάνει και φέτος με πολύ πιο πειστικό τρόπο. Ας στηριχτεί όπως πρέπει και έρχονται καλύτερες μέρες.

[B]Αρνητικό πρόσημο:

? Αμυντική λειτουργία.[/B] Χωρίς πολλά σχόλια. Με τόσα γκολ παθητικό κάτι δεν πάει καλά… Τέλος. Ας ψαχτούμε τακτικά, αλλά κυρίως ποιοτικά.
[B]? Έλλειψη διάρκειας/κακή διαχείριση σε ορισμενα ματς[/B]. Σε πολλά παιχνίδια, μπαίναμε σαν το σίφουνα και μετά τα παρατούσαμε σαν να είχαν τελειώσει στο 20, στο 30, στο 50, ξερωγω. Αποτέλεσμα αυτού, να κινδυνευουμε με ισοφάριση, ανατροπές και εμφράγματα. 9 στα 10 δεν τα πληρώσαμε. Με την Κρύσταλ Πάλας μας πόνεσε…πολύ, αν και εκεί ανοιχτήκαμε για περισσότερα…
[B]? Μικρό ρόστερ αμφιβόλου ποιότητας. [/B]Και εδώ είναι η μαγκιά του προπονητή. Αλλά δεν πας πουθενά με 16-17 παίκτες και να θεωρείς πετυχημένο τον άνθρωπο χωρίς φωνήεν… ΣΚΡΤΛ…

