Manchester United

Special one…

να ναι καλα,με πληρωσε η μεγαλη διπλουρα

1 Like

special MAΛΑΚΑΣ :stuck_out_tongue:

βασικά μόνο και μόνο την συνέντευξη τύπου να δεί κανείς και τί πίπες έλεγε, καταλαβαίνει ότι ο τύπος απλά αράζει, παίρνει τα λεφτάκια του, κάνει το κομμάτι του, πίνει το λιπτονάκι του και στη ζμπούτσα του…

φελαινί μάτιτσ κέντρο ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΩ, όταν έχεις μια ομάδα που παίζει με τη μπάλα κάτω και όχι με το κεφάλι…Μακτόμινει, Μάτα? όχι? Υπήρξε σύστημα χτές ή γενικότερα πλάνο πρόκρισης? ούτε καν το ‘‘λεωφορείο’’ δεν είδα, μιας και η Σεβίλλη έκανε 30-40 τελικές και σα 2 ματς…Άμυνα με τον τίμιο μεν, μέτριο δε και 33χρονο Γιάνγκ ακόμα? Θα μπορούσα ώρες επί ωρών να λέω για κάθε παίκτη ξεχωριστά, αλλά θα σταθώ μόνο σε:
-Λουκάκου, δεν μου άρεσε ποτέ σα παίκτης γιατί δεν είναι το στύλ επιθετικού που μου αρέσει (βαρύς, φορ περιοχής μόνο) και χάνει πολύ σε τεχνική -που δεν έχει- ΑΛΛΑ το παλικάρι είναι από τους λίγους με φιλότιμο εκεί μέσα που παίζει για να τιμήσει τη φανέλα και τα λεφτά της μεταγραφής του…κρίμα να μην παίζει σε ένα πιο επιθετικό μοντέρνο σύστημα και να έχει ένα τρεχαντήρι δίπλα του να κάνει ακόμα καλύτερα τη δουλειά του…
-Ράσφορντ ξανά, σε άλλες εποχές θα ήταν μεγάλος μπαλαδόρος, κρίμα που έχει Μουρίνιο στο πάγκο/
-Ποκμπά τεράστιο παλτό πια, να χαίρεται ο Ραιόλα που έφτιαξε αυτό το μαρκετίστικο πράγμα που ούτε οι Ronaldinio and friends δε θα τον παίζαν ποδοβόλευ στην Κόπα Καμπάνα
-Μπειγί, όσα λάθη και αν έκανε χτές, εγώ νομίζω ότι είναι πολύ καλό μπακ και θέλει σίγουρα βοήθεια -κοινώς όχι τον Σμόλινγκ- για να ανεβεί ακόμα πιο ψηλά και να αποτελέσει έναν από τους καλύτερους αμυντικούς της Πρέμιερ
-Σάντσεζ εκτός τόπου, χρόνου, πρέπει να έχει σκυλομετανιώσει την μεταγραφή του εδώ και βδομάδες…

γενικά, ψόφος, τραγικό σύστημα or whatever that was, κοουτσάρισμα, ποιότητα παικτών…Προφανώς πανάξια η Σεβίλλη και με αξιοπρεπέστατη μπάλα και αληθινό πάθος για νίκη…

αυτό το έκτρωμα united δεν είναι και όσο σκέφτομαι ότι έχω δει σε αυτό το γήπεδο Σκόουλς, Καντονά, Γγικς, Μπέκαμ, Κήν, Έργουιν, Κόουλ, Γιόρκ, Ρονάλντο, Πομπόρσκυ,Νάνι, Εβρά, Τέβεζ, Βανίστερου,Σέρινχαμ,Μπρούς, Σόλσκιερ, Νέβιλ, Ρούνεη, Στάμ, Φέρντιναντ και πόσους άλλους άπειρους να κάνουν τέρατα, μου φέρνει μια μικρή θλίψη (και ο πάτος του βαρελιού δεν έχει ακόμα ξυστεί νομίζω)

το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι στο φινάλε θα πω κλαιν μαιν μιας και η κληρονομιά θα με κρατήσει πολλά χρόνια ακόμα χωρίς να με ενδιαφέρει ο οποιοσδήποτε τίτλος…αλλά με ενοχλεί αυτό που θέλω πρωτίστως όταν βλέπω united, δηλαδή να δώ την ομάδα να παίζει ξανά ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και να περνάω καλά και όχι να είμαι με βιβλίο στο ένα χέρι, τάμπλετ στο άλλο, ανοικτό το ps4 και στην united στη tv κάνοντας rotation σε όλα μέχρι να τελειώσει το 90λεπτο γιατί ΒΑΡΙΕΜΑΙ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Οχι σήμερα νεόπλουτα σκουπίδια, οχί με εμάς.-

Μετα απο 6 χρονια, ειδα πρωτη φορα εστω 45λεπτο την γιουναητεντ την παλια να παιζει ντερμπυ… και ανατροπη και ξυλο και τσαμπουκας και ειρωνια και μεταλλο… οπως ειπε βεβαια φιλος, μαλλον ο σαφ -τον οποιο εδειξε η καμερα μερικες φορες- ειπε του μου στο ημιχρονο «αντε πασα μου φερε μερικα νερακια κ ασε με 5 λεπτα μαζι τους» κ εγεννετο η γιουναητεντ του β μερους… ας ειναι, τουλαχιστον εδειξε χαρακτηρα για μια φορα και μας πορωσε και μας τους διαχρονικα πιστους μετα απο τετοια χαλια τοσα χρονια… αυτη τη μαντσεστερ θελουμε!

Τα αμιγως ποδοσφαιρικα δεν εχουν σημασια σημερα :stuck_out_tongue: παμε ολα για ολα στο κυπελλο!

