Manowar - Principal, Θεσσαλονίκη[17.3.2011] + [18.3.2011] + [19.3.2011]

???

Τα λεωφορεία 7 30 ξεκινάνε απο λευκό?

Ναι φιλε

Thanks astaldo.Σήμερα θα έρθω με λεωφορείο λόγω ελλειψης κάρου!

Στο επίσημο facebook τους γράψανε
[B]Macedonia ruled again. Your ancestor Alexander, The Great would have been proud! Let’s make it an even bigger and louder party tonight.[/B]
Και έχουνε πλακώσει γειτονικοί και μη λαοί και γίνεται μάχη σχετικά με την ελληνικότητα της Μακεδονίας :stuck_out_tongue:

[I]Heart Of Steel[/I] και όλα κομπλέ. :metal:

Ακόμα και στο “λόγο” του DeMaio διασκέδασα.

Λοιπον μαγκες ας πουμε μερικες Αληθειες :

Οταν μπηκε η τελευταια στροφη του [B]Battle Hymn[/B]
εκει οπου ο Adams ουρλιαζε…

[B][I][U]Sound the charge into glory ride
Over the top of their vanquished pride [/U]
By moonlight we ride
Ten thousand side by side [/I][/B]

…ε λοιπον ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΑΣΗ σε συναυλια δεν εχει ξαναυπαρξει !!!

Εκεινη τη στιγμη, ο Adams ‘‘μπηκε’’ ΓΑΜΙΩΝΤΑΣ στα φωνητικα, οι υπολοιποι επαιξαν ΔΥΝΑΤΑ τα οργανα τους και το κοινο το τραγουδησε με ΟΡΜΗ.
Ολα εκεινη τη στιγμη ηταν φουλ ηλεκτρισμενα λεμε !!!
Βασικα μονο οσοι ηταν μεσα χθες μπορουν να καταλαβουν τι εννοω [B]ακριβως[/B].

[B][SIZE=“5”][SIZE=“6”]PURE FUCKING STEEL [/SIZE]
ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ !!![/SIZE][/B]

[B][SIZE=“5”][COLOR=“DarkRed”]MANOWAR[/COLOR]. ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.[/SIZE][/B]

ξεκιναμε και μεις σε λιγακι

Είμαι μέσα στον χώρο. Τρελό ψέμα το τρεις ώρες πριν για την προπώληση αλλά ΟΚ επειδή έβρεχε μας άφησαν μέσα νωρίτερα. Τώρα είναι ψιλοαδειο αλλά σαν χώρος είναι γαματος! Περιμένουμε να γουστάρουμε!!!

φιλε ο πανω χωρος ειναι ανοιχτος?

Οχι είναι κλειστός

εχω συγκινηθει με αυτα που διαβαζω… :slight_smile:

αντε γαμηστε τα ολα σημερα ρεεεεεε!!!

Astaldo δεν εχει live αναμεταδωση σημερα???:p:p:)

Ρε ποιστ (σαλονικιοτικη παράφραση του πουστη στην hardcore family) είχα τεχνικά προβλήματα.

KILL WITH POWER ΡΕΕΕΕΕΕ

Στο brothers of metal o Eric σταμάτησε το τραγούδι για να κραξει για το τσιγάρο. Το ξαναρχισαν απο την αρχή.

Heart of steel 1ο ρεφραιν στα γερμανικα

Μαλακες σοβαρά προτιμώ να ακούω το Battle Hymn live έτσι παρά να γαμαω. Μιλάμε για την ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΥΠΕΡΚΑΥΛΑ. Απλά απίστευτο feeling. Όσοι ήταν μέσα σήμερα και χθες θα με καταλάβουν πιστεύω. Έχω πάει σε άπειρα live. Τέτοιο συναίσθημα ΠΟΤΈ!!!

THE GODS MADE HEAVY F’CKING METAL!!!

Πάτε και στη μάπα call to arms

Fuck me… KING OF KINGS :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:
Ps χωρίς την αφήγηση αλλα δε γαμεις;;;

Η ομιλία του Joey σήμερα απλά… μόνο συγκίνηση!!!

