Marillion

απλά η καλύτερη μετάβαση ever…ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΕΣ.

α και btw,didn’t i break your heart?δεν είναι βέβαια το misplaced childhood,αλλά τραγούδια απο το εν λόγω αλμπουμ

Επίσης, το έχω αυτό το λαηβ.ολόκληρο

στην inside out τα χει 8-9 ευρώ τα περισσότερα διπλά τους πάντως.

Συνεχιζω και ακουω μονο το Anoraknophobia.Γιατρε καλα ειμαι ? :-s

λοιπον ξεκινηστε ολοι τις προσευχες σας
σταυρωστε τα δακτυλα σας
και ας ελπισουμε οτι η φημη που μιλαει για επερχομενο λαιβ τους εδω
δεν μεινει μονο φημη

marillion
marillion
marillion

ελα corpsette δωσε τον παλμο…

ωραίο λαιβ, αλλά με τα λεφτά που ζητάνε είναι λιγο δύσκολο. θελει ακριβό εισητήριο και γεμάτο γκαγκαριν για να βγούν.

καλα το ακριβο εισητηριο δεν ειναι θεμα
εδω τα δινουμε αλλου και αλλου

αλλα ο κοσμος ειναι ενα θεμα

anyway

βλεπω οτι τωρα περιοδευουν για το νεο τους ακουστικο αλμπουμ

αληθεια στην λιθουανια και εσθονια εχουν ακριβο εισητηριο ή μαζευουν πολυ κοσμο και τις περιλαμβανουν στο τουρ τους???

To Less Is More με τσ’ ακουστικές εκτελέσεις το άκουσε κανείς;

Εγώ το άκουσα μια φορά και ήταν τόσο όμορφο -όπως το καθετί με Hogarth- και το άφησα για μια βροχερή μέρα.

Προς το παρόν κάναμε μια επιστροφή στο Marbles και βυθιζόμαστε όλο και περισσότερο στο Ocean Cloud. Πόσο μα πόσο υπέροχο κομμάτι.

Από το blog του Στάθη Παναγιωτόπουλου, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω, δυστυχώς. Χωρίς να μπαίνω τόσο στην ουσία μιας σύγκρισης, είναι κρίμα το ενδιαφέρον του πολύ κόσμου να είναι μόνιμα μετατοπισμένο προς συγκεκριμένες μπάντες και μουσικούς για χίλιους δυο λόγους πέραν του πάθους για καλή μουσική.

Οι Marillion είναι ένα αγγλικό συγκρότημα συγκρίσιμο, και κατά πολλούς, τα τελευταία 20 χρόνια, καλύτερο των U2. Σίγουρα σοβαρότεροι, πιο προσιτοί προς στον κόσμο που τους αναδεικνύει, δίνουν συναυλίες ανθρώπινες, χωρίς τα γιγάντια, απρόσωπα “σόου” εναντίον των οποίων το “νέο ροκ” (εκπεφρασμένο και απο τους U2) υποτίθεται ότι επαναστάτησε.
Επίσης, οι τελευταίο δίσκοι των Marillion είναι ισάξιοι, διαφορετικοί, ενίοτε καλύτεροι αυτών που είχαν βγάλει στην “ακμή” τους. Δεν είναι αντίγραφα της ιδια επιτυχημένης συνταγής.
Αν οι Marillion έρχονταν για συναυλία στην Αθήνα (δεν έχουν έρθει ποτέ), μια ασφαλής πρόβλεψη είναι ότι θα έκοβαν 1000 εισιτήρια.
Από τις δεκάδες χιλιάδες που θα πάνε στη συναυλία των U2 στην Καλογρέζα (έχετε παρατηρήσει ότι τα τελευταία χρόνια τοπωνύμια αρβανίτικης προέλευσης όπως αυτό συντονισμένα εξαφανίζονται, σκουπίζονται κάτω από το χαλί των ΜΜΕ;) πόσοι ενδιαφέρονται αληθινά για τη μουσική, πόσοι άραγε θα πάνε επειδή έχουν πάθος για τη μουσική; Χίλιοι, με το ζόρι. Ολοι οι υπόλοιποι θα πάνε επειδή γίνεται θόρυβος, επειδή θα πάει ο κοινωνικός τους περίγυρος, για το “σόου”, επειδη το είπε η τηλεόραση, για να δουν και να τους δουν, επειδή θα ειναι κοσμικό γεγονός.
Θέλω να καταλήξω σε κάποιο συμπέρασμα; Οχι.

