Πρωτο LP, CD, Tape που αγορασατε

WASP - The Last Command

Μου είχε αγοράσει ο φάδερ μου δυο βινύλια του Παπακωσταντίνου (Χρόνια Πολλά, Σφεντόνα) όταν πήγαινα δημοτικό, αλλά το πρώτο σιντί που αγόρασα εγώ ήταν το Superunknown των Soundgarden όταν είχε βγει.

To Live At Donnington ρεφενε με την αδερφη καπου στο 97 αν θυμαμαι καλα(το cd με το ασπρο εξωφυλλο κιολας που δεν υπαρχει πια).

Το πρωτο εντελως δικο μου αργησα λιγο να το παρω γιατι μεχρι τοτε εγραφα μονο κασετες και ηταν το Give Me Convenience Or Give Me Death των Dead Kennedys(το 98 ενα χιλιαρικο απ’τις προσφορες).

Κάπου στο μακρινό '93; '94; Πάντως μετά από 15-16 χρόνια ακόμα το γουστάρω τρελά! 8)

Live after death-Iron maiden σε κασεττα,το 1989.

τρελλα με τις κασετες :lol:
μεχρι που αρχισα τα cd με το
[CENTER][/CENTER]

Πρώτο βινύλιο που αγόρασα, αν θυμάμαι καλά, μαζί με τον πατέρα μου ένα best των Σκορπάιονς.

Πρώτη κασέτα εταιρείας Metallica Kill 'em All/Master of puppets πακέτο, γιατί έφευγα διακοπές και πίστευα ότι δε θα μου έφτανε μία.

Πρώτο cd, μετά από κάλαντα Led Zeppelin - Four Symbols

Πρώτο Cd που μου κάνανε δώρο : Offspring - Smash

Πρώτο cd που αγόρασα (με γονείς): Offspring - Ignition

Πρώτο cd που αγόρασα ολομόναχος (χωρίς γονείς) : Iron Maiden - Best Of The Beast μαζί με Iron Maiden - Can I Play With Madness/The Evil That Men Do (the first ten years)

The Cranberries - No Need To Argue

κασετα εμποριου μια μοναδικη

μερες που ναι :slight_smile:

Ο φάδερ μου έγραψε Χαιρετίσματα του Παπακωσταντίνου μόλις μπήκα στο γυμάνασιο. :expressionless:
Δεν είμαστε του βινυλίου εμείς!
Πάλι καλά που δεν αγόρασα πρώτο σιντί Soundgarden, γιατί θα με μπερδεύανε με κλώνο του Bleedin. Μοιάζουμε ξέρετε ε! :stuck_out_tongue:
Πρώτα σιντί, Sex Pistols - Nevermind the Bollocks μαζί με
Rage Against the Machine - Rage Against the Machine

Πρώτη κασέτα Convenience Or Give Me Death αυθεντικό 3.500 χιλιάρικα… :expressionless:

Σε σιντί κατάφερα να το πάρω μόλις φέτος! Από τους αγαπημένους δίσκους ever!

Iron Maiden - Rock In Rio sτην τρίτη γυμνασίου, 20-23 ευρώ.

Δεκαετία '80, μαθητής Γυμνασίου, τα δύο πρώτα βινύλιά μου τα αγόρασα και τα δύο μαζί, και ήταν το Dark Side of the Moon και το Wish You Were Here των Floyd. And the rest is history. :slight_smile: :slight_smile: 8) 8) 8)

δυστυχως το πρωτο μου σιντι ηταν goin`through.::frowning:
οταν μπηκα στον ισιο δρομο πρεπει να ηταν το live at donningon των μειντεν

Νομίζω ή το Best of the animals ή το How the west was won των Led Zeppelin

CD:Iron Maiden-Somewhere In Time
LP:Rory Gallagher-Calling Card
The Who-Who’s Next
AC/DC-Highway to Hell
Iron Maiden-Live After Death και άλλο ένα που δεν μου έρχεται στο μυαλό…
Tape:Manowar-Louder Than Hell:lol::lol::lol:#-o

Scorpions - Love At First Sting

1989 βινυλιο το Trash του Cooper.

Tape: Fates Warning - Inside Out
CD: Cathedral - Carnival Bizarre
LP: Watchtower - Control And Resistance

Κατευθείαν στα βαθιά έπεσες,ε?Nice!