Madrugada Industrial Silence European Tour 2019

Θεσσαλονίκη
Παρασκευή 5 Απριλίου
Principal Club Theater

Αθήνα
Κυριακή 7 Απριλίου
Κλειστό Παλαιού Φαλήρου – Tae Kwon Do Arena

Υπάρχει μια μαγική κλωστή, ένας μίτος που συνδέει τη χώρα μας με τους Madrugada και τον Sivert , που μας οδηγεί στο λαβύρινθο της ψυχής και του νου, εκεί που τα συναισθήματα γίνονται κουβάρι…

Από το 2000, που εμφανίστηκαν για πρώτη φορά στο ελληνικό κοινό μέχρι σήμερα, αυτή η σχέση μόνο να μεγαλώνει ξέρει… τόσο που «δεν χωρά πουθενά».

Με ιδιαίτερη χαρά και πολλή αγάπη ανακοινώνουμε σήμερα ότι η άνοιξη του 2019 θα φέρει δύο συναυλίες των Madrugada στη χώρα μας .

Το επιβλητικό Κλειστό Παλαιού Φαλήρου – Tae Kwon Do Arena , την Κυριακή 7 Απριλίου στην Αθήνα και το αγαπημένο Principal Club Theater την Π αρασκευή 5 Απριλίου στη Θεσσαλονίκη , θα είναι οι τόποι συνάντησης.

Το αθηναϊκό Tae Kwon Do arena ταιριάζει στο μέγεθος των Madrugada. αλλά οι ίδιοι αποφάσισαν ειδικά στη Θεσσαλονίκη να εμφανισθούν στο Principal, για να γιορτάσουν ένα special occasion με αγαπημένους τους ανθρώπους, τα δέκατα πέμπτα γενέθλια του αγαπημένου brand name της Θεσσαλονίκης.

Σε κάθε περίπτωση ένα είναι σίγουρο… ξέρετε τι…

Εξασφαλίστε έγκαιρα τα εισιτήρια σας από το δίκτυο Viva και τα Public!

H Προπώληση ξεκινά την Πέμπτη 29 Νοεμβρίου

Οι μεταπωλητές των εισιτηρίων χρεώνουν έξοδα διαχείρισης ανάλογα με το τιμολόγιό τους.

Τιμές εισιτηρίων

Αθήνα

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ

Ορθίων (Standing)
Περιορισμένος αριθμός «Εarly Bird» εισιτηρίων: 32 ευρώ
Στη συνέχεια η τιμή θα διαμορφωθεί στα 35 ευρώ

Καθήμενοι (Seated): 43 ευρώ

ΤAMEIO
Ορθίων: 40 ευρώ
Καθήμενοι: 48 ευρώ

Θεσσαλονίκη

Η συναυλία θα είναι Ορθίων (Standing)
Προπώληση: 30 ευρώ
Ταμείο: 33 ευρώ

ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ

Δίκτυο viva
Online: www.viva.gr
Τηλεφωνικά: στο 11876

Φυσικά σημεία: Στα καταστήματα Reload, Seven Spots, Καταστήματα Wind, Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης, στον πολυχώρο Yoleni’s (Σόλωνος 9), στο Viva Kiosk Συντάγματος (Πλ. Συντάγματος 4, καθημερινά 9:00-21:00) και στο Viva Spot Τεχνόπολης (μέσα στο χώρο της Τεχνόπολης, είσοδος από οδό Περσεφόνης)

Δίκτυο Public
Public on line: http://tickets.public.gr/
Kαταστήματα Public
https://www.public.gr/templates/publicStorelocator.jsp

ΠΡΟΣΒΑΣΗ στο
Κλειστό Παλαιού Φαλήρου ( Tae Kwon Do Arena ), Μωραϊτίνη 2.

Η πρόσβαση είναι εύκολη, τόσο με τα Μέσα Μεταφοράς όσο και με αυτοκίνητο, ενώ υπάρχει πολύ μεγάλο parking.
Μετρό: Σταθμός “Συγγρού – Φιξ” και μετά λεωφορείο / γραμμές Β2 και 550 (Στάση “Φόρος”)
ΗΣΑΠ: Σταθμός Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και μετά είτε λεωφορείο / γραμμές 217, Α1, Β1 (Στάση “Φόρος”) είτε τραμ / γραμμές “Αριστοτέλης 4” ή “Θουκυδίδης 3” (Στάση “Δέλτα Φαλήρου”)
Τραμ: Γραμμή 3 (από ΣΕΦ ή Βούλα – Γλυφάδα) και Γραμμή 4 (από ΣΕΦ ή Σύνταγμα) / Στάση “Δέλτα Φαλήρου” Γραμμή 3 (από Σ.Ε.Φ. ή από Βούλα – Γλυφάδα), & Γραμμή 4 (από Σ.Ε.Φ. ή από Σύνταγμα) / Στάση “Δέλτα Φαλήρου”
Λεωφορείο: Γραμμές A1, B1, B2, 217, 550 (Στάση “Φόρος”)

Principal Club Theater
26ης Οκτωβρίου 15
576 27 Θεσσαλονίκη
Τηλ.:231 042 8088
info@principalclub.com

Αυτό θα είναι ωραίο live. Υπερδισκάρα. Τα υπόλοιπα που έβγαλαν δε με τρέλαναν ποτέ.

