Megadeth

  1. Το τραγουδι ειναι των Sex Pistols.
  2. Διαβασε τους στιχους και πες μου τι σχεση εχει με τον σατανισμο.


1)Δεν ειπα οτι ηταν των Megadeth
2)Οι Rotting Christ τι σχεση εχουν με τον σατανισμο?

http://www.rocking.gr/article3771.php

Το box set “Warchest” θα κυκλοφορήσουν οι Megadeth τον Οκτώβριο.

O κύριος Mustaine μας υπόσχεται πολύ υλικό στα τέσσερα cd και το ένα dvd που θα περιέχονται στο box set.

Πέρα από τα κλασσικά best of κομμάτια, θα περιέχονται demo, live εκτελέσεις και άλλα rarities, ενώ στο dvd θα υπάρχει μία ζωντανή εμφάνιση της μπάντας στο Hammersmith Odeon του Λονδίνου από το 1992.

Άντε να δούμε. :slight_smile:

καλά η live εμφάνιση από το 92 θα τα σπάει.
Αντε να δούμε!

Seremoth, Levino, Alchemoth
In lust time come forth
Arise from the chaos nights
Thy majesty devour the son

Thy gift deserves you
The offer of Absu
Fgmenth beloved successor
See all dreams come true
Deliver us to him
Obey in the power create me
Inside my eyes your sight

Inside my mind your voice
A silent word attack me
It’s called Razal Tach
The one connect our lifes

Νομιζω οτι και μονο απο την προταση φενεται τι σχεση εχουν!

Αμφιβαλλω… Το ονομα ειναι ετσι καθαρα για να προκαλει… Εμπορικοι λογοι…

Δηλαδη, οι Manowar ειναι σατανιστες?? Το Bridge Of Death (ΕΠΟΣ!!!) αποθεωνει ξεκαθαρα τον εωσφορο…

Δεν πιστευω να πεις κανεις οτι ειναι σατανιστες?

[QUOTE=freedomofrock;202786]Αμφιβαλλω… Το ονομα ειναι ετσι καθαρα για να προκαλει… Εμπορικοι λογοι…[QUOTE]

Χαχαχα! Καμία σχέση και please μην έχετε άποψη όταν δεν έχετε ιδέα για κάτι.

Χαχαχα! Καμία σχέση… και please μην έχετε άποψη όταν δεν έχετε ιδέα για κάτι.

Εγώ έχω την εντύπωση ότι οι Rotting Christ είναι ΑΘΕΟΙ και όχι σατανιστές. ο Σάκης Τόλης έχει πεί ερωτηθείς για το αν πιστεύει στο θεό ότι “Πιστεύει στον άνθρωπο”, δηλαδή όυτε σε θεούς ούτε σε σατανάδες. Επίσης ότι με αυτό το όνομα εκφράζει την αντίθεση του στην οργανωμένη θρησκεία. Και σε κάτι δηλώσεις του στο ιντερνετ είπε αυτό ακριβώς ότι είναι γενικά κατά των θρησκειών, και άρα δεν είναι σατανιστής και ότι σε στίχους που φαινομενικά υμνεί τον Σατανά στην ουσία υμνεί όσα έχουν απαγορέψει οι θρησκείες βάζοντας τους την ταμπέλα του “σατανικού”.

Να θυμίσω ότι το topic λέγεται “Megadeth”,και όχι “Rotting Christ”

:wink:

Μπορει επιτελους καποιος οταν δεν ξερει κατι να το ΒΟΥΛΩΝΕΙ;

Mπορεί επίσης κάποιος να αφήσει τις “μαγκιές” και να πεί τη δική του γνώμη; Mιάς και “ξέρει”

Ακριβως επειδη δεν ξερω κι εγω πολλα και το ολο ζητημα ειναι ενδιαφερον αντεδρασα ετσι ωστε να μη μπερδεψουμε τα μπουτια μας με την εκδοχη του καθενος για το ονομα των Rotting Christ. Aλλα δε θα σου δωσω και λογο ε.

eagleheart, εχει δικιο ο zafrock. και στο κατω κατω δεν απευθυνθηκε σε σενα.:wink: εγω καταλαβαινω απολυτα τι εννοει. βλ. το σκηνικο στο τοπικ μαστοντον που η κουβεντα εγινε μετα απο ενα σημειο εντελως γτπ.

βασικα ετσι ακριβως ειναι. ειδικα τη φραση στα bold θυμαμαι που το εχει αναφερει.

Δεν με πολυενδιαφέρει αν έχει δίκιο η όχι, ο τρόπος πού εκφράστηκε όμως δεν μου άρεσε.
Κι από τη στιγμή που είμαστε σε φόρουμ, όπως αυτό σχολιάζει τους άλλους, έτσι κι εγώ μπορώ να σχολιάζω αυτόν και κάποιος άλλος τα δικά μου γραφόμενα.

Ωραια λοιπον αφου θες να το παιξεις χωροφυλακας καντο σωστα. Θα μπορουσες καλλιστα να πεις και τη δικη σου αποψη. Το θεμα συμπεριφορας ειναι οφφ-τοπικ στο θρεντ “Megadeth”.

Απάντησα με βάση την εξέλιξη της συζήτησης. Και μην πάς να “τουμπάρεις” τα πράγματα με το off topic.

και εσυ σε αλλη φαση εχεις εκφραστει σε σημειο που να με ενοχλει αλλα δε πεταχτηκα να σε προσβαλλω. ο ζαφ ειχε δικιο επειδη πολλες φορες το σπαμαλικι τετοιου τυπου ειναι ενοχλητικο και το εχουμε πει πολλακις στο παρελθον ευγενικα. καπου χρειαζεται να εισαι λιγο αουγκαλος. με το “παρακαλω” δε βγαινει παντα ακρη.

αν εχεις κατι αλλο να πεις συνεχισε με πμ. δε θελω να συνεχιστει εδω το οφ τοπικ.

Το αν με έχεις προσβάλλει άσε να το ξέρω καλύτερα εγώ. Και δε’νομίζω να έχω προσβάλλει ποτέ κάποιον χωρίς να μου δώσουν “κίνητρο”.

Αυτά.

Έτσι ρε… μαθήματα καλής συμπεριφοράς “Eagleheart”! Zafrock, Angmar για μαζευτείτε λίγο.
Εδώ είναι ένα rock/metal forum και έχουμε και κάποιο επίπεδο και πρέπει να είμαστε politically correct και να μην μασάμε με το στόμα ανοιχτό. Δεν είμαστε βάρβαροι ρε!
Γι’ αυτό ακούστε τον Eagleheart που ξέρει τα πάντα και έχει ορθές και έγκυρες απόψεις και συμμορφωθείτε όσο είναι καιρός!

edit: και το κάπνισμα πρέπει να απαγορευθεί από τις συναυλίες… τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι σωστό για τους διπλανούς.