Manowar - Principal, Θεσσαλονίκη[17.3.2011] + [18.3.2011] + [19.3.2011]

Εγώ ξέρω οτι άμα ακούσω mountains και bridge of death ζωντανά μαζί με μία εμφάνιση των judas priest τα έχω δει όλα πλέον και μπορώ να πεθάνω ήσυχος :smiley:

sorry για το διπλό πόστ, κόλλησε η σελίδα και πάτησα refresh…

Γύρισα και εγώ. Πολύ καλοί οι Manowar αλλά μέτριος ο ήχος. Ρίγος στα Battle Hymn και Blood of My Enemies. Tα ελληνικά του De Maio σίγουρα του τα σφύριζε κάποιος από ακουστικό στο αυτί.

Δεν. Ακούω. Τίποτα.:stuck_out_tongue:

Δύσκολα μπορεί να περιγραφεί με λέξεις αυτό που ζήσαμε… Ντάξει υπήρχαν μερικά φάουλ (μέτρια απόδοση του DeMaio στο μπάσο κατ’ εμέ, οι σεκιουριτάδες που μας έπρηξαν τα @@, η κοιλιά με τα καινούρια κομμάτια και ο καθυστερημένος λόγος του μεγάλου - αχ, απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων μου εσείς!:stuck_out_tongue: ) αλλά μπροστά στην ανατριχίλα των ύμνων ωχριούσαν. Πραγματικά, όταν τελείωσε και το Battle Hymn, σκεφτόμουν ότι και σε εκείνο το σημείο να τελείωνε το live, θα άξιζε τα λεφτά του… Μετά απλά ένιωθα ότι τους έκλεβα.:stuck_out_tongue:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ !!!

+1000000000

:bow::bow::bow::thumbup::thumbup::thumbup:

Εγώ ένα ξέω…
House of Death/Blood of the Kings/Number1/King of Kings δεν υπήρχανε στα σέτλιστ με αποτέλεσμα να ελπίζω ακόμη περισσότερο για σήμερα! Τώρα αμα δεν τα είδα καλά τέσπα!
Όπως και να έχει, προσφέρανε 24 κομμάτια σε ένα καλό λάιβ από όσα άκουσα, και είμαι χαρούμενος που θα τους δω σήμερα!
Ζηλεύω όσους είχανε την ευκαιρία να τους δούνε 3ημερο, αλλά 135 ευρώ στις μέρες μας δεν είναι και ότι πιο εύκολο…
Μου αρκεί που θα τους δω έστω μια εκ των 3ων ημερών, και ας παίξουνε και ότι θέλουνε!
Αρκει να έχουν ένα καλό λαιβ! :slight_smile:

Ξεκινάνε πάντα με το θέμα απ’το Μπεν Χουρ;:):!:

Αυτο ηταν,η αναμονη τελειωσε!Ξεκιναμε κι εμεις![B]MANOWAR ρε[/B]!

Γάμησαν για 2η φορά χθες οι Manowar.Απλά σήμερα επειδή θα τους δω 3η φορά ελπίζω σε περισσότερες αλλαγές στο σετλιστ…Αυτά για τα προηχογραφημένα στην κιθάρα και στην φωνή δεν ισχύουν.Ξέρετε υπάρχει και μια κονσόλα απ’όπου μπορείς να δυναμώσεις ανα πάσα στιγμή κάθε όργανο και να βάλεις κάποια εφφέ στη φωνή…

Αχ αυτη η κονσολα… τα κανει ολα και συμφερει. Ειναι αλλο το εφε στη φωνη και αλλο το να ακους διαφορετικες φωνες την ιδια ωρα. Δεν παιζει αυτο που λες, υπηρξαν πολλα προηχογραφημενα.

ενταξει.περασαμε ωραια δεν λεω,αλλα πραγματικα ο ηχοληπτης εδινε μεγαλη μαχη.ημουνα ακριβως απο πανω του.τους βοηθουσε παρα πολυ σε ολλα.

Μαζί σου φίλε,είναι λογικό γιατί έπρεπε να βάλει το κατάλληλο εφφέ την σωστή στιγμή και αυτά ήταν αρκετά.Όπως και οι αυξομειώσεις στην ένταση της κιθάρας και πιθανώς και πολλά αλλα που δεν πήραμε χαμπάρι.Προφανώς και είναι απλό να βάλεις κάποιο εφφέ στη φωνή που είτε προσθέτει μια παραμόρφωση από πάνω είτε είναι τύπου echo και επαναλαμβάνεται η φράση.Α, η αλήθεια είναι πως τα φωνητικά στην αφήγηση του Dark Avenger ήταν προηχογραφημένα:pΤεσπά δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο νομίζω

ανεβαίνω και γω τωρα ,να δω το παιδικο ονειρο 8) [SPOILER]μιας και μεγάλωσα :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

