Manowar

Ήταν φως φανάρι η δουλειά. Manowar ακούς μόνο στα κρυφά από ένα σημείο και μετά στη ζωή σου :stuck_out_tongue:

4 Likes

So true #διπλής

(Που είναι το delete button; Μόλις τώρα κατάλαβα ότι γράφω σε νήμα για τους Μανογουορ, Εκτεθήκαμε πάλι…)

3 Likes

Βασικά φοβάμαι μην μου την κλέψει ο Αρχηγός με το βλέμμα του και μόνο, για να μην σου πω με τίποτα άλλο

8 Likes

Δάκρυσα…πόσο τρου ρε φίλος, πόσο μέσα από τη ζωή γμτ…

2 Likes

Δεν είναι να ρισκάρεις με τέτοια πράγματα. Δεν το 'χει σε τίποτα να πηδήξει την γυναίκα σου και εσένα μαζί! μουχαχα…Α ρε Τζόι, πόσο καραγκιοζης παίζει να είσαι; Θυμάμαι την επική βιντεοκασέτα που είχα λιώσει να βλέπω και γαμιόμουνα στα γέλια. Αποκορύφωμα η σκηνή που είχαν βρει ένα μεθυσμένο ζευγάρι και τους “προσηλύτησαν” στην church of love. Και τα άδεια μπουκάλια σαμπάνιας στα σκουπίδια μετά από τα λάιβ τους. Ή το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν με τις στριπτιζούδες που τις φόρτωσε μετά ο Άνταμς και τις απομάκρυνε από τα θηρία (δίνοντας ένα πεταχτό σκαμπίλι στο κωλομέρι της μιας). Πρέπει να κατεβάσω από την ντουλάπα το βίντεο μου φαίνεται…

πρέπει να δω κάποια στιγμή και αυτό

5 Likes

Οι Μανογουορ είχαν παρτίδες με τον Οσάμα Μπιν Λάντεν;;;;; :astonished: #ινσοκ

Όταν πάντως ο αρχηγός έφαγε τις χιονόμπαλες στο σώμα, έφυγε το τρουλίκι απο το σωβρακάκι. Απογοήτευση, το ήξερα ότι δεν έπρεπε ποτέ να συμμετάσχω σε αυτό το νήμα :disappointed:

2 Likes

χαχα το ξέχασα αυτό. Joey…get to Germany (και φεύγει καμαρωτός κάνοντας θαλάσσιο σκι δείχνοντας κωλοδάχτυλο και από πίσω παίζει Βάγκνερ) και μετά στο επόμενο πλάνο σκάει στα χιόνια με το βρακί.

3 Likes

Ποιο βιντεο ειναι αυτο ρε μαλακες, δεν τα θυμαμαι αυτα…

1 - άλλαξαν drummer http://www.blabbermouth.net/news/manowar-recruits-drummer-from-brazilian-tribute-band-kings-of-steel-for-final-battle-tour/

2 - ακόμα και το γαμάτο live του mmd 2007 κατάφερε και σπίλωσε ο DeMaio, είχαν ακόμα να παίξουν κάμποσα κομμάτια, δείτε setlism.fm από προηγούμενα και επόμενα live από το live στην Ελλάδα, είχε μπει μέσα για κάποιο λόγο ο DeMaio, βγαίνει ενώ τραγούδαγε ο Eric, κάτι του λέει στο αυτί και στο τέλος του κομματιού, μας τσαμπουρνάει ο Eric, “we will never forget this day, goodnight” και φεύγουν!!!

Θυμάται/γνωρίζει κάτι κάποιος, είχε υπάρξει και σχετική παραφιλολογία… λεφτά στη μέση κλπ.