Όχι και με τους παλαιόπλουτους!

1 Like

Ε νταξ short of speech :stuck_out_tongue: but point taken

1 Like

Βαστα γερα boss

1 Like

Σε δυο μερες το σηκωνει η United :sunglasses:

να μας λέει μετά ο Μουρίνιο ότι κάθε χρόνο κατακτά και κάτι…εκεί καταντήσαμε

Κοιτα παρολου που ειμαι liverpool παντα ειχα στην United μεγαλη συμπαθεια ειδικα οταν εβγαινε Ευρωπη .Φετος και να παρει το κυπελλο δεν ηταν καλη χρονια με τον Μουρινιο στο παγκο μπαλα δεν εχει παιξει . CL δεν ξερω και εγω πως αποκλειστηκε . Αγγλια στα ντερπυ ηταν πολυ χλιαρη με εξαιρεση αυτο με τη City .

έκτρωμα όσον αφορά το θέαμα αλλά στον δευτερο γυρο τα πηρε ολα τα ντερμπι και βγηκε ανετα δευτερη πανω απο τοτεναμ/λιβερπουλ που παιζουν ωραια μπαλα.

ε και πάλι, άντε άμα είσαι αριθμολάγνος-στατιστικολάγνος και μετρά μόνο το αποτέλεσμα, να εκτιμήσεις την 2η θέση ή τα κερδισμένα ντέρμπυ…η μπάλα που παίζει είναι τραγική, η νοοτροπία της ομάδος καμία σχέση με αυτό που ήταν ανέκαθεν η united και σαν φαν της ομάδας δε μπορώ να συγκινηθώ από οποιαδήποτε παρομοίου τύπου ‘‘επιτυχία’’…
Και πρωτάθλημα να έπαιρνε προσωπικά δεν θα με χαροποιούσε καθόλου, όταν δεν μπορώ να δω ματς χωρίς να το αλλάξω στο 10λεπτο και να αρχίσω τα ζάπινγκ από την βαρεμάρα…

ας πάρει κύπελλο το σάββατο -που θα πάρει λογικά- να πάρει τουλάχιστον τα πάνω της η ομάδα ή anyway οι λίγοι παίκτες που παίζουν με πάθος και υπομονή ένα χρόνο ακόμα για να πάρει πούλο μια και καλή…

Εγώ μπορεί να μην μου αρέσει ο Μουρινιο αλλά πιστεύω ότι μπορούμε του χρόνου να δούμε μεγάλα πράγματα. Μην ξεχνάμε ότι από την 6η θέση πέρσι φέτος πήγε στη 2η και όλα αυτά χάρη στο Μουρινιο

E μεγάλα πράματα με πάλι 300μύρια μπάτζετ, πάλι αντιποδόσφαιρο, πάλι λεωφορεία, ναι, μπορεί να δούμε -δηλαδή με το ζόρι ντάμπλ στην Αγγλία, τίποτα παραπάνω-…

μεγάλη μπάλα με τίποτα

υγ. το χειρότερο είναι ξέρεις ποιο? ότι πες ότι ο μέσος united φίλαθλος, τα καταπίνει αυτά…μπορεί να συνηθίσει να βλέπει αυτό το αποκρουστικό θέαμα, να συνηθίσει -έστω παροδικά- να βάζει το αποτέλεσμα πάνω από το θέαμα.
Η ομάδα όμως, ακόμα και μετά από ένα Ουέφα, ένα άλμα από την 6η στη 2η θέση και ένα πιθανό επικείμενο κύπελλο, δε δείχνει να έχει τη στόφα και την νοοτροπία του νικητή. Αυτό για το οποίο υποτίθεται φημιζόταν ο Μουρίνιο, το ‘‘δεν χάνω’’ attitude, αυτό που είχε πεί ο Fergie λίγο πριν το τέλος, ‘‘i am a winner’’…δε μπαίνει στο γήπεδο και λες ότι αξίζει την 2η θέση…ούτε καν 4αδά βασικά δεν άξιζε φέτος, 6άδα και 6η θέση ολότελα, ούτε 5η… όλα τα ματς σχεδόν είναι μέχρι το τέλος 50/50 να τα χάσει ή να πάρει ισοπαλία, σε κανένα δεν είπα ‘‘είμαστε ανώτεροι, το καθαρίσαμε άνετα’’, ακόμα και με κωλοχανεία της Πρέμιερ…και αυτό δεν αλλάζει με κανένα λόγο, με τον συγκεκριμένο προπονητή στο πάγκο μετά από 2 τέτοιες σεζόν…

1 Like

Δεν ξέρεις άμα θα αλλάξει του χρόνου θα δούμε. Τουλάχιστον φέτος κατάφερε και πήγε 2η έπαιξε στα ντέρμπι ήταν κάπως καλύτερα από πέρσι. Ο ίδιος όπως δήλωσε δεν πανηγυρίζει για την δεύτερη θέση, έχει δουλειά ακόμα να κάνει στην United μην τα περιμένεις όλα μέσα σε ένα χρόνο. Μπορεί και εμένα να μην μου αρέσει έτσι όπως έπαιζε η United φέτος αλλά αυτόν έχει προπονητή :stuck_out_tongue:. Κάτσε να δούμε τι μεταγραφες που θα κάνει

Δεν υπάρχει κανένας προπονητής Μουρίνιο εδώ και χρόνια. Η “μπάλα” που παίζουν οι ομάδες του, απλά δε βλέπεται.

Ρε παιρνεις τιποτα ?

Μη με κουράζεις. Ο Μουρίνιο έφυγε από την Πόρτο το 2004, πριν δηλαδή από 14 χρόνια.

οτι να ναι εσυ ρε μλκ :joy::joy::joy:

Ξεκάθαρα.

2 Likes