Mastodon

Me gusta

Επειδή το κατέβασαν πάρτε το από εδώ που είναι πλέον official. Θέλω να πιστεύω πως αυτό που φαίνεται είναι το artwork του νέου άλμπουμ.

http://www.mastodonrocks.com/highroad

Στα του κομματιού, ενώ μου αρέσει το riff και τα φωνητικά του Troy (ελπίζω να κάνει περισσότερα σε αυτόν το δίκσο) με χαλάνε λίγο τα φωνητικά στο ρεφραίν.

αναβω καπνογονο μεσα στο δωματιο.

Κορυφαίο riff κορυφαίος ήχος !

Sent from my iPhone using Tapatalk

γελάω και μόνο στην ιδέα των λάιβ φωνητικών στο ρεφρέν

O Brann μια χαρά τραγουδά στα live

Γενικά νομίζω έχουν βελτιωθεί στα live. Ειδικά τα brutal που κάνει ο Bill αρκετές φορές είναι σκέτη καύλα.

Του Brent παραμένουν λιγάκι μέτρια

Του single ήταν.

Πότε περίπου κυκλοφορεί το νέο άλμπουμ, πριν τον Σεπτέμβριο;

Καλοκαίρι έχουν ανακοινώσει. Μήνα όχι ακόμα

τι ριφάρα αυτή… δεν μπορώ να περιμένωωω…!

Ιούνιο τελικά το δισκάκι!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Τρελή ψυχεδέλεια με Κινεζικές πινελιές :stuck_out_tongue:

:bye::bye::bye:

θα αφησω μουσαρα το καλοκαιρι και θα κυκλοφορω με μπλουζακι με αυτη τη σταμπα!

θυμάμαι παλιά που δεν ήταν τόσο καρναβάλια και στεναχωριέμαι λίγο.

Το γύρισαν πολύ στην ψυχεδέλεια στους τελευταίους δίσκους. Remission και Leviathan δεν ξαναβγάζουν μάλλον. Θα ψηφίσω Remission ναουμ, ο οποιός ΕΙΝΑΙ ο καλυτερός τους!!!

Σε χάλασαν τώρα δηλαδή;

Όχι, καθόλου. Τους γουστάρω πολύ ακόμα και ειδικά το Crack the sky. Απλά είναι άλλη φάση.
Αυτό που λέω είναι ότι προτιμώ τα πρώτα τους, που ήταν πιο χύμα. Και μάλλον δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν έτσι.

Γνωστό ότι δεν πρόκειται να παίξουν έτσι, και αποδεκτό (από μένα τεσπα) αλλά για τη φάση:

Κανέναν δεν χαλάει (νομίζω) όσο βγάζουν δισκάρες.

Εγώ για το εξώφυλλο μίλησα πάντως που είναι τσίρκο σκέτο. Και τα τελευταία του Romano ήταν “ό,τι ιδέα έχεις βάλ’την μέσα να γίνει κουλουβάχατα”, πχ blood mountain, crack the skye αλλά το αποτέλεσμα ήταν οκ. Ακόμα και για το Leviathan, μου αρέσει πολύ περισσότερο το απλό εξώφυλλο σε σχέση με την μεγαλύτερη ζωγραφιά του Romano που προτιμώ καλύτερα ως αφίσα στον τοίχο. Για το Remission δε λέω πολλά, έπος.

Ε και βλέπεις τώρα αυτό. Κλεμμένο από διπλανό forum:

[SPOILER]
+


+

=

[/SPOILER]