Mαζικες παραγγελιες (για απο κοινου εξοδα αποστολης κετς)

Ο,τι λεει ο τιτλος.

Ποσες φορες δεν αγορασαμε πραγματα επειδη μας ξενερωσαν τα μεταφορικα (συνηθως σε αμερικανικα σαητ) ή επειδη βαρεθηκαμε τη μανουρα;;;

Οπως και να 'χει, οποιος ψηνεται ή προκειται να κα κανει παραγγελια μπορει να ποσταρει εδω και μπορει να βρεθουν ατομα που να θελουν πραγματα απο το ιδιο σαητ.

Δεν ξερω κατα ποσο η ανωνυμια του ιντερνετ μπορει να μετατρεψει αυτο το θρεντ κατι σαν τις “Μικρες Αγγελιες”, αλλα δεν μπορω να κανω κατι γι’ αυτο.

Παντως, αν μπορουσε να λειτουργουσει υποτυπωδως μεταξυ μας, θα ηταν πολυ βολικο.

Επικροτώ :p.

Έχουμε κάνει και στο παρελθόν τουλάχιστον μια επιτυχημένη απόπειρα για μαζική παραγγελία από δω, για τους Rush!

Και να που απο το πρωτο reply (χαρη στη λεξη RUSH) το θρεντ αποκτα ΕΠΙΠΕΔΟ. :smiley:

Ρε, μαλακες αν ειχατε μιλησει, θα ψηνομουν και γω για rushbackstage. :frowning:

Επικροτώ κι εγώ! Κι επειδή το γοργόν και χάριν έχει, κάνω την αρχή:

Έχω δύο παραγγελίες pending από amazon. Όποιος ψήνεται να συνεργαστούμε, έχω πιέμ στείλτε κτλ.

Λοιπόν, λέω να κάνω μια παραγγελία με βινύλια κυρίως, απ’ το [B]doomrock[/B] σε 10-15 μέρες (οπότε όποιος θέλει, έχει περιθώριο να το σκεφτεί).

[B]Bands:[/B] Fall Of Efrafa , Downfall Of Gaia, Light Bearer, Planks , Kylesa, Amebix, Toundra, Ruined Families, Black Shape Nexus, Masakari , Alpinist, Momentum, VUYR, Terra Tenebrosa , Isis, Cloud Rat, Children Of God, Μorne , Martyrdod, Iskra, Kadavar κλπ κλπ…

[B]Tιμές:[/B] Tα περισσότερα βινύλια κυμαίνονται στα 10-14e απ’τις hardcore , crust κλπ μπάντες. Τerra Tenebrosa , Isis κλπ είναι στις τιμές της αγοράς νομίζω 20-22ε.

[B]Έξοδα Αποστολής:[/B] H καλύτερη και πιο safe επιλογή είναι με DHL. Τα έξοδα είναι στάνταρ 24e, αν πάρεις αντικείμενα μέχρι 10lb(22-23 βινύλια). Αν πάρεις περισσότερα, είναι δωρεάν έξοδα. Και μετά έχει και ένα +5% έτσι κι αλλιώς, για αγορά με πιστωτική. Εγώ σκέφτομαι για 6-8 βινύλια, αν βρεθούν κι’ άλλοι/ος με άλλα τόσα στην καλύτερη.

[B]edit:[/B] Άκυρα τα δωρεάν έξοδα για πάνω από 10lb.(απλά δεν μπορεί να τα υπολογίσει). Οπότε ισχύει το 24e εώς αυτό το όριο.

φιλική συμβουλή, ο doomrock όταν κάνεις παραγγελία από 250 ευρώ και πάνω, χάνει την μπάλα, κάνει λάθη, ξεχνάει πράγματα, και δε στα στέλνει ποτέ,

κατά τ’ άλλα από τιμές ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί

Αθήνα είσαι; Εγώ πάντως θα χωθώ με 4-5 βινυλιάκια :slight_smile:

Οκκκ…Thanks worst.

