Machine Head - Catharsis 2018

To Blackening έχει άπειρο groove. Απλά έχει και άπειρα solos και λεπτά διάρκειας κομματιών. Προσωπικά δε με χαλάει καθόλου, για 'μένα σε αυτό το δίσκο έχουν βρει τη μαγική τομή όλων των προαναφερθέντων και δένουν σωστά όλα μεταξύ τους. Στη συνέχεια όμως που ακολούθησαν την ίδια μανιέρα με κούρασαν.

2 Likes

Σίγουρα το βλέπουμε διαφορετικά τότε.

Δε μου φαινεται περισσοτερο εκτος ταυτοτητας το Blackening απο το Supercharger ή το Ashes Of The Empires ας πουμε. Νομιζω πως η μουσικη εξελιξη τους βγαζει απολυτο νοημα ετσι οπως συνεβη, και ηρθε σταδιακα. Δεν ξερω γιατι εχεις ξεχωρισει τοσο πολυ το Blackening απο τα υπολοιπα στο μυαλο σου. Οσον αφορα το Bloodstone, προσωπικα μου φαινεται πολυ βαρετος δισκος, και νομιζω πως και ο περισσοτερος κοσμος εχει αρκετα παρομοια αποψη, δεν ειναι πως τρωει θαψιμο ακριβως, απλα δε μου κανει καμια αισθηση να τον ακουσω.

1 Like

Όταν μάθεις να διαβάζεις (τι σημαίνει δουλειές από σημαντικά ονόματα και πόσο demo είναι το Inception), δεχτείς πως υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις από την δική σου και ξεκινήσεις να γράφεις σαν άνθρωπος με συνοχή στο λόγο σου και όχι απλά ό,τι σου έρχεται στο κεφάλι πηδώντας από το ένα θέμα στο άλλο ακόμα και στην ίδια πρόταση, τότε θα σου απαντήσω σοβαρά…δηλαδή ποτέ. Έχεις γίνει πιο γραφικός και από την Σαντορίνη. Συνέχισε να μας διασκεδάζεις

Ίσα μωρή αδερφή Μπρόγερ εσύ!

2 Likes

Πέρασες καλά χθες κι έχεις κέφια ε; Έκανες τίποτα άλλο μετά τους Kreator;;

3 Likes

Μας φάγανε τα χιλιόμετρα μετά, αλλά ακούσαμε Alter Bridge και Mastodon (ψυχαναγκαστικά βέβαια γιατι είναι γτπ ο δίσκος)

Αυτά δεν μου τα λες f2f γιατί φοβάσαι μηπως σε αρχίσω σε τίποτα κουτουλιές όμως :stuck_out_tongue:

5 Likes

Δεν πονάω ρε στο στέρνο!

4 Likes

το top 5 της σελιδας Machine Head fans

1 Like

Ούτε ένα από τα τέσσερα στα πέντε των fans. Αυτό σημαίνει ότι έχει ψωμί ο δίσκος. Βέβαια και στον προηγούμενο δίσκο το καλύτερο για εμένα δεν έγινε ποτέ single (Game Over)

2 Likes

ΒΑΡΑΕΙ!!!

Break it, Smash it

3 Likes

χάλια

Το καλύτερο μέχρι στιγμής

2 Likes

Καλό είναι αυτό

Καλό κομμάτι.

πόσο μα πόσο… slipknot ?

2 Likes

Στηριζω στιχους και μηνυμα που παει να περασει ο Rob, κι ας το κανει σχεδον με παιδικο τροπο.

Ωραιο το τραγουδι, 100% Machine Head

2 Likes

Αυτό και το kaleidoscope είναι τα καλύτερα νομίζω.
Το δεύτερο το έχω ακούσει κάμποσες φορές και μου αρέσει τώρα σε αντίθεση με την πρώτη φορά που το άκουσα. Το ομώνυμο και το is anybody μετριότητες, εναν χαβαλε τον εχουν αλλα ειδικά στο catharsis δεν μπορώ καθόλου τα pop, nu στοιχεία του, το bastards είναι για τα πανηγύρια.

τοσο slipknot όσο ήταν το game over stone sour. βέβαια και σε μένα υπήρχε μια σύνδεση λόγω του τίτλου και λόγω του ότι η λέξη είναι για πάντα για μένα συνδεδεμένη με τα lyrics του killpop. Αυτό πάντως το τραγούδι ενώ μου αρέσει μου είναι το πιο δυσκολοχωνευτο. θέλει πολλές ακροάσεις δεν μου κάθεται και τόσο καλά. Πάντως από επιρροές πιο πολύ θα έλεγα ότι μου βγάζει κάτι από rise against. γενικά πάμε καλά. σήμερα αύριο λογικά θα μπορούμε να τον ακούσουμε όλο το δίσκο.