Megadeth - Endgame

τεσπα, whatever.
βάσει αυτών που γράφεις μέσα στο φόρουμ εγώ αυτό έχω αντιληφθεί.
μάλλον θα φταίει η αντίληψή μου.

anyway, no hard feelings.

το κομμάτι είναι πολύ δυνατό χωρίς να συγκλονίζει πάντως.

λιγο δηθεν το σχολιο,νομιζω

γιατί δήθεν;

μου ακουστηκε σαν να τους λες ‘ακουτε βλακειες’

ακομα και εγω που εχω εναν αερα ανωτεροτητας ενιοτε δεν εχω γραψει τετοιο πραγμα

και εχουν δει πολλα τα ματακια μου εδω μεσα

δε ξερω μπορει να κατανοησα λαθος το σχολιο σου οποτε ειμαι ανοικτος σε 2η εξηγηση σου

και ναι οκ,συνηθως η μεταλ στιχουργια δεν ειναι επιπεδου πουλιτζερ

και ο μουστειν δλδ δεν ειναι κερω γω κανας ντυλαν η κανας γουοτερς οποτε ψυχραιμια

δε παω να στη πω η κατι απλα μου φανηκε περιεργο το συγκεκριμενο σχολιο σου…

χμ, δεν θεώρησα τόσο “σημαντική” τη λέξη σοβαρός και σίγουρα δεν το είπα για να την πω. απλά μου φάνηκε περίεργο αν κάποιος πει κάτι για τους Megadeth αυτό να είναι οι στιχοι.

οι στίχοι του Mustaine είναι κυρίως πολιτικοποιημένοι και αρκετά καυστικοί. Ενίοτε και αρκετά έξυπνοι.
Ακόμα και τα περισσότερα διαπροσωπικά θέματα που πραγματεύεται, το κάνει είτε με “έξυπνη” ειρωνία ή με χώσιμο σωστό.
Δεν είναι για πούλιτζερ που λες και εσύ, αλλά όταν μιλάμε για καθαρά metal δεν ξέρω πολλές περιπτώσεις να πηγαίνουν καλύτερα από αυτό.

Για να μη μένουμε μόνο στα γνωστά π.χ. διάβασε τους στίχους από το I Thought I Knew It All (Youthanasia) ή του Scorpion (The System Has Failed).

Σόρρυ για το οφφτοπικ, αλλά βρε awake, τα παρακάτω είναι από τα πολύ τελευταία σου που μπόρεσα να βρω με ένα γρήγορο πρόχειρο ψάξιμο, ούτε καν από τα πιο παλιά που ήσουν 1000 φορές περισσότερο κάθετος :lol: No offence ε!

νταξ awake αρχηγός.
nvidia και πάνω. :lol:

νταξ ταχω χωσει και εγω αρκετα εδω μεσα και θα συνεχιζω να τα χωνω :smiley:

αλλα καθε χωσιμο ειναι φουλ ουμανιστικο

εκνευριζομαι οταν βλεπω τον κοσμο να τρωει κουτοχορτο και λεω την αποψη μου

τεσπα λυθηκε και αυτο

παμε στο επομενο

αουτσαιινντ βρες το ντοκιμαντερ του vh1 megadeth behind the music ειναι μεγαλος θεος εκει ο ντειβ

και μιλαει για ολα εξω απο τα δοντια και οχι με μισολογα

α και οτι εχω γραψει το υποστηριζω 1000%

μπορει να ειμαι καμια φορα αποτομος αλλα δεν ειμαι ποτε λαθος :stuck_out_tongue: (ελα πλακα κανω αλλα ταυτοχρονα το πιστευω :lol:)

Nτάξει ατάκα του μήνα!!:lol:

Να αγιάσει ο στόμας σου επίσης. Δεκτόν ότι ο Mustaine τραβάει όλο το κουπί συνθετικά, αλλα μην ξεχνάμε τον Junior. Και ήταν και ο μόνος άνθρωπος που τον ανεχόταν επί 20 χρόνια και ΚΑΤΑΦΕΡΕ να τσακωθεί και με αυτόν.

Α ρε γερο-Mustaine…

Α ρε θεο - ellefson…

Τρομερος μπασιστας,οπου και αν παιζει,ειτε μεγεδεθη,ειτε χειλ,ειτε φ5,οπουδηποτε σε λεω…:slight_smile:

έχω ένσταση εδώ.
αν και μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής δε νομίζω πως είναι κάτι το ιδιαίτερο ως μπασσίστας, ειδικά στον τεχνικό τομέα.
τον ήθελα στους Megadeth, όπως και τους Friedman - Menza αλλά νομίζω πως μετά τους Megadeth έχει κινηθεί στην καλύτερη των περιπτώσεων στη μετριότητα.

Οι καλοι μπασιστες δν φαινονται μονο απο την τεχνικη.Και αμα καταφερεις και γραψεις μπασογραμμες οπως αυτες του dawn patrol & peace sells,να ειναι τοσο μοναδικες και ταυτοχρονα πρωτοποριακες και για χτυπημα τοτε πες με ποσο καλος ειναι.

είπα ιδιαίτερα στην τεχνική, αλλά πίστεψέ με την πλειονότητα ακόμα και των μπασογραμμών ο Mustaine την έγραφε…

καψιμο ο mustaine με την συνθεση ναι συμφωνω με τον οutshined ολα αυτος τα εγραφε με πολυ μικρες εξερεσεις

MEGADETH report that their upcoming Endgame album has won the Editor’s Soundcheck in Rock Hard magazine and is featured as “Album Of The Month” in the September issue.

Says the band, "Rock Hard is considered by some to be the most important German monthly metal rag for traditional metal, circ. 70,000.

Όποιος ξέρει Γερμανικά ας ας μας πει και εμάς…

http://www.megadeth.com/popups/rockhard0909.html

Ο Ellefson έχει γράψει και την φοβερή μπασογραμμή του Peace Sells…βεβαίως βεβαίως. Πάντως δεν έχω ασχοληθεί με την μετά-Megadeth πορεία του.

αντε να βγει το album κ μετα να μας ερθουν και για live :slight_smile:

Mαζι με τους Μetallica…:smiley:

Γιατι με slayer ασχημα ειναι?:stuck_out_tongue: