Manowar

:roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes:

Γιατί με μικρό άλφα παρακαλώ;

1 Like

γιατι το Ρ και το Χ όχι;

μαυρη λιστα; https://www.setlist.fm/festival/2020/hell-and-heaven-metal-fest-2020-73d77ad5.html διαδώστε!

Ποιος ασχολείται με φολς μπάντες;; :stuck_out_tongue:

1 Like

βσκ κράζουν ένα δύο αλλά εικοσι-τόσες μπάντες παίξανε.

Άσχετο και σχετικό ταυτόχρονα, αλλά θα πρέπει να ενστερνιστούμε ένα μεγάλο DO NOT Hail to England αυτές τις ημέρες, λόγω της στάσης τους απέναντι στον κορωνοϊό.

Εφόσον οι Manowar συζητιούνται και αναφέρθηκε και η ανωτέρω δισκάρα, να σημειώσω πως το μπάσιμο του ρεφραίν του “Each Dawn I Die” από το “Smoke from…” σημείο μέχρι το “…I’m your guest” σημείο αποτελεί -κατά την άποψή μου- ό,τι πιο επικό και ανατριχιαστικό έχει γραφτεί ποτέ από την μπάντα.

Ελπίζω, πάντως, το “Each Dawn I Die” να μην καταστεί επίκαιρο σαν τίτλος σε λίγο καιρό για τους κατοίκους του Νησιού.

7 Likes

Φιλε μου πραγματικα. Και ενω θεωρω απατητες κορυφες κατι Mountains, Secret of Steel, Guyana, Bridge of Death, το Each Dawn I Die μου ασκει μια αδιανοητη γοητεια. Ειναι απιστευτο κομματι. Αυτος ο πρωτογονος ακατεργαστος υποχθονιος ρυθμος του με τα φοβερα φωνητικα του Ανταμς βγαζουν απιστευτο αποτελεσμα.

ΥΓ. Να προσθεσω και την φοβερη δουλεια του Ross the Boss, η οποια αναδεικνυεται ακομα περισσοτερο νομιζω στην τελευταια εκδοση

6 Likes

εξαρτάται από το πόσο τρου είναι νομίζω, αν δεν κάνω λάθος ο Π.Ο.Υ. έχει συμπεριλάβει την επάλειψη με baby oil ως επαρκές/ενδεδειγμένο προστατευτικό μέτρο κατά του ιού.

6 Likes

πέφτει πάνω φίλε και γλιστράει.

Έτσι, να τα λέμε αυτά.
Γατάκια, όσα διαβάζετε εδώ, είναι Η αλήθεια.

O ένας και μοναδικός.

5 Likes

Γλυκας…χαχα

1 Like

‘’ All the gamers rejoicing
born to stay inside"

Ταυτιστηκα! Πολυ ωραια φωνη

3 Likes

Πρώτον, έχει πλάκα. Δεύτερον, ανατρίχιασα από τη φωνή του τύπου! Τρίτον, πάω να ακούσω τα πέντε πρώτα σερί.

3 Likes

K οραματιστης και ενωτικος ο Αρχηγος :stuck_out_tongue:

“All of us, everywhere in the world, are living in a very challenging time right now” said Joey DeMaio. “But we will get through this, standing together, stronger than ever! Music is a universal power! It guides us through tough times and unites us! And when it is time to celebrate again, we will raise our hands in victory, with the greatest fans in the world!”

7 Likes

Ακόμα να στεγνώσει το αίμα των εχθρών από πέρσι…

4 Likes

Ακομα μυριζουν αρχιδιλα τα νοτια προαστια. Φλωροι ερχομαστε ξανα.

5 Likes

παλι καλα που το μετανιωσαν οτι αποσυρονται (για αλλη μια φορα :slightly_smiling_face:) μπας και ξαναερθουν σπο τα μερη μας και φιλοτιμηθω να τους δω

2 Likes

χαχαχα πραγματικα αστειες οι αποχωρησεις κτλ, αλλα πλεον δεν δινω καμια σημασια στο τι λενε οι μπαντες, εκτος αν ειναι ιδεολογικου περιεχομενου

2 Likes

Απαντηση στο δικο μου ποστ,

ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ GUYANA

2 Likes