Lost(Oι αγνοουμενοι)-πιθανα Spoilers!

iΕιναι κανενας φαν της σειρας?Εχει καμια θεωρια για το τι συμβαινει τελικα στο νησι(?).Εχοντας παντως δει και τα πρωτα 6 επεισοδια του 3ου κυκλου,μπορω να πω οτι γεννωνται κι αλλα ερωτηματα ενω απαντωνται αλλα.Ειναι παντως απ τις σειρες που αν μπεις στο τριπακι δυσκολα ξεκολλας,εχει απιστευτη πλοκη και γενικα σε βαζει να σκεφτεις ωστε να βαλεις τα κομματια του παζλ στη θεση τους,μια και οι σεναριογραφοι καταφεραν με το να δινουν λιγα στοιχεια καθε φορα να ανατρεπουν αυτο που νομιζει κανεις οτι ειναι η απαντηση.

Υ.Γ.Αν ειναι να δωσει καποιος στοιχεια της πλοκης καλο θα ηταν πιστευω να βαλει ενα spoiler warning στην αρχη του post.

Εγώ είμαι μεγάλη φαν αλλά δεν έχω δει ακόμα τον 3ο…
Απίστευτη σειρά αν και μπλέκεται όσο πάει!Πάντως,περιμένω να έρθει η Παρασκευή για να τη δω!!Πιστέυω πάντως ότι οι “Άλλοι” τους δουλέυουν για τα καλά.Τους έχουν για πειραματόζωα!

Όντως,αν κάποιος θέλει να πει κάτι για τη συνέχεια ας βάλει μια προειδοποίηση γιατί διάβασα κατά λάθος σε ένα άλλο forum κάτι που θα γίνει αργότερα και ξενέρωσα…

Έχω πάθει πλάκα με το Lost!
Όπως, βέβαια και με το Prison Break αλλά και το Heroes!
Πραγματικά έχει τον τρόπο του να σε κάνει να κολλάς! :roll:

Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε κάποια συγκεκριμένη θεωρία, πάντως πιστεύω ότι και οι “Lost” και οι “Others” είναι απλώς πιόνια κάποιου μεγαλύτερου “σχεδίου”.

Πάντως έκανε κορυφαία κίνηση ο Jack Shephard στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου! :wink:

Αναμονή μέχρι 7 Φεβρουαρίου!

ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS: http://www.youtube.com/watch?v=FB2hjGIHzic&NR

Μεγάλος fan here!
Τα έχω δει όλα και περιμένω με αγωνία την 7η Φεβρουαρίου για το 7ο επεισόδιο.
Η θεωρία μου: Σίγουρα το νησί έχει κάποια ηλεκτρομαγνητική ιδιαιτερότητα. Αυτή διαταράσσεται/ ή διαταράχθηκε όσες φορές δεν πατήθηκε το κουμπί στη μία μονάδα. Τη μία έπεσε το αεροπλάνο, την άλλη…έγινε ό,τι έγινε στο τέλος του 2ου κύκλου: Η ανωμαλία εντοπίστηκε από άτομα εκτός του νησιού. Οπότε αυτό δείχνει πως το όλο σκηνικό ούτε όνειρο είναι, ούτε στη φαντασία κάποιου. Συμβαίνει! Η ηλεκτρομαγνητική αυτή ανωμαλία είναι λογικά υπεύθυνη στο να μη μπορεί να βρεθεί το νησί ή το αεροπλάνο με τα κοινά ραντάρ. Όπως επίσης είναι και υπεύθυνη για το ότι κανένας δε μπόρεσε να φύγει με το ιστιοπλοϊκό: Φαντάζομαι πως ο μαγνητισμός το κρατάει σε μία ακτίνα και δεν το αφήνει να πάει πιο μακριά.
Με αρκετή δόση επιστημονικής φαντασίας: οι ηλεκτρομαγνητικές ακτινοβολίες του νησιού είναι υπεύθυνες για τα ιατρικά θαύματα (Περπάτημα Λοκ, καρκίνος Ρόουζ κτλ).

Πέραν αυτών υπάρχουν και πολλά άλλα αναπάντητα ερωτήματα για τα οποία θα γράψω την άποψή μου άλλη φορά μιας και σε λίγο έχω γερμανικά :lol:

POSSIBLE SPOILER WARNING.

Σιγουρα ειναι μερος μεγαλυτερου σχεδιου.Επισης κατι κοινο ειναι οτι ολοι σχεδον οι χαρακτηρες εχουν οικογενειακα προβληματα και δη με τους πατερες τους,καποιοι απ τους οποιους εμπλεκονται ισως και με την DHARMA?(βλ.ο πατερας της Σαν και ο πατερας της αρραβωνιαστικιας του Ντεσμοντ και οι 2 λεφταδες με ασαφεις επιχειρησεις…)
Αλλο μη τυχαιο ισως ειναι η επιλογη των ονοματων.Λοκ,Ρουσσω,Χιουμ??χμ…αντε και ο βολταιρος μας λειπει!
Σημαντικο ρολο θα παιξουν και οι αριθμοι.Το αθροισμα ειναι 108,οσα και τα λεπτα αναμονης για να πατηθει το κουμπι,το γκραφιτι στην καταπακτη εχει το 108 μεσα σε εναν ηλιο και γενικα γινονται παρα πολλες αναφορες στα νουμερα καθε λιγο.
Στανταρ επισης παιζει ρολο η ηλεκτρομαγνητικη ανωμαλια του νησιου,αλλα δεν ξερω αν ειναι υπευθυνη για τα"θαυματα",ετσι κι αλλιως οι σεναριογραφοι ειπαν οτι τα παντα εξηγουνται επιστημονικα.Προσωπικα θα υπεθετα ενα σκηνικο σε φαση Truman show.
Aυτο που επισης παρατηρησα ειναι και οι αναφορες στον Στηβεν Κινγκ,πχ Τζακ Σωγιερ ειναι ο ηρωας απ το “φυλαχτο”,εχει αναφορες στο “οχυρο”,στο “καρρυ” κ.α.Μαλλον δεν θα εχουν καποια σημασια,αλλα ποιος ξερει…
Αποριες…Τι ρολο παιζουν αραγε τα ηδη υπαρχοντα χαλασματα σπιτιων και τα απομειναρια αλλων κατασκευων?Γιατι το ποδι του κατεστραμμενου κολοσσικου αγαλματος ειχε 4 δαχτυλα?Τι σοι τερας ειναι το τερας??Οι αρκουδες θα παιξουν κανα ρολο?
Παντως χαλαρα και οι αλλοι ειναι πιονια και εχουν κολλησει εκει.Και δεν νομιζω πως ο Μπεν ειναι ο πραγματικος αρχηγος τους.
Ρολο θα παιξει και ο Γουολτ λογικα,ο πιτσιρικας που μαλλον εχει καποια ικανοτητα που ζητανε οι αλλοι.
Τελος τα περισσοτερα επεισοδια αρχιζουν με ζουμ σε ενα ματι ενος χαρακτηρα.

χμ…

Πω…cozy τι να πω…το έχεις φιλοσοφήσει! =D>
Πραγματικά εγώ δεν τα έχω καν σκεφτεί αυτά!Πάντως,η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι δε θα είναι τόσο ρεαλιστικό το τέλος! :oops: Περιμένω κάτι πιο “άκυρο”!
Θα δούμε!

Δυνατά ξεκίνησε η χρονιά για τους fans του “Lost”!
Πάρα πολύ καλό το καινούργιο επεισόδιο! 8)

…και το καλύτερο είναι ότι μετά το χθεσινό 7ο επεισόδιο, για τις 15 επόμενες εβδομάδες θα βλέπουμε 15 νέα επεισόδια…

P.S. “Prison Break” και “Heroes” τις Τρίτες και “Lost” τις Πέμπτες…
Θα λιώσουμε πάλι… :smiley:

Καλά, το νέο επεισόδιο ήταν απίστευτο. Από τα καλύτερα. Δράση, ένταση και συναίσθημα. Δόθηκε και μία απάντηση σε ένα από τα πολλά ερωτήματα…

Eγώ σήμερα θα δω το τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου και μετά θα αρχίσω τον 3ο (γιατί αν περιμένω από τη νετ σώθηκα)!Άντε να περάσει η ώρα…

Να υποθέσω ότι θέλεις σαν τρελή να δεις τη συνέχεια ε; :smiley:
Νεφ, αν θες μπορώ να στα γράψω τα 7 πρώτα επεισόδια και τα δίνω στη Βίκυ :wink:

Και γω σημερα ειδα το 7ο επεισοδιο και μπορω να πω πως το βρηκα αρκετα καλο και οπως παντα η συνεχεια προβλεπεται ακρως ενδιαφερουσα!

Κάποτε ήμουν τελείως κολλημένος με το Lost μέχρι που μας τα χαλασε η 3η season (αν και τα 2 τελευταια ηταν καλά) και ανακάλυψα και το Prison Break

Να υποθέσω ότι θέλεις σαν τρελή να δεις τη συνέχεια ε; :smiley:
Νεφ, αν θες μπορώ να στα γράψω τα 7 πρώτα επεισόδια και τα δίνω στη Βίκυ :wink:[/quote]

Άσε,έχω τρελαθεί με τη σειρά!
Μμμ…δεχτήκαμε πολλές προτάσεις και από άλλους μηχανολόγους!Σε πρόλαβε ο Σφετσιώρης!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να υποθέσω ότι θέλεις σαν τρελή να δεις τη συνέχεια ε; :smiley:
Νεφ, αν θες μπορώ να στα γράψω τα 7 πρώτα επεισόδια και τα δίνω στη Βίκυ :wink:[/quote]

Άσε,έχω τρελαθεί με τη σειρά!
Μμμ…δεχτήκαμε πολλές προτάσεις και από άλλους μηχανολόγους!Σε πρόλαβε ο Σφετσιώρης!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Εμένα έχουν καλύτερη ποιότητα :roll: :lol:

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!
Θα της το πω!! (που ξέρεις,έχεις ελπίδες!!)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εμενα το επεισοδιο 7 με απογοητευσε πολυ. :frowning:
Ειχε αρκετα γεγονοτα που μου φανηκαν “προχειρα” και σαν να μην εβλεπα Lost αλλα μια οποιαδηποτε τυπικη σειρα του σωρου.
Ελπιζω το 8 να ειναι το Lost που ξερουμε. :roll:

Τς, τς, τς. Δεν είσαι μία από “εμάς”. Μην ξαναγράψεις σε αυτό το topic :twisted:
Είσαι ανεπιθύμητη. :lol:

Τς, τς, τς. Δεν είσαι μία από “εμάς”. Μην ξαναγράψεις σε αυτό το topic :twisted:
Είσαι ανεπιθύμητη. :lol:[/quote]
:frowning: :frowning: :frowning:
Ειμαι απο τους “Others”. :stuck_out_tongue:
Το συγκεκριμενο επεισοδιο με ξενερωσε, αλλα γενικα μ’αρεσει πολυ η σειρα. :wink:

Αν είσαι η Τζούλιετ τότε σου επιτρέπω να γράφεις ελεύθερα :stuck_out_tongue:

Απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες ειναι δαυτη.
Μαζι με τον χοντρουλη και τον Χομπιτ. :stuck_out_tongue: