Lost(Oι αγνοουμενοι)-πιθανα Spoilers!

  1. Έχουν αλλάξει πολλά και στην ποιότητα των σειρών που φτλανει κινηματογραφικά επίπεδα, Το 24 και το Λοστ το ξεκίνησαν αυτό. Καθώς και ΄΄οτι από τότε έχουν βγει πάρα πολλές σειρές που έχουν μεγάλη βάση στην πολυπλοκότιτα του σεναρίου και των χαράκτηρων και απαίτουν την προσοχή αλλά και το ψάξιμο από το κοινό. Μη ξεχνάμε ότι ο μέσος όρος του αμερικάνικου κοινού δεν είναι και ο εξυπνότερος…
    2.Δεν έχουμ δει ακόμα το φινάλε για να ξέρουμε τι μένει αναπάντητο και πόσο σημασία θα έχει. Και μία σειρά, ένα έργο, ένα βιβλίο δε κρίνεται μόνο από το τέλος ή την αρχή ή τη μέση αλλά στο σύνολο. και λίγες είναι σαν το Λοστ

Και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να το δει και έχει όρεξη να το ευχαριστηθεί χωρίς να περνάει την παραμικρή λεπτομέρεια από μικροσκόπιο. Πόσο μάλιστα τώρα που μπορείς να το δείς όλο μαζεμένο. Και ειδικά στην Αμερική μόνο 15χρονα δε το βλέπουν. Αλλά πολλοί μεγαλύτερες ηλίκιες. Και αυτό φαίνεται στις τηλεθέασης που έχουν πέσει. Δίοτι το σημαντικό κομμάτι που είναι ηλικίες 16-24 δεν μπορούν να ακολουθήσουν…Αμερικάνακια.Μη βλέπεις εμάς τους Ευρωπαίους…
Κανείς δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη σε κανέναν από τα δύο στρτόπεδα αγάπης-μίσους. Απλά για χαβαλέ κάνουμε όλη την κουβέντα. Αυτοί βέβαια που το παράτησαν στην αρχή ή στην μέση δεν μπορόύν να το συζητάνε. Ένα απλό “δεν μ’άρεσε είναι αρκετό”.Δεν τους λέει κανείς τίποτα.Μια γενική παρατήρηση αυτή απλά…Φιλικά πάντα …

Ααα…Και το Λοστ είναι ιδέα…σαν το Βύντρα ένα πράγμα…8)

Εντιτ: Κι επειδή είδα και το από πάνω…Με τόσες θεωρίες και απόψεις τόσα χρόνια για το Λοστ, σε βιβλία, φόρα, παντού γενικότερα, σίγουρα θα ξενερώσει πολύς κόσμος γιατί πολύ απλά θα έχει σκεφτεί, ακούσει, διαβάσει κάτι που θα του φαίνεται πολύ πιο γαμάτο από αυτό που θα του δώσουν οι δημιουργοί της ίδιας της σειράς.

μονο αυτο γτ το δευτερο δεν εχει και κανα νοημα-μιας και για μενα ειναι λαθος ολο-…

Αμα νομιζετε ολοι πως το Λοστ εφερε επανασταση με την πολυπλοκοτητα τους και την παραγαγωγη του,σταματαω εδω γτ δενε χει κανενα νοημα ξανα,ολο αυτο…

Δηλαδη κατι Prisoner,κατι Twin Peaks,X-files κτλ,τι καναν τοσα χρονια??
Το Λοστ ειναι απο κεινες της σειρες που πανε πισω το πραμα,καθως και μηδενικη ποιοτητα σεναριου τελικα αποδυκνυεται πως εχει τελικα

σπουδαια λυση στο μη-γερασμα του Ριτσαρντ(που ταχαμε μπλεξει με timelines,μπρος πισω κτλ και σκαει ο Τζεηκομπ κ μας λεει οτι τον εκανε…αθανατο, ή στους ρολους Τζεηκομπ και μουσατου:lol:, σαν να το εγραψαν παιδακια δλδ? και επιπλεον,απο αποψη παραγωγης,ειναι τερμα φτηνιαρικο,μιας και 3 εφε επρεπε να εχει ολα κι ολα,και ειναι σαν να εχουν βγει απο εισαγωγικο βιντεο videogame του ps1…κατα τ’αλλα,3 σπιτια και ενα δασακι…

