Manowar

Τι λες τωρα; Ουτε που το ξερα αυτο. Πω τι χασαμε

1 Like

Defender έλειψε και το σχολίασα άμεσα και χαίρομαι που βλέπω την άμεση αντίδραση! Βασικά έπρεπε να βάλω και αυτό το βίντεο:/

(ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΪΛ)

@jonkyr εγώ είμαι μεταξύ σαλονιού και χωλ, είπαμε, περιμένω να δω απομαγνητοφώνηση των λόγων του αρχηγού σε άλλες πόλεις. Αν ισχύει ότι οι Έλληνες είμαστε αποκλειστικά οι καλύτεροι και πιο πιστοί οπαδοί μάνουγώ σε όλο τατο το κόσμο, πάω για σαλόνι. Τώρα είμαι Σρόντιγκερ κατάσταση!

Ωλόβερ εγώ στηρίζω. Όχι όλες αλλά αυτές οι ασπρόμαυρες μου αρέσουν. Προσωπικά θα έβαζα την Tankard αλλά ντάξει… το “τι θα πει ο κόσμος” ήτο σαρκαστικό σχόλιο, σιγά μην μας ενδιαφέρει τι θα πει ο κάθε τρεντοπαπάρας για το στυλ μας, μη χέσω!

H μία από τις 2 μπλούζες που χάθηκε στο ταχυδρομείο στα συλλεκτικά μου χρόνια… :frowning: Ι would so rock this one!

1 Like

Πέντε ώρες συναυλία και λέει “λείπουν κομμάτια” ο άλλος, αχόρταγοι είστε :grin:.

Που ηταν αυτο το σπιτι στο Γκυζη που στα 90’s ακουστηκε 15 συνεχομενες φορες το Metal Warriors? Α ρε αθανατη γειτονια…

4 Likes

Ούτε που θυμάμαι πως λένε την οδό, έχω να πάω εκεί από το 1998. Σίγουρα ήταν πιο κοντά στην Αλεξάνδρας παρά στην πλατεία. Το σκηνικό έγινε λίγο μετά που βγήκε το Triumph. Ένας φίλος ήταν ψιλο πατούρα και με το που τέλειωνε ο ύμνος σήκωνε τη βελόνα στο πικαπ και το έβαζε από την αρχή γιατί είχε καραγουστάρει. Η φάση είναι πως είχε ξεκινήσει κάποιος άλλος να γράφει μια κασέτα με διάφορες επιλογές και καλά Live με ό,τι θα παιζόταν και απλά ξεχάστηκε το θέμα και την άλλη μέρα βρέθηκε μια πλευρά 90αρας γραμμένη μόνο με το Metal Warriors.

1 Like

Για μένα, το triumph θα είναι πάντα το καινούριο άλμπουμ και το kings το παλιό του γκρουπ…

Σου σηκώνεται με το καλημέρα με το Triumph…

4 Likes

Αυτά τα αχρείαστα σολο να μην είχε και θα ήταν Έπος!

2 Likes

Κάπου το έχω ξαναγράψει κι εγώ, νομίζω…

Αν αυτό το κομμάτι δεν είχε αυτά τα άκυρα παπάρια σε διάφορα σημεία, θα ήταν από τα τεραστιότερα έπη του μέταλ έβερ

1 Like

Αυτη η δικαση… :heart_eyes:

2 Likes

http://manowar.com/manowars-joey-demaio-announces-spoken-word-tour-the-blood-of-the-kings/
E???

2 Likes

Αγάπη μόνο!

2 Likes

Ενταξει ο Ντεμαιο διαβαζει το φορουμ δεν εξηγηται αλλιως…
Σας χαλανε τα speeches του???

ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΤΟΥΡΑΚΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ

3 Likes

Γραφικος μεχρι τελευταιας ρανιδας…

4 Likes

με 3 (τρία) ευρώ εισιτήριο + μπύρα θα πήγαινα πάντως

6 Likes

Stand up comedy δλδ ;

6 Likes

περίπου…το “true stand up comedy” νομίζω πως το περιγράφει καλύτερα

4 Likes

Φέρτε το Ελλάδα ρε τυρεμπορες!!!

5 Likes

Δεν το αξίζουμε ρε αυτό. Τι να λέμε τώρα. Ο άλλος θα κάνει κατάθεση ψυχής…

4 Likes

Οπωσδήποτε να έρθει ο Αρχηγός για spoken word εμφάνιση και στον πάγκο με το merchandise να πωλούνται “Warrior’s shields” για εκείνους που θα… “αναστατωθούν” υπέρ το δέον από την ομιλία του!

1 Like