Mια νεα προταση για το φορουμ

Ισως να χουν και τιποτα σημαντικοτερο να κανουν… :wink:

Αν ειναι με την υπαρξη του να κλεισουν τοπικ του τυπου"Ποσες φορες κατουρησατε σημερα".“τι κανετε πριν 5 λεπτα”,“τι θα κανετε στα επομενα 5 λεπτα”,“τι φαγατε αναλυτικα τη τελευταια βδομαδα”,“καλημερα καληνυχτα τα λεμε στο επανιδειν”,τοτε καλως να μας ερθει.

Αυτο σιγουρα θα γινει αμα δημιουργηθει shoutbox γιατι πολλα topics tou off-topic θα εκφραζονται στον shoutbox αντι να δημιουργουνται.

Επισης για να γινει shoutbox, θα πρεπει καθε στιγμη να ειναι μεσα ενας-δυο moderator να συμμαζευουν το μπαχαλο που θα γινεται…

Τι είναι το shoutbox ρε παιδιά?

Ενα “κουτι” πανω απ ολα τα subforoum που ο καθενας ποσταρει ο,τι θελει και φαινεται σαν κροουλ…

ναι, να γινει Σαουτμποξ, γιατι στο οφφ τοπικ επικρατει χαος με ενα καρο ηλιθια/ αχρηστα τοπικ που θαβουνε αλλα πιο ουσιαστικα

Συμφωνοι.
Αν εγω εγω γραψω “Ο ταδε ειναι πουσταρα” και δεν υπαρχει moderator μεσα, ποιος θα το σβησει?

μιας και αποτι βλεπω πολλα παιδια απο εδω εχουν καποιο συγκροτημα γιατι να μην διοργανωσει το rocking μια συναυλια σε καποιο μαγαζι!! εε??

αφου δεν ειναι μονιμα σαν τα ποστς αυτα, απλα θα φευγει προς τα κατω μεχρι να χαθει. Ε οποτε πεφτει κανα διμερες μπινελικωμα, θα παιρνουμε ποπ-κορν και θα απολαμβανουμε.

Μονάχα μην είναι τις μέρες που λείπουμε :lol:

δεν θέλουμε μπινελικώματα στο σάιτ κ δεν αντέχουμε να κάνουμε άλλο moderation…

do the math

1 + 1 = 2?

…=no shout box ! correct !:wink:

Eπισης ρε παιδια οσο καιρο ειμαι στο φορουμ εχω μια απορια…γιατι το <<Ti Cd Αγορασατε Σημερα?>> ειναι στην κατηγορια με τα δημοψηφισματα…δεν γινετε να μετακινηθει και να παει στα διαφορα?
Μου φαινετε λιγο ακυρο το οτι βρισκετε εκει…

Kι εγώ πάντως είμαι κατά του shoutbox

Δεν ειναι το μονο ακυρο,απλα ειναι το πιο δημοφιλης ακυρο:lol:

Αμα θελουν οι moderators ας το κανουν ενα move,οπως και τα υπολοιπα

Αν γινεται το τοπικ Technical Speed / Thrash metal να γινει σκετο speed/thrash .

Νομιζω πως αυτο θα μπορουσε ισως να βοηθησει. Θα μου πειτε ναι οκ, θα γεμισουμε ταμπελες και υποκατηγοριες… Δεν ξερω, μπορει. Αλλα απο την αλλη ισως εδινε μια πιο ωραια εικονα στο “Groyp&Artists” οπως ειπε και ο φιλος παραπανω.

συμφωνω πως ολα τα παιδια που κανουν moderation εχουν πηξει στη μαλακια…εχουν βαρεθει να λενε τα ιδια και τα ιδια και να προσεχουν καθε τοπικ ξεχωριστα για το αν θα πει καοιος μια μαλακια παραπανω…

εχετε σκεφτει να περασετε το moderation στους χρηστες οπως για παραδειγμα γινεται στο slashdot??

καθε μερα ενας αριθμος χρηστων να εχει moderation points και να αναδικνυει η να υποβαθμιζει καλα η κακα posts… για παραδειγμα 2 screenshots απο τα mod points που πηρα χτες…

Φυσικα αυτο δεν θα αναιρουσε τη δουλεια σας ως moderators, αλλα θα την εκανε πολυ πιο ευκολη…