ενηγουεης,βαρεθηκα να κραζω(για σημερα:p) και αυριο μερα ειναι…(και τι μερα:p:p)…

lol,νωρις μα το ειπε να του πει καποιος,να μην ειχαμε απαιτησεις…:lol:lol:
Και παλι,κανεις δεν περιμενε τεκμηριωμενες σουπερ αναλυσεις(το happy ending ειδικα δεν νομιζω πως κολλαει πουθενα,δεν το ανεφερε κανεις) αλλα κατι που να δικαιολογει ολο αυτο το μπλεξιμο σε εναν εστω πολυ μικρο,πιστευτο και ανθρωπινο βαθμο…οχι βιβλικες ιστοριες και παραμυθια για παιδια…

χολη…χολη σταζει το στόμα σου.αντε στις 2 αρχιζει για οσους θα το δουν live

yeap!!!:smiley: και σε HD εστι…:stuck_out_tongue:

παιδια οποιος εχει λινκ για live ας στειλει ενα pm και απο δω pls.:smiley:

Ήρθε η μέρα λοιπόν! Δε θα ξαναμπώ μέχρι να το δω γιατί μπορεί κανένας μπόμπος να ποστάρει τίποτα που δεν πρέπει και θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα :stuck_out_tongue:
Τα λέμε αύριο το βράδυ!!!

Το οριτζιναλ Prisoner ηταν μια σεζόν στο 60’. Για φετινό ρεμαικ μην μιλήσω καν…
To Τwin Peaks ναι, αλλά ήταν πριν 20 χρόνια και ούτε καν 2 σεζόν…
Για το X-files δεν συμφωνώ γιατί ποτέ δεν μου άρεσε…(σαν εσένα το Λοστ ένα πράμα…λολ)

Πες μου κι άλλα να στα καταρρίπτω ένα-ένα, αλλά θα αργήσω κάποιες μέρες γιατί από αυτή τη στιγμή μπαίνω σε safe-spolier free-mode διότι θα αργήσω να δω το τέλος του Λοστ λόγω συμπαράστασης σε συνάδλφο καμμένο σειράκια…Τα λέμε…Φιλικά…αλλά έχω δίκιο…

lol,δεν κατεριψες κατι,απλα…μιλας#-o…(μια χαρα σας εχωνε το Prisoner του '60-δεν ηξερα καν πως υπαρχει καινουριο-,twin peaks δεν σηκωνει καν σχολιασμο,x-files αρεσε δεν αρεσε,σε καποια πραματα θες και μη ηταν πολυ μπροστα,
ενω μπορει να γινει κατεβατο με ενα σωρο σειρες που ειχαν αυτο που λεμε Mystery,Mindfuck factors και εν τελη πολυπλοκο σεναριο…ενα πολυπλοκο σεναριο σαν του λοστ,εφοσων αυτη η πολυπλοκοτητα εχει μια καταληξη αφελεστατη,παυει νομιζω να θεωρειτε καν πολυπλοκο…απλη μαλακια καλυτερα,σαν ορισμος)

ουτε εχεις κανενα δικο…ποσο μαλλον οταν απομομωνονεις προτασεις ενω δεν αφηνεις τη συνεχεια τους οπου εχω δικιο…αλλα οκ,κλαιν μαιν…εντζοη δε σοου φιλικα παντα…

Εξκιουζε μουα, αλλα συγκριση μεταξυ του λοστ και των X-files, για μενα δεν υφισταται καν. Καλο καλο το λοστ, αλλα μη λεμε κι οτι θελουμε, τα x-files ειναι χιλιομετρα μπροστα…απο την αλλη βεβαια, νταξει, γουστα ειναι αυτα.
Επισης ασχετο, αλλα για twin peaks εχω ακουσει τα καλυτερα απο πολλους, και τωρα καλοκαιρι που μονο futurama και mad men βγαζουν καινουρια, το ψηνω. Και τελος, απο πιο προσφατες υπερφυσικομυστηριοσειρες(πσσς) ΓΑΜΕΙ το carnivale, με μονο κακο οτι το κοψανε πριν της ωρας του.
Αινυγουαίυ, αντε να δουμε και το σηρις φιναλε…

Υπάρχει και το “The Final Journey” επεισόδιο - ανασκόπηση να δούμε επίσης ε!8)

