Αlternative κυκλοφοριες

Lapko (Fin)-Money For Nothing [2015]

Θυμίζει και πλασήμπο η φωνή, δεν είναι και τίποτα φοβερό, αλλά μου κόλλησε για κάποιον λόγο.

χωράει και δεν χωράει εδώ μέσα, αλλά κλαιν.
υπάρχει νέο klone εκεί έξω. στην πρώτη ακρόαση ακούγεται ενδιαφέρον δισκάκι

Αντιγράφω από last fm για αυτούς που δεν τους γνωρίζουν

[B]Middle Class Rut play a visceral brand of alternative rock that echoes the intensity of Jane’s Addiction and Refused, the pummeling backbone of Rage Against The Machine and the anthemic post-punk core of The Foo Fighters.[/B]

και συμπληρώνω πως πρέπει να ξυπνάνε και να κοιμούνται με το Sabotage των Βeastie Βoys

Πολύ καλός δυνατός και groove δίσκος, ο δεύτερος τους (2013), συστήνω ανεπιφύλακτα. You Don’t Belong

Γουσταρω τρελα Μiddle Class Rut, η ωμη ενεργεια που βγαζουν εμενα με συναρπαζει και φυσικα λαιβ σκοτωνουν

Αγαπημένη alternative-grunge μπάντα

1 Like

Bump μετά από 182 μέρες, λολ.

Το τελευταίο καιρό έχω πάθει τη πλάκα μου με το ομώνυμο από Nothing But Thieves. Νομίζω δεν έχουν αναφερθεί εδώ πουθενά. Βγάζουν και δεύτερο δισκάκι φέτος.

Arcane Roots - Melancholia Hymns

Προσωπικά το θεωρώ καλύτερο από το Blood & Chemistry!

Τα συγκεκριμένα κομμάτια βρίσκονται στο ομώνυμο παρα πολυ καλό ντεμπούτο(2009) των Δανών Kellermensch.
Φέτος κυκλοφόρησαν την νέα τους δουλειά ονόματι Goliath η οποία όμως δεν με κέρδισε

Τρομερό δισκάκι έβγαλε ο Andrew Falkous
(Noise rock)

IAMX - Alive In New Light (2018) Alternative/Electronic/Synthpop πάει για ψηλά

Prog/Alternative
Ρίξτε μια αυτια στο 11λεπτο Witness

1 Like

τωρα αυτο ειναι “alternative” ;

1 Like

Δεν τον λες Alternative δίσκο απλά έχει στοιχεία,για το λόγο αυτό τον χαρακτήρισα Prog/Alternative.Σε κάτι κριτικές που έχω διαβάσει τον βαφτίζουν stoner metal,doom-sludge,grunge,post metal.Στο αυτι μου δεν μου καθονται καλά οι συγκεκριμένες ταμπέλες

Alternative-Noise rock από την Ουρουγουάη

1 Like

July Talk

1 Like

Επιβεβλημένο ξέθαμα

νέο video / Errorr - Perfect Example

Δεν ηξερα που να βαλω τον Mcbaise που μου εχει κολλησει τελευταια…
Ενα αμαλγαμα funk, dream pop και γενικα chillwave…

1 Like

Πας να κλείσεις μια τρύπα για τους δίσκους του 2021 κι ανοίγουν δύο καινούριες…

Γνωρίζετε τους Failure; Δηλώνω άγνοια παρά το ότι φαίνεται ότι έχουν σημαντικοτατο fanbase στις ΗΠΑ. Το νέο τους άλμπουμ κυκλοφόρησε πριν δύο βδομάδες και απλά εντυπωσιάζει με την μεστοτητα, την ωριμότητα, το ανεπαίσθητο του heaviness. Δειγμα:

1 Like