1 Like

Όντως θα είναι δυνατό live. Εμένα ο ομότιτλός τους δίσκος μ’ αρέσει αρκετά. Ραντεβού τον Απρίλη πρώτα ο Θεός.

Δεν έπεσε και κανένας απ’ τα σύννεφα, αλλά πανέμορφο νέο όπως και να 'χει.

Εκεί θα μαστε.

Λίγο τσιμπημένο μου φαίνεται το εισιτήριο. Αλλά πάνε 10 χρόνια, θα είμαστε εκεί. Ελπίζω να παίξουν και από τα επόμενα αλμπουμάκια τους τίποτα.
Είμαι πολύ περίεργος να δω αν η ατμόσφαιρα και αισθητική των λάιβ τους θα είναι εκεί, ίδια όπως την είχαμε συνηθίσει πριν διαλυθούν.

Το 2008 είχε 40 και είχαν κάνει διπλό sold out νομίζω. Αλλά ας μη βάζουμε ιδέες κακές :joy:.

1 Like

Αν και μου αρεσουν απο αρκετα εως πολυ και τα υπολοιπα τους, αυτος ο δισκος μου φαινεται κανα δυο επιπεδα ανωτερος, και μαλιστα χωρις να εχει το benefit του να ειναι ο πρωτος που ακουσα… ακουσα ολη την δισκογραφια τους μαζεμενη πριν καμια δεκαρια χρονια, και το Industrial Silence ξεχωρισε για πλακα.

2 Likes

Ναι, ήμουν και στα δύο, το θυμάμαι :stuck_out_tongue:
Για '19 ε δεν ξέρω μου φαίνεται τσιμπημένο.

Τσιμπήσαμε!

“Πρόλαβε” κανένας early birds?

Εγώ (γιατί την πάτησα στους cure) αλλά ήμουν στο refresh να ανοίξει το σύστημα από τις 10.58. :stuck_out_tongue:
Σκέψου, όταν πλήρωσα και πήγα πίσω, είχαν εξαντληθεί τα 32αρια.

Εγώ πρόλαβα, όμως κάποιος δικός μου μπήκε 11:01 κι δεν είχε. Νομίζω ότι δεν πρέπει να σταματήσουμε να λέμε για το πόσο μεγάλη ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ πρόκειται. “Περιορισμένος αριθμός” και πίπες. Βγάλτε early bird διαθέσιμα για ένα 24ωρο τουλάχιστον ρε αχαρακτήριστοι, τα λεφτά μας τόσους ΜΗΝΕΣ πριν ζητάτε.

2 Likes

Αυτό που λες νομίζω ότι λειτουργεί και κόντρα σ αυτό που σκέφτονται οι διοργανωτές. Αν πάει κάποιος 11.00 και είναι έτοιμος να δώσει 32 ευρώ και ξαφνικά του λέει 35 μπορεί εύκολα να πει αντε και…θα τα πάρω σε 1 μήνα σιγά μην εξαντληθούν…Πάντως κοιτώντας εισιτήρια σε διάφορες χώρες μου κάνει εντύπωση πως πλην φεστιβάλ early birds δεν υπάρχουν πουθενά αλλού (καλά οκ και εδώ δεν υπάρχουν ποτέ και sold out αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)…αναρωτιέμαι αν γίνει sold out αν θα υπάρξει και 2η μέρα ή θα την πατήσουμε όπως στον Cave…

Εγώ πάντως αυτό κάνω.

Δεύτερη μέρα θα μπει πιστεύω, απλώς το θέμα είναι σε ποια από τις δύο πόλεις :stuck_out_tongue:.

Το ακούω τώρα το Industrial Silence, πολύ καλός δίσκος. Γενικά δεν είχα ασχοληθεί πολύ με Madrugada πλην κάποιων πολύ γνωστών hit όπως το Strange Colour Blue ας πούμε. Ίσως και να πάω στο live, θα δούμε μέχρι τότε.

Ερώτηση άσχετου.
Μόνο αυτές τις μαλακίες τις ξενέρωτες κόλες Α4 δίνουν σαν εισιτήρια στην προπώληση?
Μπιλιετάκια κανονικό από Public,Wind κλπ για εμάς που είμαστε εκτός Αθηνών δεν?

Αυτό που θα πάρεις από το Public είναι πολύ χειρότερο από αυτό που θα πάρεις από το viva. Από το Public θα πάρεις μια απόδειξη τύπου ταμειακής μηχανής, στην οποία τα γράμματα μετά από 2-3 μήνες θα σβήσουν.

Παθόντας από Steven Wilson. Τωρα κοίταξα τα εισιτήρια και το μόνο που εχει μείνει από γράμματα είναι η λέξη “θέση”. Ούτε το όνομα του καλλιτέχνη, ούτε τίποτα, δράμα

Sold out η εμφάνιση των Madrugada στη Θεσσαλονίκη

Οπότε φαντάζομαι η δεύτερη μέρα θα μπει εκεί και όχι στην Αθήνα (έχουν κενό 6/4).

EDIT: χωθήκανε Bullet στο Principal στις 6/4