Manowar

Ούτε λόγος .εκει θα είμαστε να γιορτάσουμε για άλλη μια φορά τον ερχομό των βασιλέων.

το εγχείρημα είναι ενδιαφέρον αν μη τι άλλο. κυριώς διότι η προσωπική μου άποψη είναι πως το Kings και το Triumph χαρακτηρίζονται από τις απόλυτες, πεμπτουσιακές μέταλ παραγωγές. μιλάμε γιά χεβυμεταλ ήχο σεμιναριακού επιπέδου. αναμένουμε λοιπόν

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ TRIUMPH OF STEEL. ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ, ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΑΣΟ - ΜΑΚΑΡΙ Κ ΣΤΟ THE LORD OF STEEL ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΝΑ ΗΧΟΥΣΕ ΕΤΣΙ…ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΠΑΝΤΩΣ Κ ΚΑΝΕΝΑ BONUS TRACK ΜΕ ΤΟ ΚINGS OF METAL. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΦΑΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ VAN DAMME? ΕΦΑΓΕ ΑΚΥΡΟ Η ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ?

Εγώ θέλω να γράψουν το soundtrack για το “Expendables 3”

Απ οτι διαβασα πριν λιγο στην σελιδα τους στο fb λενε οτι συντομα θα ανακοινωσουν τις πρωτες ημερομηνιες του kings of metal tour γι αυτο καντε ολοι προσευχες στον odin να ειμαστε μεσα!!!

…θά’μαστε, γαμώτη , θά’μαστε…ακόμα κιεγώ που δεν είμαι ο τρελός φαν τους, θα γούσταρα ένα τέτοιο live:):!:

MANOWAR had recently announced that in celebration of the 25th anniversary of their bestselling album ?Kings Of Metal?, the band are going to record a brand new special version of the album along with bonus tracks and bonus content: ?Kings Of Metal MMXIV?.

The release of ?Kings Of Metal MMXIV? is scheduled for the end of this year and will be followed by an anniversary tour that will see MANOWAR performing the full ?Kings Of Metal MMXIV? album along with their other classic metal hymns in a completely new stage production.

οπότε στο live θα παίξουν και τα bonus tracks.
αχ και να γίνει καμιά καλή και τα bonus tracks να είναι live εκτελέσεις των κομματιών που αναφέροντε στο blood of the kings…

Όχι και χάλια ήχος…
Ηθελημένο το ηχητικό αποτέλεσμα και σπέρνει!!!
Και ΤΙ ΦΩΝΗ!!!

Έχει δίκιο για την παραγωγή του Sign Of The Hammer, μεγαλη δισκάρα αλλά χάνει πολύ από θέμα ήχου και συναισθήματος

Ξεκινησαν ανακοινωσεις,21/3/14 ρωσια.

Ηχητικά τι λείπει π.χ. από το Mountains?
Και αν το παράδειγμα μου δεν είναι το πιο αντιπροσωπευτικό, νομίζω ότι όλα είναι κρύσταλλο, με την κιθάρα (μονίμως) αδικημένη, από πρόθεση.

Επιμένω γιατί τουλάχιστον το βινύλιο αποδίδει πολύ καλό (για τα γούστα μου) ήχο. Και φυσικά εξαιρούνται Κορεάτικες εκδόσεις κλπ, που είναι ΓΤΠ

Εμένα πάντως μ αρέσει πιο πολύ ο ήχος του Sign από του Kings of metal. Είναι κρυστάλλινος κ μεταλλικός. Πολύ ιδιαίτερος. Μοναδική μπάντα

+100000000

Ρε μαλακες,εκει που γινετακ το λαιβ στη ρωσια εχει χωρητικοτητα 13700 ατομα8O

Ωχ, τόσους λίγους; Σίγουρα θα βάλουν και δεύτερη μέρα :?

Ειμαι περιεργος να δω τι χωρους θα κλεισουν για τα υπολοιπα λαιβ,πολυ περιεργος ιντιντ.

Ποσο τελειο θα ηταν να τους βλεπαμε στο Gagarin. Δεν λεω Αν, Manowar ειναι, θελουν κατιτις πιο γκραντε.

Αμα το στειτζ απαιτει σταδια αναλογα του λουζνικι κατσε μη τους δουμε σε κανα ταε κβο ντο.

ΤΟ SIGN OF THE HAMMER ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΑΡΑ, ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ, ΑΛΛΑ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ “ΠΝΙΓΝΕΝΗ”, ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΓΙΑ ΤΟ INTO GLORY RIDE Κ ΓΙΑ ΤΟ BATTLE HYMNS. ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΧΑΜΗΛΑ, ΚΑΠΩΣ ΣΙΓΑΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ TRIUMPH OF STEEL H TOY LOUDER THAN HELL ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΕΤΣΙ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΟΥΤΕ ΗΧΟΛΗΠΤΗΣ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΒΕΒΑΙΑ Η “ΣΙΓΑΝΗ” ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ.

Εάν ισχύουν οι ημερομηνίες κυκλοφορίας σε wikipedia και metal-archives,
με το “Hail To England” να κυκλοφορεί Ιούλιο και το “Sign Of The Hammer” 15 Οκτωβρίου,
είναι λογικό η παραγωγή του “Sign…” να μην είναι και η καλύτερη, παρότι είχαν τον ίδιο παραγωγό.
Πιθανότατα πίεζε η καινούρια τότε εταιρία για άμεση κυκλοφορία.
Η παραγωγή του “Into Glory Ride” πάντως ήταν η πιο ταιριαστή στο (περισσότερο επικό) heavy metal
που έπαιζαν τότε οι Manowar. Ακόμα και αν ισχυριστεί κανείς ότι η παραγωγή του “Kings Of Metal” είναι αντικειμενικά καλύτερη.

Με δυο βραδιές στο Fuzz γίνεται η δουλειά σωστά άραγε;
Γενικότερα πάντως σπάνια γίνονται συναυλίες σε κλειστούς χώρους των μερικών χιλιάδων.
Κλειστά γήπεδα έχουμε μερικά (Σπορτινγκ, Περιστέρι, Ολυμπιακά).
[Τέτοιου μεγέθους club στο εξωτερικό υπάρχουν;]