[SPOILER]λοιπόν χωρίς πολλα πολλα εγω το ειδα χθες ζωντανά(απο της 2 μεχρι της 6+ δεν άντεξα να κάτσω και για τα altern endings) και μου άρεσε…:thumbup:
για τον πολυ απλο λογο οτι δεν περίμενα κατι περισσότερο!! και για το “παράλληλο συμπαν” που νομίζω δεν ειναι…κατι σαν μεταθανάτια ζωης μου στέκι πιο καλα και αυτο εξηγεί και το γιατι ηταν έτσι μπάχαλο η ζωες τους… κατι σαν το stay(2005) αλλα δεν μπορώ να το εξηγήσω ακόμα…(μπορεί να κανω και λαθος βεβαία να ειναι όντως παράλληλο συμπαν!!)
μου την έσπασε μονο σε κανα 2-3 σκηνές που ηταν κάργα κλισέ…

αυτα παει και το λοστ!!
και πέθαναν αυτη καλα και εμείς ΟΧΙ…
:D:D

edit: χα μολις τα βρηκα http://www.youtube.com/watch?v=0UNfp1wA3pc
μουφες!!!(και αυτα!!)

[/SPOILER]

Τελος… :frowning:

Αυτο τι ειναι;

ανασκόπηση και σχολιασμος απο το cast…

Ντάξει να πάει να γαμηθεί απλά αυτός που έβαλε σπόιλερ στα κόμμεντς του τόρρεντ

πωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!
ουτε να φανταστω τι επαθες εκεινη την ωρα…
κοκομπλοκο
ελεος παντως![-X

Αυτο γινεται απο την αρχη της σεζον ρε συ. Ειναι 5-6 βλαμενα που το κανουν συνεχεια… Νομιζουν πως ειναι αστειοι η κατι τεοιο. Εγω τους ειχα παρει χαμπαρι απο νωρις, ευτυχως, και δεν ξανακοιταξα κομμεντς απο τοτε.

Νταξι καλο φιναλε.Καμια απαντηση,δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενος που τελειωσε αλλα το τελευταιο επεισοδιο ηταν στο μονοπατι του τελευταιου κυκλου δηλαδη οχι στη δραση και στο μυστηριο αλλα στο οτι δινει καποιο ηθικο διδαγμα και καποιο βαθυτερο νοημα!Ουσιαστικα τραβιξε ενα τεραστιο Χ στους προηγουμενους κυκλους και τελικα αφηνει ενα προβληματισμο για την ζωη χρησιμοποιωντας το νησι κατα τη γνωμη μου για να δειξει οτι στο τελος δεν θυμοταν κανει "οσα ειχαν κανει"στο αλλα ο ενας στον αλλο,οπως κι οτι οι ανθρωποι οπο και να εισαι γεμιζουν τη ζωη σου!Αλλα η καμια απαντηση με τσαντισε πολυ!Τουλαχιστον τι ειναι το νησι!Πες ρε φιλε οτι ειναι βαλμενο απο το Θεο,οτι ειναι μια δυναμη που φερνει τους ανθρωπους κοντα!Κατι εστω και κουφο :frowning:

εγώ δεν είχα κοιτάξει ποτέ comments και σήμερα ήταν η κλασσική φάση που’χα χαζέψει μπροστά στην οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα σκεπτόμενος κάτι άλλο … ε και όταν επανήλθα στην πραγματικότητα το μάτι μου έπεσε πάνω στα κόμμεντς. νο κόμμεντς.

[SIZE=“4”]S.O.S.[/SIZE]
Στις εκδοσεις που εχουν βγει απο NoTV που ειναι χωρισμενες σε 2 μερη λειπει μια σκηνη στο τελος μετα το λογοτυπο του Lost που σου εξηγει τι εγινε πραγματικα, αυτη η σκηνη υπαρχει στην εκδοση 720p απο CTU

Μην μας τρελαίνεις…κατεβάζουμε απο το πρωί την διπλή έκδοση…πως το ξέρεις αυτό? eztv πάντα κάνει πολύ καλή δουλειά αποκλείται να άφηνε έξω σκηνή τόσο σημαντική…

δεν ξέρω δεν έχω δει yet…ας πει και κάποιος άλλος αν ξέρει κάτι…