Χχαχχχαα ο Hamzik έκανε ένα λάθος αρκετά χτυπητο και γυρνάει ο Joey και του ρίχνει πραγματικά δολοφονικο βλέμμα. Πολλα κέφια η μπάντα σήμερα.

απιστευτο το χθεσινο live!δενυπαρχουν λογια!!ανατριχιλα στο battle hymn!!!k ελεγα δεν θα κανει τιποτα ο demaio!:D:D

:o:o:o:o:o

Setlist 3ο

Νταξει πλέον δεν χρειάζονται σποιλερ.

  1. Manowar
  2. Death tone
  3. Metal daze
  4. Fast taker
  5. Shell shock
  6. The dark avenger
  7. Battle hymns
  8. Sun Of Death (guitar solo)
  9. brothers of metal (stopped cause of smoking)
  10. kill with power
  11. metal warriors
  12. fighting the world
  13. heart of steel
  14. bass solo*+ william’s tale
  15. The gods made heavy metal
  16. Sons of Odin
  17. call to arms
  18. hail and kill
  19. sign of the hammer
  20. house of death
  21. kings of metal
  22. king of kings

Encore

  1. Joey’s speech
  2. warriors of the world unite
  3. black wind fire and steel

Vanchor δεν ξέρω αν ήσουν σε κάποιο απο τα 3 live αλλα πραγματικά αυτή η εμπειρία για μένα του battle hymn είναι αξεπέραστη

καλά ρε παίξανε και τις τρεις φόρες το battle hymns? :lol:

όλες οι ομιλίες που έβγαλε ο Demaio ήταν στα Ελληνικά ?

μου τη βιδώνει που δεν άκουσα sign of the hammer αλλα οκ…

κάποια πράματα για το live και τον χώρο…
την όλη διοργάνωση ανέλαβε μια αμερικάνικη εταιρεία… circle of something κάτι τέτοιο…
το security ήταν των Manowar…αν προσέχατε υπήρχαν securitαδες με ασύρματα μικρόφωνα - ακουστικά (αμερικάνοι τι περιμένεις ?)
έχω πάει σε άπειρες συναυλίες στο Principal και ποτέ δεν μας ζάλισε τα αρχίδια κανένας…ουτε για φώτο ούτε για τα stage diving…
την πρώτη μέρα που ήμουν εγώ…παραδίπλα άναψε μπαφos και κανένας δεν ενόχλησε τα παιδιά :slight_smile:
στη συγκεκριμένη συναυλία ούτε οι του μαγαζιού μπορούσαν να βάλουν κόσμο… όλοι οι του Principal είχαν ειδικά καρτελάκια που τους έδωσαν οι αμερικάνοι…

μιλάμε για παράνοια δηλαδή αλλα νομίζω αντιλαμβάνεστε από που πηγάζει

πρώτη μέρα πάντως δεν είχαμε τέτοια θέματα…

ΥΓ> ο πάνω χώρος του Principal τις περισσότερες φορές είναι κλειστός…επειδή δεν είναι sold out τα εισητήρια…δεν είναι όμως πάντα κλειστός… ο μόνος λόγος που το μαγαζί δεν αφήνει να ανέβεις οταν χωράνε όλοι κάτω, είναι για να μην έχουν μετά να καθαρίζουν και τον πάνω χώρο

η όλη φάση με τα εισητήρια 2 σενάρια με αφήνουν να σκεφτώ :
—επέλεξαν να μην είναι ασφυκτικά γεμάτος ο χώρος για να είναι πιο άνετα ο κόσμος (δεν θα πόναταρα σε αυτό)
— μας δουλέψαν ανακοινώνοντας ψεύτικο sold out για να δημιουργήσουν τζερτζελέ και να αυξήσουν τελικά τον κόσμο που αγόρασε εισητήρια (καλή κίνηση μάρκετινγ που πιστεύω απέδωσε… προσωπικά σε αυτό το σενάριο ποντάρω)