Madder Mortem

αγαπητα μου παιδια οι madder mortem ειναι ΝΟΡΒΗΓΟΙ!
οποτε καταλαβαινετε πως πρεπει να τους ακουσετε.
με τις ταμπελες δεν τα παω καλα το αρκαιβς τους λεει ατμοσφαιρικο προγκρεσιβ.για μενα αβαντ γκαρντιζουν και λιγο.

η τραγουδιαρα ειναι φωναρα,αλλα δεν ειναι ξεκωλο οποτε δεν τους πολυδινουν σημασια.

για πειτε καμια γνωμη και αν δεν τους ξερετε ακουστε τα deadlands και eight ways.τα αλλα δεν τα εχω ακουσει καλα ουτε εγω:roll:

Τεράστιοι. Όλοι οι δίσκοι τους είναι κορφαίοι με τα all flesh is grass και deadlands (δηλαδή αυτά με τον Eirik Ulvo Langnes στην δεύτερη κιθάρα) ένα κλικ κορφαιότερα. Αν και προσωπικά είχα φάει τρελό κόλλημα με το τελευταίο. Δεν ξέρω πόσο progressive, πόσο ατμοσφαιρικοί και πόσο αβαντ γκαρντ είναι. Το μόνο σίγουρο είναι, ότι πρόκειται για μουσική για όλους εσάς εκεί έξω. Ο ορισμός της recommended μπάντας.

βασικα ημουν σιγουρος οτι θα γραφες:thumbup:
οντως αυτο με τις ταμπελες ειναι προβλημα αλλα το ειπα ετσι για να δειξω στο περιπου τι παιζουν =p

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι υπάρχει θρεντ… τεσπα.
Υπεραγαπημένη μπάντα οι Madder. Προσωπικώς ναούμ ψηφίζω All Flesh is Grass (φυσικά και τα λατρεύω όλα βέβαια).
Όσο για ταμπέλα, έχουν περιγραφεί στο παρελθόν ως “οι 3rd and the Mortal τζαμάρουν με τους Nevermore και τους Death”. Not bad hey?

Ωπ!Ωραιος ο midnight g!In fact χθες το βραδυ ακουγα το All Flesh Is Grass,μαζι με το Deadlands(εξωφυλλαρα) ειναι οτι καλυτερο εχουν κυκλοφορησει,χωρις τα υπολοιπα να υστερουν.


εχω φάει ένα μικρό κόλλημα με τα Until You Return και Waiting To Fall