Machine Head - Catharsis 2018

Πραγματικά αστεία αντίδραση. Σαν κακομαθημένος…
Λες κι αν το βρει κακό ο εκάστοτε Jeff Treppel, δεν έχει ο κάθε ακροατής μερικές δεκάδες επιλογές για να διαμορφώσει άποψη!
Καταλαβαίνω πως σαν δημιουργός δίνει το είναι του σε κάθε κυκλοφορία και θέλει να έχει αποδοχή, ειδικά για ένα άλμπουμ που πόνταρε στη διαφορετικότητα του -σύμφωνα με τα λεγόμενα του, αλλά όταν κυκλοφορείς κάτι και το εκθέτεις, μοιραία δε θα υπάρχουν μόνο θετικά σχόλια. Άσε που στις 2 παραγράφους που διαβάζω έχει τουλάχιστον 3-4 καλά σχόλια για τη μπάντα.

Το χαρακτηρίζεις παιδικό και ηλίθιο ένα album όσο και αν είναι δικαίωμα σου κρύβει τουλάχιστον κομπλεξισμό. Άποψη του του ενός άποψη του και του άλλου. Off-On topic για μένα πάντως που λατρεύω ιδιαίτερα το burning red ανυπομονώ να ακούσω τον καινούργιο δίσκο.

1 Like

Το γράφει παρακάτω στην κριτική; Γιατί το συγκεκριμένο κομμάτι που ανέβασε μόνο για simplicity μιλάει.
Άκυρο, τα γράφει ο ίδιος στον τίτλο. Πάντως και για bad music λέει, αλλά το συνοδεύει με 3-4 καλά σχόλια.

Γράφει στο τέλος της δεύτερης παραγράφου “it’s just all so stupid” και στην τρίτη “this feels juvenile”. Όντως ενώ χαρακτηρίζει τη μουσική ηλίθια και παιδική κάπου κάπου τα θολώνει και λέει ότι και η κακή τους μουσική είναι καλή.

1 Like

Και για well-crafted songs λέει παραπάνω, γενικά είναι λίγο αντιφατική κριτική.

Το “Super Collider level miss” νομίζω είναι το χειρότερο σχόλιο :stuck_out_tongue:

7 Likes

Όντως βαρύ :grin:

1 Like
2 Likes

Περιμενω να ακουσω τον δισκο αλλα οσο περναει ο καιρος εχω ολο και πιο κακο προαισθημα.

διαβασα την δισκοκριτικη στο metal hammer
Λεει οτι περισσοτερο οι οπαδοι του Burning red/Supercharger θα λατρεψουν το δισκο σε σχεση με αυτους
που περιμενουν στυλ Blackening.
Εγω με το The Burning Red ξεκινησα να τους ακουω.
Απλα περιμενω ωραια κομματια.Οχι υμνους .

αυριο θα ακουσουμε το Bastards και την επομενη Πεμπτη το Kaleidoscope

1 Like
1 Like

Εδώ μπορείτε να διαβάσετε την άποψή μου για το άλμπουμ.

3 Likes

σε αναμμένα κάρβουνα δηλαδή μέχρι τις 26

Bastards!!

2 Likes

Δεν είναι κακο , διαφορετικό πολύ αλλά μας είχαν προετοιμάσει οι κριτικές

1 Like

Καταπληκτικο το Bastards. Γαμω, μακαρι να εχει ο δισκος κι αλλα λιγο πιο πρωτοτυπα πραγματα.

2 Likes

Χωρίς να είναι κάτι το τρελό, είναι όμορφο κομματάκι.

Το είχαμε ακούσει και μόνο με κιθάρα, το τελικό μου φαίνεται ακόμη καλύτερο…

1 Like

Πρωτότυπα για MH, γιατί όντως θυμίζει πολύ Dropkick Murphys το συγκεκριμένο. Ακόμα και στα φωνητικά…