Mastodon

στα φωνητικά φαίνονται να την παλεύουν, σχετικά, οπότε μάλλον δε θα έχουμε το φιάσκο του live at the aragon.

Καυλα το trailer και οντως τα φωνητικα ακουγονται καλα… Επιτελους να ακουσουμε και τραγουδια του The Hunter live σε καλη ποιοτητα. Αλλα γιατι ρε πουστη μου μονο digital download, ηθελα κανονικο dvd με bonus, συνεντευξεις κτλ…

Λοιπον, στην περιοδεια για το “The Hunter” πιστευω πως το θεμα “φωνητικα” και γενικοτερα τον live ήχο τους τον δουλεψαν γιατί πήραν πρέφα επιτέλους ότι κάτι δεν πάει καλά οταν σε αποθεώνουν για τις δισκάρες σου και σε θάβουν για τα live σου.

Τους ειχα δει μεχρι και το 2009 τρεις φορες με τα γνωστά αποτελέσματα και τους ξαναείδα το 2012 στο Pinkpop. Ε καμία σχέση όμως! Καθαρός ήχος η μπάντα και τα φωνητικά του Sanders σαφώς πιο βελτιωμένα (για τον Ηιnds δεν μπορώ να το πω αυτό πάντως).

Ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες και τις 3 φορες που τους εχω δει μου αρεσαν παρα το γεγονος οτι τα φωνητικα χωλαινουν φανερα στα live. Αν καταφεραν και το διορθωσαν αυτο θα ανεβασουν κατακορυφα τις μετοχες τους, υπαρχουν πολυ που ενω καραγουσταρουν τους δισκους, τους ξενερωνε η live αποδοση των φωνητικων.

εεεε…ok

Σχεδόν το ίδιο πάχος επίσης, χωρίς πλάκα τώρα αν και αρκετά εμπορική η μπάντα σπέρνει!8)

Σήμερα το άκουσα…γάμησε!!

To Black Tongue από το επερχόμενο DVD Live at Brixton

γαμάνε…

θεός :’)

Ανακοινώθηκε και το φημολογούμενο tour με Gojira και Kvelertak

…αν και δεν είμαι φαν των Mastodon, εδώ έχουμε ένα καλό πακέτο, με ξεχωριστές μπάντες, που μπορεί νά’ρθει κιεδώ:):!:

:papas:

Εγω ειμαι τρελος Mastodon-ακιας και αυτο το tour με κανει και ξερογλυφομαι, να καταφερω να δω και Gojira που τους εχω πετυχει σε φεστιβαλ αλλα δεν τους ειχα δει.

έπος

Από το φουμπού της μπάντας

Dearest Mastodon fans, after many hours in the studio riffing out,We are excited to announce our new album is almost complete. It is in the finals of being mastered.

:papas:

αντε και ενα ευχαριστο νεο!
ο δισκος που περιμενω περισσοτερο για φετο.

Once More Round the Sun, θα ονομάζεται τελικά ο νέος δίσκος.

Να το και το πρώτο δείγμα από το καινούριο αλμπουμ