Αmebix - Sonic Mass (2011) -μονο κλαμα-

Tο ξέρω είναι πολύ νωρίς ακόμα, όμως δε μπορώ να ησυχάσω.

On September 20, 2011, upon the cusp of the autumnal Equinox, the new AMEBIX album will be released. Entitled Sonic Mass, these nine songs represent the past, present, and future of the band, and will enthrall and inspire longtime fans and new converts alike. As dark, crushing, and honest as anything on their classics Arise! and Monolith, but imbued with a lifetime of hardship, raw emotion, and eternal hope, Sonic Mass is the album AMEBIX have always wanted to create.

The album was recorded at Rock Cottage in Derbyshire and The Lodge Studios in Northampton, England, and engineered, mixed and produced by AMEBIX drummer Roy Mayorga. Sonic Mass will be released digitally and on CD by Alternative Tentacles, with a deluxe 12? vinyl edition from Profane Existence to follow.

Στις 3 Ιούνη έχουμε το πρώτο single, Knights of the Black Sun. Εδώ ένα βίντεο από studio report για το δίσκο.

Α ναι, και:

πιο σωστά.

[B]ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ, ΤΡΕΜΟΥΛΟ, ΚΛΑΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΙΔΡΩΤΑ[/B]

Και με αίμα και δάκρυα.

Amebix, ε; Το συγκρότημα- θρύλος. ‘‘Arise!’’ και μόνο κλάμα. Για να δούμε τι λένε μετά από τόσα χρόνια…

:cry:

Ναι αυτα. Αντε να βγει και να’ναι ετσι. Και οντως παιδια, μονο ριγη συγκινησης.

τεταρτη φορά σερί γαμώτο.

Σκατόγεροι που βγάζετε 40 χρόνια τα ίδια και τα ίδια ρουφήχτε ένα πρώτο τρομπόνι και τα ξαναλέμε με τα υπόλοιπα πνευστά όταν κυκλοφορίσει ο δίσκος.

Και να σκεφτεις…Ειδα το εξωφυλλο και με παρακινησε να ακουσω. Λεω: “Μπα, αλλοι Αμεμπιξ θα ειναι αυτοι”.

Καρφωμενος στο ηχειο για να βγαλω στιχους.

Κιθαρες στο 1.56 και ντραμς 2.10 και πληκτρα 2.26. Σας αγαπαω.

To εξώφυλλο στο εισαγωγικό ποστ είναι του σινγκλ που κυκλοφορεί τη δευτέρα, για το δίσκο (που βγαίνει σεπτέμβρη) δεν έχουμε ακόμη εξώφυλλο.
Το κομμάτι είναι μια τεραστιότητα και το βίντεο αδιανόητο. Αν πάει όλος ο δίσκος έτσι θα παραμιλάμε.

Ελα μαλακιες. Βαρετο το βρηκα. Και το video τελειως pretentious και τυπικο.

Καλα ντε. Λεμε καμια μλκια να περνα η ωρα. =p

Δακρυσα μα τη παναγια.

Τι κομματαρα ειναι αυτη γαμω!!!

τελικά angmar κάνεις πλάκα ή όχι? Για να ξέρω αν θα σε σαπίσω ή αν θα σε φιλήσω αύριο:p

Αυτες τις ορεξεις να τις κρατησεις γι αλλου. :expressionless: Και δε γινεται να ειναι Amebix αυτο το πραγμα και ταυτοχρονα ΝΑ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

Εμενα το αγαπημενο μου σημειο ειναι στο τελος εκει που μπαινουν τα πληκτρα. Μου θυμισε λιγο πως κλεινει το It Hurts των Head Control System για καποιο πολυ περιεργο λογο.

Είμαι άσχετος με το crust punk και τα ρέστα πρώτη φορά ακούω το όνομα της μπάντας έβαλα από καθαρή περιέργεια και επειδή βαριέμαι λιγάκι αυτή την στιγμή, το κομμάτι για να το ακούσω και ήρθα εδώ μέσα να πω ότι πρόκειται για εκπληκτικό τραγούδι και εξίσου εκπληκτικό βίντεο.

Αυτά.

Τετοιο κολουμπρο Εκπληξης παντως ειχα να φαω απ το Monotheist. Αν και τα υπολοιπα ειναι τετοιου επιπεδου ετοιμαζομαστε για χαρτομαντηλα.

Ρε τους Amebix. Για δες.

μου βγαλες το λάδι γαμώτο σου…:stuck_out_tongue:

Πραγματικά αν ο δίσκος είναι έτσι θα είναι κορυφαίο comeback και παράδειγμα προς όλους.

ρεδεγινεταιρεεχωπαθειζημιαλεμε :!: