Liverpool

Είπα κάπου για “κατεστημένο”; Το σύγχρονο ποδόσφαιρο πρόκειται περί αμιγούς και πολύ χοντρής μπίζνας, επιτρέπεται να μη μου αρέσει αυτό; Κοίτα, όλοι θέλουν να είναι με τους νικητές. Το θέμα είναι ότι αυτοί οι νικητές έχουν πλέον περιοριστεί σε 3-4 και τους είναι πιο εύκολο να προσελκύσουν την αφρόκρεμα των παιχτών. Αν εσύ είσαι ΟΚ με αυτό, με 'γεια σου και με χαρά σου. Εγώ δεν είμαι, με 'γεια μου και με χαρά μου κι εμένα.

Παρεμπιπτόντως, η Λίβερπουλ δίνει πίσω 50 λίρες (με μορφή κουπονιού για αγορά) σε όποιον αγόρασε τη φετινή φανέλα με το όνομα και τον αριθμό του Κοουτίνιο τυπωμένο.

Εδώ τα λόγια του Klopp: http://www.liverpoolfc.com/news/first-team/286597-jurgen-klopp-on-philippe-coutinho-transfer

Ζητω συγνωμη για το ‘‘κατεστημενο’’.Ξερω πως δε το ειπες αλλα ειναι καραμελα στο συγχρονο ποδοσφαιρο.
Επισης και εμενα μου αρεσει ο ρομαντισμος στον αθλητισμο οπως και σε ολους αλλα οι εποχες εκεινες τελειωσαν και πρεπει να συμβιβαστουμε με αυτο.Ως οπαδος της Μπαρσελονα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ποναει η καταπατηση αρθρων του καταστατικου του συλλογου απο τις πολυεθνικες και την διοικηση Μπαρτομεου.

1 Like

Καλά, η Μπαρτσελόνα δεν έχει καμιά σχέση με αυτό που ήτανε. Έχει καταντήσει μια από τις 2-3 μεγαλύτερες πολυεθνικές στον χώρο του ποδοσφαίρου. Πλέον δεν έχει και καμιά σημαντική διαφορά από τη Ρεάλ, ας πούμε.

Ε εμένα δε με καλύπτει το “σύγχρονο ποδόσφαιρο”, τι να κάνουμε. Και η υποστήριξη μιας φανέλας που ξεκίνησε ρομαντικά δεν μπορεί να με κάνει να συνεχίσω να ασχολούμαι το ίδιο ενεργά στη σημερινή εποχή, τι να κάνουμε.

Ασχέτως μετέπειτα καριέρας, η Λίβερπουλ ανέκαθεν είχε future superstars στο ρόστερ της, που τους διοχέτευε στις μεγαλύτερες οικονομικά δυνάμεις

Εκτός από Σουάρες και Μασερανο , έχει δώσει έναν εξίσου κορυφαίο κεντρικό χαφ …τον Τσαμπι Αλόνσο

Ασχέτως καριέρας , την περίοδο που αγωνιζόταν στην Λίβερπουλ έδωσε για υπέρογκο ποσό της εποχής έναν εξαιρετικό στράικερ μέχρι τότε ,τον Φερνάντο Τόρες ( σε εμάς μάγευε ) και πριν χρόνια πούλησε στη Ρεάλ τον ακατανομαστο αλλά μέγα επιθετικό Μιχαλάκη Όουεν

Γενικά καλά το πάμε σαν σκαλοπάτι εδώ και χρόνια . Το θέμα είναι κάποτε να φτάσουμε να παρακαλάνε να παίζουν για εμάς και όχι για άλλους

Συμπαθής και παικτουρα ο κουτίνιο , αλλά αν δεν θες …δεν θες .-

Γι’ αυτό τούτος εδώ

είναι ο μεγαλύτερος αρχηγός.

4 Likes

Since the moment I arrived in Liverpool , me and my family have been made to feel so welcome and have made so many friends. On the pitch and off the pitch, we have experienced the beauty of this club and its fans. In turn, I hope I have delivered memories and moments that have brought happiness to the Liverpool supporters. Moving to Liverpool, I knew the club’s greatness and history but what I did learn during my time was the unique heart and soul of the place. It has its own personality and character. I leave Liverpool because Barcelona is a dream for me. Liverpool was a dream that I was fortunate enough to realise and I have given five years of my life to it. A career on the pitch only lasts for so long and to play for Barcelona as well as Liverpool is something I want to experience and enjoy while I am blessed enough to be able to do so. I hope the supporters understand that choosing to experience something new is not about diminishing their importance to me or the club’s importance. Nothing will ever diminish that in my heart. I wish Jürgen and the team nothing but joy and success for the rest of this season and beyond. This is an amazing team and they are getting better and better all the time. There are too many people I want to thank, but I cannot name everyone individually. To all the amazing club staff who have been part of my life in Liverpool - I will miss you. To the owners, whom have tried so hard to bring success, and to the football recruitment staff for showing faith in me to bring me here and rewarding me during that journey, and to my incredible teammates, past and present, who have helped me grow and improve as a player and a person, I would like to say thank you to you all. Anything I have achieved here would not have been possible without you. And finally, to the most important people of Liverpool - the Liverpool supporters. I can never thank you enough for what you have given me during this time and no matter where I go in the world, for the rest of my life, I will always cherish Liverpool in my heart. You, the club and the city will always be a part of me. You’ll Never Walk Alone. Philippe.

Αποχαιρετιστήριο post Κοουτίνιο στο insta. Καλά τα λέει…

Τι γκολάρες ήταν αυτές σήμερα;;;;;

Το νιωσαμε λιγο με Αγκουερο στο τελος

Ε Liverpool είσαι, δε θα σταματήσουν αυτά.

Kοίτα, ή αυτά θα σταματήσουν ή η γέρικη καρδιά μου…

2 Likes

Αποθέωσε τον Σαλάχ ο Βασιλιάς. Είναι και μέτοχος στους Reds.

εγώ παίδες με αφίσα Καντονά και Κήν έχω μεγαλώσει αλλά αυτή η Λίβερπουλ οφείλει στον εαυτό της πάνω από όλα και μετά στην ιστορία της, να διεκδικήσει του χρόνου πρωτάθλημα με αξιώσεις και να το σηκώσει…

δε ξέρω αν ελέω αγωνιστικής σαπίλας της πιο αντιπαθητικής united ever έχω παραδώσει πνεύμα και απλά έχω κάτσει παθητικά και βλέπω όλες τις άλλες ομάδες με προσοχή πλην της δικιάς μου, αλλά αυτή η γαμημένη liverpool φέτος, αν φτιάξει την άμυνά της και πάρει και ένα σοβαρό τέρμα, θα χαρώ αν το σηκώσει κάποια στιγμή σαν να το σηκώναμε εμείς (και ειδικά τώρα σίγουρα παραπάνω, μιας και αμα δώ μουρίνιο να σηκώνει κούπα στην πρέμιερ με αυτό το έκτρωμα που έχει φτιάξει θα μου γυρίσει η γλώσσα ανάποδα)…

σάλαχ μεταγραφή χρονιάς

2 Likes

Πρέπει να πάρει παίχτες σε κάποιες θέσεις, ναι. Τέρμα και άμυνα βασικά. Από τη μέση και μπροστά παίζει πολύ εκλυστικό, Kloppικό ποδόσφαιρο. Τι να πω, τα μεεγέθη έχουν ξεφύγει στο σύγχρονο ποδόσφαιρο, πολύ όμως θα χαρώ κι εγώ αν αυτή η Liverpool διεκδικήσει (και πάρει) πρωτάθλημα.

2 Likes

πρεπει να φυγει ο γκουαρντιολα πρωτα σε καμια ιταλια ή να καει ο κορμος του με τα πολλα παιχνιδια σε ενα-δυο χρονια για να ανοιξει ο δρομος στη λιβερπουλ

1 Like

παντου λουζερ και καρπαζοεισπρακτορας ο ψευτοβασιλιας

Διχασμένη προσωπικότητα.

1 Like

οι άτιτλοι της πρέμιερ λιγκ κλαίνε για τον ορισμό του πέναλτι που σωστά υπέδειξε ο επόπτης στο 93’ όταν το ακριβοπληρωμένο ταγάρι τους κλώτσησε τον Λαμέλα
φουκαράδες
Λεμπρόν βγάλε ανακοίνωση :joy:

1 Like

Με Μπράϊγ γράφεις εδώ; Κανένα από τα δύο πέναλτυ που έδωσε στην Τότεναμ δεν ήταν.

Ξεκάθαρο κλωτσίδι του Βαν Ντάικ στον Λαμέλα, όποιος το αμφισβητεί έχει σοβαρό πρόβλημα.

Οπως αναπαυεται ο καθενας, δε στο χαλασω, δεν πα’ να πιστευεις οτι πεταει κι ο γαϊδαρος;

1 Like