www.skylos.gr

Δε συμφωνώ…κρίμα, αλλά δε νομίζω να ερχόταν τόσος κόσμος.Εδώ στον Fish, που όλοι λένε και λένε για την Fish-ική περίοδο της μπάντας πως ήταν η ακμή της, δεν γινόταν χαμός.Ούτε καν. Και έγινε στο Αν, που είναι περιορισμένης χωρητικότητας. Δυστυχώς νομίζω μόνο έξω θα τους δούμε.

O Παναγιωτόπουλος βέβαια λέει λίγο μαλακίες (όχι απαραίτητα γιατί λέει ότι οι Marillion είναι καλύτεροι από τους U2, για μένα προφανώς και είναι) αλλά γιατί πάει να συγκρίνει ανόμοια πράγματα, προσπαθώντας για μια ακόμα φορά στην μουσική δημοσιογραφία του μεταλοροκ χώρου, να κατακεραυνωθεί η άτιμη άδικη κενωνία που άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει. Οι U2 παίζουν μια μουσική που είναι σαφώς πιο πιασάρικη, ακόμα και σαφώς πιο “εύκολη” αν θέλετε να το πούμε, το έκαναν εξαιρετικά (για τον πολύ κόσμο) και έγιναν πρώτες φίρμες. Οι Marillion δεν το έκαναν ποτέ αυτό, θες γιατί δεν μπορούσαν να γίνουν τόσο πιασάρικοι, θες γιατί δεν ταίριαζε αυτό στο μουσικό τους όραμα, δεν με πολυενδιαφέρει ο λόγος. Αλλά παραμένει το γεγονός ότι η μουσική των Marillion δεν είναι η εύκολη ακρόαση που θα ακούσει ο μέσος ποπ οπαδός στο αυτοκίνητό του. Δεν έγινα ποτέ φίρμες, δεν μαζεύουν 60000 κόσμο στο ΟΑΚΑ και όλο το ελληνικό λαιφστάιλ. Στην τελική, εκτός από το συγκρότημα που θα χεζόταν στα φράγκα, ποιος θα ψηνόταν να πάει να δει συναυλία Marillion δίπλα από το χ μοντέλο που θα μιλούσε με τον ψ επιχειρηματία για το που θα πηδηχτούν το βράδυ, ενώ θα έπαιζε το “Lavender” π.χ. Πάλι τότε θα γκρινιάζαμε γιατί η πλέμπα κλεβει τους δικούς μας Μαριλλιον.

σε άλλα νέα, ποιός ψήνεται για τη διπλή έκδοση του marbles? βλέπω ότι πωλείται μόνο από το site τους και σκοπεύω λίαν συντόμως να την τσιμπίσω.

απο κει την εχω παρει

μην το σκεφτεσαι

η τιμη που το πηρα εβγαινε γυρω στα 10 ευρω??
δεν νομιζω να εχει αλλαξει

και μιλαμε για το αλμπουμ, ε?

10 λίρες συν μεταφορικά, ναι. ε δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα, απλά ψάχνω για παρέα (αν κ δε μειώνονται ιδιαίτερα τα μεταφορικά).

τώρα ακούω

στο πρώτο racing the clouds home πολλαπλές ανατριχίλες ΠΑΝΤΑ.

where do we go from here???

το πήρα μόνος αφού δε βρήκα παρέα και περιμένω να ρθει =P~

δειτε και εδω οσοι ενδιαφερονται για μαριλλιον
http://www.cdwow.us/search?q=marillion&sort=price

καλά για δε μου το πες???:cry::cry::cry:

εννοείς παραπάνω από 3-4 φορές?

σε είχα ρωτήσει ρε χαζό και μου χες πει ότι το χεις το marbles :confused:

οχι αυτή την έκδοση.μπουαααααααααααααααααααα

Sorry for double posting, αλλά πρέπει να το πω. Ήρθε σήμερα. Δε το χω εγώ ακόμα, αλλά το χει ο dude. same thing δλδ, άντε πότε θα το πάρω στα χέρια μου.μιχ μιχ