3 - το 1999 στον 'Αγιο Κοσμά είναι όπως τα είπε ο @chinaski … στην αρχή έχυνα πρόκες, μετά τα σκάτωσαν όλα… λίγο έπαιξαν θυμάμαι, το ρεύμα “έπεφτε”…

δε μπορώ να μη τους δω και αυτούς όμως… έφτιαξα playlist το χτεσινό setlist και αν και είναι λίγο “ακατάστατο”, βουρκώνω διαρκώς γαμώ την κοινωνία…

4 Likes

Hell on earth pt I

Α, και η ιστορία με το πως βρήκαν τον Λόγκαν…δάκρυα (και ψέμα) μόνο

2 Likes

Προφανώς και δεν με εκφράζει σχεδόν τίποτα από όσα πρεσβεύουν.*

Εξηγήστε μου, τότε, γιατί συνεχίζω να ανατριχιάζω τόσο πολύ με το “Heart Of Steel”;

*μεγάλο ψέμα. το “One more beer and heavy metal and I’ll be just fine” με εκφράζει πάρα πολύ… :stuck_out_tongue:

4 Likes

Γελάμε αλλά Secret of Steel, Bridge of Death, Defender, Battle Hymn, Blood of my Enemies, Mountain, Revelation, Heart of Steel, Black Wind…, Power of thy Sword κτλ κτλ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!

5 Likes

Η απαντηση ειναι πολυ απλη φιλε. ανατριχιαζεισ ακομα γιατι το “Heart Of Steel” ΓΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ

2 Likes

Δεν ειναι παραφιλολογια. Υπηρχε προβλημα και δεν τους πληρωναν και το λαιβ μεχρι την τελευταια στιγμη ηταν στον αερα. Αυτο το λαιβ το αναφερετε λιγοι. Κριμα πραγματικα για οσους δεν πηγαν. Για μενα οι Μanowar πλεον ειναι στην σφαιρα του μυθου. Εχω γελασει, ξενερωσει και πωρωθει μαζι τους οσο με καμια μπαντα. Εχω ολα τα dvd και υπαρχουν απειρες στιγμες απλετου γελιου και αυτοσαρκασμου. Εχουν ανεβει πολυ στα ματια μου. Ειναι αυτοι που ειναι και εχουν γραψει οτι εχουν γραψει. Γελιο, καραγκιοζιλικι και επος που τα σκεπαζει ολα :stuck_out_tongue:

3 Likes

Viper έχεις πολύ δίκιο… θυμάμαι είχα κάτσει και καμάρωνα τη μεγάλη σκηνή, έτοιμη με τα φώτα αναμμένα… έλαμπε!!! (έπαιζε η μικρή εκείνη την ώρα και όλοι ήταν εκεί)

Θυμάμαι κολλητά mountains, gloves of metal, each dawn I die, holy war, the oath, τι εγκεφαλικό ήταν αυτό… έδειχνε το τεράστιο video wall βουνά, το manowar logo να φλέγεται… τι αναμνήσεις…

2 Likes

Τι μου λες για Τι Πάρτυ εκεί πέρα, Μανογουοράς είσαι στην ψυχή!

2 Likes

Χαχαχα! Εχω πει! Εχω 4 μεγαλες αγαπες. Manowar, Tea Party, Solitude Aeturnus και Conception. Απλα οι Manowar ειναι μεταλλομυθοι :stuck_out_tongue: Με οτι καλο και κακο συνεπαγεται. Οι αλλοι ειναι ολοι σοβαρα παιδια

Εγω φαν δεν ειμαι ουτε ημουν ποτε αλλα οταν ανακοινωσαν οτι θα γυρισουν ολο τον κοσμο 2 χρονια με ενα σοου που δεν εχει ξαναγινει και αλλες τεροιες μπαρουφες και μετα τελος ηθελα σαν τρελος να τους δω εστω μια φορα, να δω γιατι γινεται τοσος χαμος δηλαδη. (Οπως οταν πηγα warlord και δικαιωθηκα βεβαιως)

Το χα στανταρακι στο μυαλο μου οτι θαρθουν ελλαδα

25 χρονια απο το ΣΕΦ.

2 Likes

Πω πω σαν χτες μου φαίνεται… έχω ξεθωριασμένη πια την μακρυμανικη της περιοδείας…

1 Like