Αθήνα ναι. Ωραία, ας περιμένουμε να δούμε αν θέλουν κι’ άλλοι και σου στέλνω σε καμιά βδομάδα για τα περαιτέρω.

upppp…

Μέχρι την άλλη Παρασκευή last chance… Mέχρι τώρα έχουμε 7 δικά μου και 5 απ’ τον DarkKnight… Όποιος θέλει ας στείλει πμ… :slight_smile:

+4 και από Keyser. Άντε άλλος ένας χωράει αν θελήσει. Αν και είμαστε μια χαρά ήδη… :slight_smile:

και 7 από μένα

έχεις πμ

Ωραία , το κλείνουμε εδώ. Χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί με γαμάτο γούστο :stuck_out_tongue: Ελπίζω να μη βγει αληθινός ο worst enemy. :slight_smile:

Θέλω το Satan - Life Sentence LP, είναι κανείς από Amazon.co.uk που θέλει να πάρει κάτι και να βρίσκεται Θεσσαλονίκη? 11 λίρες έχει το LP αλλά θέλουμε να πιάσουμε τις 25 για free shipping, όποιος είχε κάτι κατά νού ας το πεί.

Bump!

Θέλει κανείς τίποτα απο δω ? : http://www.punkdistro.de/shop/

Εγω, σιγουρα.

Απλα, δεν μπορω αμεσα …αν περασει λιγος καιρος, να υπαρχουν τιποτα λεφτα.

Λέω να κανονίσω μια παραγγελία απ’ το [B]hardware-records.com[/B] που ειδικεύεται κυρίως σε hardcore/punk κλπ μπάντες…

[B]Bands:[/B] Burial, Fall Of Efrafa , Terrible Feelings , Crusades , Neon Piss, Belgrado, Blank Pages, Martyrdod κλπ

Τα μεταφορικά βγαίνουν σταθερά στα 14.5e από 2 εώς 25kg, οπότε λογικά θα είμαστε εκεί μέσα…

Εγώ λογικά θα πάρω 6-7 LPs/7’…

Θα αφήσω την πρόταση γύρω στις 2 εβδομάδες, για να μαζευτούμε όπως και την προηγούμενη φορά… Όποιος θέλει ας στείλει pm…

Κάποια στιγμή θέλω να κανονίσουμε και από Throatruiner, αλλά το βλέπουμε άλλη στιγμή…

Υπενθύμιση για όποιον θελήσει…

Έτοιμες παραγγελίες απο’δώ:

http://www.blackseedsrecords.com

Για πείτε

βαμπ βρε

Λοιπόν, μαζική παραγγελία 14/2 από Nuclear Blast Shop
http://www.nuclearblast.de/en/shop/

Όποιοι ενδιαφέρονται Pm me.
Συνολικά μεταφορικά ανεξαρτήτου ύψους παραγγελίας 14? τα οποία θα μοιραστούν ανά item. Εγώ θα βάλω σίγουρα 6-7 Items.

Κάποιες πολύ καλές προσφορές σε βινύλια

While Heaven Wept - Fear Of Infinity (2LP) 9.99
Motorhead - Bastards (Pic LP ή LP) 9.99
Communic - The Bottom Deep (2LP) 9.99
Decapitated - Carnival Is Forever 9.99
Kataklysm - Temple Of Knowledge 10.99
Mastodon - The Hunter 12.99
Virgin Steel - Age Of Consent (2LP+bonus) 12.99
Evile - Skull 12.99
Nocturnus - Ethereal Tumb 12.99
Crash Diet - Generation Wild (Red Vinyl) 13.99
Vektor - Black Future (Black, White or Blue vinyl) 13.99
Primordial - Imrama 13.99
Amon Amarth - Deceiver Of The Gods 13.99

Καινούργιες Κυκλοφορίες

Avatarium - Avatarium LP 19.99
In Solitude - Sister (Clear/black) 17.99
Suicidal Angels - Divide And Conquer (Blue, Green Or Yellow) 17.99
Kadavar - Kadavar (Marbled) 15.99
Beastmilk - Climax 18.99
Grand Magus - Triumph And Power (White) 18.99
Behemoth - The Satanist 19.99
Alcest - Shelter 22.99
Iced Earth - Plagues Of Babylon (2LP) 19.99
Carcass - Swansong 15.99
Stone Sour - House Of God & Bones Pt2 14.99
Warbringer - IV:Empire Collapse 16.99
Gehenna - Unravel 17.99
Hell - Curse And Chapter 19.99

και πολλά πολλά ακόμα