Γραφω απο ενα ιντερνετ καφε στην Θεσσαλονικη. Η αναμονη πλησιαζει στο τελος της, σημερα επιτελους θα δω [B][SIZE=“3”]MANOWAR[/SIZE][/B]… Μεγαλη μαλακια αυτο που ειπατε με τους σεκιουριταδες και τις φωτογραφικες μηχανες… Δεν τα καταλαβαινω αυτα, ναι ρε πουστη εβγαλα εισιτηριο να δω την συναυλια και θελω να βγαλω φωτογραφιες για αναμνηστικα… Τι τους ενοχλει, αι στο διαολο πια… Το setlist μικρες αλλαγες, εβγαλαν το House Of Death και εβαλαν το God Or Man (προτιμω το House Of Death) και επαιξαν 2 παραπανω το Let The Gods Decide και το Sign Of The Hammer… Ωραια προσθηκη αυτο, αλλα γενικα λιγες αλλαγες και δεν επαιξαν αλλο απο τα παλια εκτος του Sign Of The Hammer. Ας ελπισουμε για σημερα.

Οποιος με δει, θα ειμαι με παρεα και θα φοραω μπλουζα Sign Of The Hammer, κοντο μαλλι και μουσακι. Καλα να περασουμε ολοι.

[B][SIZE=“3”]HAIL AND KILL…[/SIZE][/B]

η χθεσινη συναυλια θα μπορουσε να ειναι απο αυτες που σου μενουν για μια ζωη στο μυαλο,δεν ηταν ομως.ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους ολο το battle hymn, στο ομωνυμο δεν ηθελε και πολυ να με παρουν τα ζουμια,κι εκει που λες τωρα στην δευτερη ωρα θα γινει η σφαγη αρχιζει μια κοιλια στο setlist(φανηκε απο την αντιδραση της πλειοψηφειας του κοσμου που ψιλοκρυωσε),τεσπα μεχρι το hail and kill ολα καλα,μετα θα μπορουσαν να παιξουν απο [SIZE=“7”]INTO GLORY RIDE[/SIZE] και να μας κανουν να μαζευουμε τα μυαλα μας απο το πατωμα,δεν το εκαναν και δεν ξερω το γιατι,εμεινα με το παραπονο.
στα αρνητικα το κολλημα του ντε μαιο με το crowd surf σιγα ρε μεγαλε σε μεταλ συναυλια εισαι τι θες δηλαδη παλαμακια τσατσατσα?
οι σεκιουριταδες στοκοι,βλακες και καραγκιοζηδες κυνηγουσαν οποιον εβγαζε φωτο με κινητο σε καποια φαση ευχηθηκα να βγαζει ΟΛΟ το πρινσιπαλ φωτο να δουμε τι θα καναν.
ο λογος του ντε μαιο για τα πανυγηρια,να γελας και να κλαις
καλα να περασετε οι σημερινοι,εγω θα παω death angel:wink:

Αυτη την απορια την εχω. Γιατι ρε πουστη δεν παιζουν εστω [B]ΕΝΑ[/B] κομματι απο το Into Glory Ride? Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη τους…

για τους manowar δεν θα πω κατι τα εχετε πει παραπανω…απλα καποια τραγουδια μας ξενερωσαν ολους…εγω για το μαγαζι ηθελα να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ…δεν ειχα ξαναπαει μιας και ειμαι απο αθηνα αλλα πιστευω οτι αξιζει πολυ και εχει το καλο οτι οπου και να κατσεις βλεπεις πολυ καλα καμμια σχεση με fuzz gagarin κλπ…επισης αν ειδατε στην αρχη υπηρχαν ατομα στον εξωστη και ο de maio πηγε και το ειπε σε καποιον με αποτελεσμα να τους διωξουν.,…αρα η λογικη του να μην βγουν εισητηρια για πανω ειναι των manowar…ο ηχοληπτης εκανε τρελη δουλεια…τελος για το staff τι να πω???στο μεγαρο μπηκαμε???πηγαμε 8 και καταληξαμε να χασουμε το support???μπηκαμε στις 9.20???τι ειναι αυτα ρε???σωματικο ελεγχο και παπαριες…ουστ

ρε μην κλαιγεστε για το σετλιστ ρε

γαμαει το σετλιστ

οποιος ηθελε into glory ride ας ερχοταν το 2007… αλλα τοτε τους σνομπαρε ολη η ελλαδα, τωρα ξαφνικα θυμηθικαν ολοι τους manowar και εχουν και απαιτησεις… δεν παει ετσι, θα παιξουν οτι γουσταρουν και μια χαρα τιμουν ολες τις περιοδους τους

αντε παντως σας ευχομαι σημερα ενα secrets of steel αντε για το καλο

Φιλε δν μιλαμε για ποδοσφαιρικη ομαδα… τι παει να πει ας ερχονταν το 2007; Και το να μην πληρωνεις ακριβο εισιτηριο επειδη κινδυνευεις να επενδυσες τα λεφτα σου σε λογους και bass solos δεν ειναι σνομπ. Λογικη ειναι.

Πήγα την Πέμπτη μόνο και μόνο για τη φάση. Τελικά ήταν πιο αστείοι (και τα fanboys και οι manowar) από αυτό που περίμενα!!!

αχαχα μπαβοοο