Megadeth

Πεστα ρε φιλε… 8)

Κάτσε ρε Κώστα, sorry κιόλας αλλά γιατί όσα έχουν ακουστεί για το Mustaine δεν έχουν ακουστεί παρά μόνο για λίγους “περίεργους” στο χώρο; Το ξέρουμε όλοι ότι είναι πολύ παράξενος, μη μας βγάλεις και τρελούς τώρα. Το ότι οι παραξενιές του δεν έχουν να κάνουν με την αξία του ως μουσικού δεν το αμφισβητεί κανείς. Αλλά δε συζητάμε εδώ αυτό. Συζητάμε τις παραξενιές του, οι οποίες έχουν να κάνουν ΚΑΙ με τους Megadeth όπως έχουμε διαπιστώσει ανά τα χρόνια!
Στην τελική όμως ακόμα κι έτσι να’ναι γιατί δηλαδή αυτό που μας πλασάρουν λέγεται “επιχείρηση δυσφήμισης του Mustaine” κι όχι “Επιχείρηση των και καλά επαναστατών Megadeth” ?Άλλωστε το κέρδος τη δεύτερη περίπτωση -αν υποθέσουμε ότι μας κοροϊδεύουν- είναι πολύ μεγαλύτερο!
Και δε με θεωρώ αρκετά πατριώτισσα ώστε να με ενδιαφέρει αν οι RC είναι Έλληνες ή όχι.(εκτός αν αντιδρώ εντελώς ενδόμοιχα τι να σου πω!) Προσωπικά δεν τους έχω δει Live ούτε μια φορά. Εξετάζουμε την αιτιολογία της όλης του συμπεριφοράς που για ένα ταπεινόφρον χριστιανό είναι ΚΑΙ ΚΑΛΑ υπεράνω!
Για ποιά πιστεύω μου μιλάτε? Τόσο καλός χριστιανός που μισεί τους αντι-χριστιανούς?? ΕΛΕΟΣ Ε! Δεν περιμένω να μου μάθει ο κάθε Mustaine πως να υπερασπιστώ τις αξίες και τα ιδανικά μου, ούτε θα πιστέψω ότι μετά το φοβερό σοκ με το χέρι του (μας κοροιδεύει κιόλας!) είδε όραμα με τον Άγιο Πέτρο να του λέει ότι αν δε θέλει να βράσει στην κόλαση δεν πρέπει να παίξει στην Ελλάδα με τους Rotting Christ.
Α σιχτίρ, ο ΓΕΛΟΙΟΣ!

Οι Megadeth ειχαν παιξει live με τους Rotting Christ σε ενα Rockwave, αν θυμαμαι καλα στο δευτερο.
Ο Musteine εχει δηλωσει τα εξης:
The sad thing is that this all happened over a band that was never even confirmed on the Greek concert. Rest assured, many people here revealed their true colors over this. And I want to thank each and everyone who took the time out of their busy schedule to stand along side me; whether you have/had the same beliefs or not

Τα συμπερασματα δικα σας για τον σαλο που προεκυψε… και δεν κατηγορω τους RC…γιατι ειναι αδικο να τους κατηγορησει καποιος.

btw oi rc apo thn olh ypo8esh efagan kalhj diafhmish,apo to pou8ena :roll:

Τρίχες εγω δεν δίνω δεκάρα αν είναι Έλληνες ή όχι. ούτε καν μου αρέσουν. Απλά έχω σιχαθεί την υποκρισία που δείχνουν όλοι αυτοί οι σημερινοί rock stars για να ρίχνουν στάχτη στα μάτια του χαζού κοσμάκη. Α σιχτιρ πια

