Manchester United

Η United του Van Gaal και του Moyes, ναι.
Η πραγματική United δεν έβαζε τίποτα πάνω από το καλό ποδόσφαιρο.

Όχι Μουρίνιο ρε πούστη.

ναι ολοι θυμομαστε το καλο ποδοσφαιρο με ferguson

Δηλαδη τι αν παρουμε συνολικα ολη την πορεια της Μαντσεστερ επι Φεργκιουσον, επαιζε κακο ποδοσφαιρο; θα μας τρελανετε μερικοι…Προς το τελος της καριερας του μονο εκανε την Μαντσεστερ καπως πιο συντηρητικη στο παιχνιδι της

αν παρουμε συνολικα ολη την πορεια του Φεργκιουσον στην Μαντσεστερ θα πουμε για το πως καταφερνε να φτιαχνει συνεχως νεες ομαδες μεσα απο τις σταχτες των παλιων, θα πουμε για το 4-4-2 του, για το winning mentality και το fergie time, για το πως ανεβαζε την αποδοση σε πολλους παικτες. Δεν θα πουμε για ομορφο ποδοσφαιρο. Φυσικα και υπηρχαν περιοδοι που επαιξε πιο ελκυστικα (και ο Μουρινιο το ιδιο) αλλα κυριως επαιζε ενα κυνικο ποδοσφαιρο με πρωτο στοχο το αποτελεσμα

Μαλλον έκλεισε ο Ιμπρα

ακουσα και σημερα στο ραδιο οτι του εκανε προταση 18,5 εκατ για ενα χρονο συν ενα ανανεωση

Γουσταρω Ιμπρα, πιστευω θα κολλησει καλα στο αγγλικο πρωταθλημα.

Τα bold ισχυουν οπως ισχυει οτι πολλες χρονιες βλεπαμε εκπληκτικο ποδοσφαιρο απο την Manchester επι Φεργκιουσον.

Ή αλλιώς “the effects of watching too much Arsenal football”

Ότι και να λέτε, τη περίοδο '95-2006 (την πρώτη πενταετία των 90ς δε τη θυμάμαι ενώ οριακά φτάνω μέχρι 2006 που άρχιζε λίγο να κουράζει η φάση με το τελευταιο Τσουλου) εγώ είδα το καλύτερο ποδόσφαιρο αγγλικής ομάδας στη ζωή μου ώς σήμερα… όποιος δεν βλέπει καλό ποδόσφαιρο στη γιουνάητεντ πχ του '95-'99, μάλλον είναι άρσεναλ-ανέκαθεν σκατένια μπάλα πλην εκεινης της 3ετιας-4αετιας με Πιρες Ανρι Μπερκαμ και σια που ηταν τουλαχιστον ανεκτη ελεω ηγετικων μορφων- :stuck_out_tongue: ή παίρνετε ναρκωτικά ή απλά ξεκινήσατε να παρακολουθήτε την τελευταία δεκαετία πρεμιερ…

Ομάδα με Γιορκ-Κοουλ Γκιγκς Κην, Σκοουλς, Μπεκαμ, Σολκσκιερ, Σερινγκχαμ, Γκαρυ φακιν Νεβιλ, Σταμ, Σμαειχελ, Καντονα δυο σεζον πριν, Στηβ Μπρους και σια, εγώ θεωρώ ότι μαζί με την Μπάρτσα του Ροναλντινιο και την Βαλενθιαρα του Μεντιετα και δυστυχως την Ρεαλ τυ Ζινταν-Φιγκο-Ραουλ-Οριτζιναλ Ροναλντο, να εχουν παιξει το πιο γαμηστερο ποδοσφαιρο που θυμαμαι (και τον ΟΦΗ βέβαια του Γκομεζ \m/ και της ΑΕΚαρας που εχασε στα χαρτια το τιτλο πριν καμποσα χρονια :stuck_out_tongue: )…

Μουρίνιο ψόφα και βγαλε εητζ στο κωλο.-

αφού σου λέει έπαιζε κυνικό ποδόσφαιρο

(από πρώτη χρονιά Καντονά μέχρι και σεζόν 2002-2003, εν τω μεταξύ, κάθε χρόνο 70+ γκολ στην Πρέμιερσιπ, εκ των οποίων δυο ογδοντάρες χρονιές και μια με 97 - ενενήντα επτά - γκολ, κάθε χρόνο πιο παραγωγική ομάδα με μόνη εξαίρεση το 2002-2003 πίσω από Άρσεναλ)

Ξαναγύρνα το στον αστέρα τρίπολης παλικάρι μου

θελει και Χαμες

στόοοοοοοοοπππεεεεεεεεεερ

*φωνή Ζουγανέλη από το Ας Περιμένουν οι Γυναίκες

Eric Cantona posts video message to Zlatan Ibrahimovic

πρωτη κουπα για φετος !!

εκει στη διοικηση πρεπει να πινουν ληγμενα

Γιουφτοι τα αφεντικα, οχι αστεια…

Mε ανύπαρκτο κέντρο δε πας πουθενά ρεεεεε

Έχει τον ψάλτη στο κέντρο …

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με ανύπαρκτο κέντρο και πεθαμένο εδώ και καιρό 4-3-2-1 δε πας πουθενά, Μουρίνιο καραγκιόζη

Πούτσα μπάλα και Καμπάλα φάση

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://agones.gr/news/17651/zimia_stous_syndesmous_oi_zlatan_kai_roxo