Machine Head - Catharsis 2018

παιξανε Desire to Fire???
:scream:
το setlist τα σπάει!!!

1 Like

:grin:

1 Like

χαχαχαχαααχα! έλα μωρέ είχα και εγώ μία άτυχη στιγμή!! άντε κάνε ένα review να ζηλέψουμε λίγο ακόμη!!

Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ! μακάρι να το ζήσουμε και εμείς εδώ κάποια στιγμή!!!

one - two f#$@% this place up!!!

1 Like

Το ειχα σκοπο να γραψω μερικα για τη συναυλια, δε θα κανω τρελο σεντονι… αλλα πρεπει να ξεσκαρταρω λιγο τις φωτος απο το κινητο, οποτε μαλλον απο αυριο :stuck_out_tongue:

2 Likes

η τραγουδαρα σε live

1 Like

Πιθανη διαλυση για τους Machine Head αφου δυο πολυ βασικα μελη θα φυγουν απο την μπαντα στο τελος της περιοδειας. Δεν ξερω αν θα ακολουθησει απλως ενα μεγαλο hiatus και reform, αλλα αρχιζω να πιστευω πως αυτη η μπαντα δεν εχει να δωσει και πολλα παραπανω. Το Catharsis μου αρεσε, αλλα δεν το ακουω και ποτε πλεον και βγηκε μολις φετος.

πολύ σημαντικά μέλη , τι να λέμε τώρα . Δεν έχω ιδέα από ντραμς, =αλλά η πιθανή αποχώρηση του Phil Demmel θα στοιχίσει αρκετά , πιστεύω

Η πριμαντόνα έχει να πει κάτι;

Αν εννοεις τον γαματο Rob Flynn, αυτος ηταν που ανακοινωσε με βιντεο την επερχομενη φυγη των αλλων 2.

Τεράστια απώλεια. Ακόμη πονάνε τα χέρια μου από το σπρωξιδι στη πρώτη τους συναυλία στο Gagarin. Έμεινε πλέον μόνος του ο Robb :disappointed:

2 Likes

καλο θα ηταν να το σχολασει κ αυτος

Γιατί; άμα δε σε αφορά μια μπάντα δεν την ακούς.

τη γνωμη μου ειπα,οχι οτι θα κατσει να με ακουσει ο ανθρωπος

1 Like

Nαι βρε κουβέντα κάνουμε.
Στους ΜΗ ο Flynn είναι ο mainman. Υπάρχουν τέτοιες μπάντες (βλ. Ghost, Iced Earth κλπ) που ένας είναι αναντικατάστατος και οι υπόλοιποι αναλώσιμοι. Άρα, θέμα διάλυσης δεν υπάρχει, το είπε εμμέσως πλην σαφώς και ο ίδιος άλλωστε.

Τώρα στο ουσιώδες, οι μπάντες υπάρχουν για να εκφράζουν καλλιτεχνικές ανησυχίες οι μουσικοί. Εμάς αν δε μας γεμίζει αυτό που ακούμε, πάμε παρακάτω. Απλά, αυτή την έκφραση την έχω διαβάσει/ακούσει τόσες φορές και συχνά οδήγησε σε κωλοτούμπες -πρόσφατο παράδειγμα οι Priest, λιγότερο πρόσφατο οι Accept κοκ.

3 Likes

Να πάρει πίσω το line up του Burn My Eyes και να κάνει περιοδεία παίζοντας μόνο αυτό. :sunglasses:

5 Likes

Εγω παντως θα ακουγα με μεγαλο ενδιαφερον τους Iced Earth αν εφευγαν ολα τα μελη της μπαντας και ερχονταν ενα εντελως διαφορετικο line up, και εννοω και τον Schaffer.

1 Like

Δεν το διαλύει ο Rob, αλλωστε αυτός είναι οι MH όλα αυτά τα χρόνια.
Btw το Catharsis είναι μια χαρά δισκος και ας λένε και γράφουν ότι θέλουν οι “ειδικοι”…

3 Likes

ουτε εμενα μ αρεσε πατντως ο δισκος,εχω μεινει στο locust

1 Like

Και το Bloodstone and Diamonds ειχε τις στιγμες του,ηταν καλο δισκακι.

Το φετινο ως joke album μπορω να το εκλαβω μονο. Δεν μου φαινετε περιεργη η καταληξη αυτη

1 Like