Και πάμε λίγο ατομικά ανά θέση…
[B]ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΞ… [/B]Σόρυ παιδιά, αλλά θα διαφωνήσω με πολύ κόσμο. Ο Σιμόν είναι καλός (εννοείται καλύτερος από τον Τάσο Κάκο των γκολπόστ, που τόσο στήριζα) αλλά μεγάλος τερματοφύλακας δεν είναι. Ανίκητος κάτω από το τέρμα, αλλά με σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας με την άμυνα και ακόμα σοβαρότερο στις εξόδους του. Δε μου κάνει, μέχρι να βελτιωθεί.
[B]ΑΚΡΑΙΟΙ…[/B] Τζόνσον είναι σταθερή αξία. Μπορεί να περάσει 6 παικτες σαν σταματημένους και να δώσει νέα διάσταση στη λέξη πουθενά δίνοντάς της τη μπάλα. Αλλά είναι καλός ο μπαγάσας… Αριστερά το Φλάναγκαν μοιάζει αλλά δεν είναι. Έχει ψυχή, τσαμπουκά δύναμη. Τέτοια είχε και ο Τάσος Πάντος…
[B]ΚΕΝΤΡΟ ΑΜΥΝΑΣ [/B]Εδώ δεν βγάζω άκρη. Κανείς στην αρχή της σεζόν δεν ήταν ικανοποημένος. Ο Άγκερ ήταν να φύγει, ο Σκρτλ να πάει δανεικός, ο Κωλοτουρές θα έδενε την άμυνα, ο Σακό δεν ξέρω τι ακριβώς θέση παίζει και πιθανόν να μην ξέρει ούτε αυτός. Ο Σκρτλ πήγε καλά αναλογικά (σκόραρε και κάμποσα τεμάχια σημαντικά, είναι αλήθεια). Οι υπόλοιποι ήταν μέτριοι, ειλικρινά δεν ξεχώρισα κανέναν και για μένα η ανάγκη για ενίσχυση σε αυτή τη θέση μοιάζει επιτακτική.
[B]ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΧΑΦ…[/B]Όσο πάμε μπροστά η κατάσταση βελτιώνεται. Έγινε υπεραπαραιτητος ο Χέντερσον, με πολλά τρεξίματα σε όλο το γήπεδο, πολλές κλωτσιές και ακόμη περισσότερη δουλειά. Καλός και ο Άλεν. Για κάποιο απίστευτα μυστηριώδη και ανεξήγητο λόγο, μου είναι συμπαθής πλέον και ο Λούκας Λέϊβα…γερνάω γαμω το…
[B]ΣΤΙΒΙ… [/B]Δεν μπορει να μπει ο αρχηγός σε καμία κριτική. Πέρσι τον έλεγα Βασιλιά Παλαίμαχο και φέτος με διέψευσε. Με κρίσιμα γκολ, με μεγάλες πάσες, με περισσότερη σοφία στο παιχνίδι, αντί της ταχύτητας που μοιραία έχει χάσει στα 33 του. Δεν μπορώ να τον κατηγορήσω για τίποτα. Όσο πιο μεγάλη κλάση, τόσο πιο μεγάλα λάθη… και αυτά είναι μέρος του μύθου…
[B]ΚΟΥΤΙΝΙΟ.[/B]. Το μυγόχεσμα με έχει διαψεύσει. Αν και δεν αντέχει ολόκληρο ματς στην πρέμιερ, σε αυτούς τους ρυθμούς, όσο αντέχει είναι εκπληκτικός. Μαζεύει και μοιράζει μπάλες και κλωτσιές με μεγάλη επιτυχία. Σπουδαίες ασίστ και σπουδαία γκολ. Πέτυχε…
[B]ΣΤΕΡΛΙΓΚ.[/B]. Αυτός προοδεύει. Δαιμονισμένος τους τελευταίους μήνες με οργιώδεις εμφανίσεις, αποδεικνύει ότι είναι ίσως ο καλύτερος παίκτης στην ηλικία του στο νησί… Σπουδαια συνεργασια με ΟΛΟΥΣ τους επιθετικογενείς συμπαίκτες του. Προσφορά ανεκτίμητη…
[B]ΣΤΑΡΙΤΖ… [/B]Εγώ αυτόν δεν τον θεωρώ τόσο καλό παίκτη, όσο φαίνεται. Δεν μπορώ όμως να παραβλέψω τα 21 γκολ του, τις μεγάλες εμφανίσεις του, το ότι πήρε την ομάδα από το χεράκι τις πρώτες αγωνιστικές μέχρι την επιστροφή του…
[B]ΣΟΥΑΡΕΖ.[/B].Μπορεί να ήταν και ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο τους τελευταιους 7 μήνες…Με δικαίωσε όταν φώναζα πέρσι ότι το μεγαλύτερο λάθος που κάναμε ήταν ότι δεν τον στηρίζαμε όταν όλοι τον χτυπούσαν (δίκαια ή άδικα). Και φέτος ο Ρότζερς μέχρι και το περιβραχιόνιο του έδωσε όταν έλειπε ο Στίβι, κάνοντας τον να νιώσει πιο χρήσιμος από ποτέ… και λίγο μετά υπεγραψε και την επέκταση…πρώτος σε γκολ (31) και σε ασίστ μαζί με τον Τζέραρντ (12) στο πρωτάθλημα…MVP απλά…
Δεν θα αναφερθώ πολύ σε άλλους παικτες. Μόουζες περίμενα πιο πολλά, Πάνκαρο δεν κρίνεται, Λουίς Αλμπέρτο δεν μπορεσε, Άσπας να παν στο διάολο…κλπ…

[B][SIZE=2]Βαθιά υπόκλιση στον Μπρένταν Ρότζερς. Έδωσε στίγμα στην ομάδα και όνειρο στον κόσμο. Δεν είναι λίγο αυτό…με τα όποια λάθη…[/SIZE][/B]

[SPOILER]Και πούστε γατάκια… μία βραδιά απ’τη ζωή μας, ολόκληρη η δική σας…[/SPOILER]

ΑΕΚ, ΑΕΚ

[SPOILER]τουρούρου, τουρούρου[/SPOILER]

αεκ είσαι;

http://www.sport-fm.gr/article/mpaloteli-gia-arsenal-liberpoul/767674

Πείτε μου ότι είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ψέματα, ε;
Δεν θα το αντέξω…

http://www.sport-fm.gr/article/pianei-limani-kai-upografei-o-lalana/773418

Μπα μπα μπα…τι λέτε;;;