  1. Εσύ δηλαδή τον ξέρεις;;; Αυτά που πλαάρονται από εδώ κι απο εκεί και δείχνουν ότι ο Mustaine πέρασε τη λεπτή γραμμή που χωρίζει την ιδιοφυία από τη βλακεία είναι οι συνεντεύξεις του, άρα δεν είναι φήμες που κατέβασα από το κεφάλι μου.
  2. Όσο αφορά το εξώφυλλο, είναι τουλάχιστον αστείο ως επιχείρημα. Προσπάθειες αναβίωσης της εποχής Rust in Peace (ιεροσυλία και μόνο που προσπαθεί)
  3. Οι Rotting Christ από ό,τι φαίνεται στη συζήτηση δεν ενδιαφέρουν κανένα, πόσο μάλλον το γεγονός ότι είναι Έλληνες… τελείως αδιάφορο…
  4. Ο μαλάκας που θα δούμε φέτος ποιος είναι; Ο Ozzy; Αν εννοείς αυτόν, θα έλεγα ΟΚ, κανείς πλέον δεν τον θεωρεί μεγάλη φυσιογνωμία, αλλά μαλάκας;

Ρε φιλε αν δεν σου αρεσει ο Musteine οκ, αλλα μην καθεστε ολοι απο το PCακι σας και κρινετε τους παντες και τα παντα…το οτι οι RC δεν ηταν κλεισμενοι για το live κατα τον Musteine δε σου λεει τιποτα μαλλον.
Και στην τελικη οι οπαδοι των Metallica ασχοληθειτε με τους Metallica και αφηστε τον Musteine.
Οσο για τον Ozzy…τα πολλα ληγμενα τον εχουν πειραξει οπως και τον Musteine.

Μ’αρέσει ο τρόπος που ανταλλάσσεις απόψεις!! :roll:
Και γιατί οι οπαδοί των Metallica δεν μπορούμε ν’ασχοληθούμε με τίποτ’ άλλο παρά με τα χάλια της μπάντας που αγαπάμε??
Είναι στο απυρόβλητο ο Musteine και δεν το ήξερα??
Χαλάρωσε λίγο, ένας μαλάκας αλκοόλας είναι κι αυτός που μας πρηζει τ’αρχίδια με τις παραξενιές του και τις ιδιοτροπίες του! :twisted:

Ρε παιδια , χαλαρωστε λιγακι …
Προσωπικα παραδεχομε τον Mustaine , γιατι εχει μια αποψη … Δεν μπορεις να καταδικασει κανενας ενα μουσικο επειδη εχει το θαρρος της γνωμης του να πει¨… Ξερεις κατι αυτη την μπαντα δεν την γουσταρω για τους χ λογους . Δηλαδη δεν καταλαβα δεν μπορει να εχει την αποψη για το ποιος γουσταρει να ανοιξει το Live του .

Δεν μπορει κανενας μας να ξερει τι μπορει να εχει περασει αυτος ο ανθρωπος , και σε τι σημειο κατρακυλας μπορει να εφτασε απο τις καταχρησεις η αν εφτασε ενα βημα απο το θανατο , η αν ειχε προβλημα με το χερι του η οτιδηποτε αλλο.

Το μοναδικο που εχω να πω ειναι οτι οταν πιανεις πατο και μετα παιρνεις τα πανω σου 9 στις 10 φορες αλλαζεις τον τροπο σκεψης σου και το πως βλεπεις τα πραγματα .

Αν ειναι εγωιστης η οχι , μαλακοπιτουρας κλπ κλπ … η γνωμη μας περισευεει . Στην τελικη ο τυπος μας εχει χαρισει μερικα πολυ καλα songs και κατα γενικη παραδοχη εχει κυκλοφορησει μονο καλα albums … μπορει να μην καταφερε να κανει το μπαμ των Metallica αλλα δεν ειναι και του πεταματου .

Ο Whitewolf αναφερε αυτο για τους οπαδους των Μetallica γιατι πολυ απλα λογω της κατευθυνσης που εχει δωθει τοσα χρονια απο το group εχουν να πουν μονο κακα πραγματα , οχι οτι δεν πρεπει να εχετε γνωμη , αλλα να εχετε αμεροληπτη γνωμη.

Μ’αρέσει ο τρόπος που ανταλλάσσεις απόψεις!! :roll:
Και γιατί οι οπαδοί των Metallica δεν μπορούμε ν’ασχοληθούμε με τίποτ’ άλλο παρά με τα χάλια της μπάντας που αγαπάμε??
Είναι στο απυρόβλητο ο Musteine και δεν το ήξερα??
Χαλάρωσε λίγο, ένας μαλάκας αλκοόλας είναι κι αυτός που μας πρηζει τ’αρχίδια με τις παραξενιές του και τις ιδιοτροπίες του! :twisted:[/quote]

Κοιτα κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο…ολοι κρινονται καποια στιγμη, αλλα οχι με δικαιολογιες του στυλ επειδη γουσταρω Metallica ο Musteine ειναι μαλακας, και αν θελει καποιος να κρινει καποια πραγματα ας ειναι αντικειμενικος και οχι προκατειλημενος, γιατι μη μου πεις οτι κατα του Musteine δεν υπαρχει προκαταληψη.
Το οτι οι ποιο πολλοι rock star ειναι παραξενοι και εχουν ιδιοτροπιες ειναι γνωστο σε ολους, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση πιστευω οτι o Musteine και ο καθε ενας στη θεση του εχει το δικαιωμα να διαλεγει το support του.
Τωρα ο λογος που δεν θελει να παιξει με τους RC, ειναι κατι προσωπικο και κατα συνεπεια σεβαστο.
Και να μου πεις οτι ολοι που σχολιαζουν ειναι οπαδοι των RC παει και ερχεται, αλλα δεν ειναι…αρα ολους μας πειραζει ο Musteine τελικα και η συμπεριφορα του που παρομοια εχουν αλλοι 500 rock star και κανεις δεν ασχοληθηκε με αυτους.
Και δεν θελω να παρεξηγηθω…δεν εχω τιποτα κατα των RC.

Ποιος είπε ότι “είμαι οπαδός των Metallica, γι’αυτό κράζω τον Mustaine”;;;;;

Εγώ πάντως όχι, τι σχέση έχουν οι Metallica με το θέμα; Αυτά είναι παιδικές αρρώστιες. Ίσα-ίσα που έχω και τις δύο μπάντες σε μεγάλη εκτίμηση. Σίγουρα οι Metallica έγιναν μεγαλύτεροι, αλλά μέχρι εκεί. Και στην τελική ο Mustaine έχει φύγει εδώ και 20 χρόνια από τους Metallica, περασμένα ξεχασμένα, γιατί πρέπει να υπάρχουν οι διαχωρισμοί;

St.Anger rules!!!

Ελα , μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας , προσωπικα εγω δεν εχω δει οπαδο των Metallica που να μην εχει θαψει τον Mustaine …
Δεν αναφερομουν σε σενα αλλα γενικα .
Και διαβασε το topic απο την αρχη 9 στους 10 που εγραψαν ειναι οπαδοι των Metallica εκει κολλαει και αυτο που ειπα παραπανω.

OK, γενικά αυτό που λες ισχύει, αλλά εγώ δεν είμαι τρελός οπαδός των Metallica έτσι κι αλλιώς. Μόνο του Hetfield 8)
Πάντως αν διαβάσεις κι εσύ τα posts μου σε αυτό το topic, θα δεις ότι ασχολήθηκα γιατί θεωρούσα τον Mustaine τύπο με άποψη και ψιλο-απογοητεύτηκα. Sorry, αλλά δε μπορώ να βλέπω σκεπτόμενους μουσικούς να μιλάνε για χριστιανισμούς.
Αν τον θεωρούσα βλάκα εξ αρχής, δεν θα ασχολιόμουν καθόλου.

Τωρα ελπιζω να καταλαβες γιατι εγραψα οτι εγραψα για τον Musteine…

ε καλα τωρα…τον Ozzy τον εκραξε κανεις οταν εκανε το σπιτι του big brother?και να σου πω την αληθεια μετα απο συζητησεις με πολλους οι περισσοτεροι που θα πανε στην συναυλια των sabbath θα πανε μονο και μονο γιατι δεν θα προλαβουν να τους ξαναδουν…ενω οι Megadeath αν και ποτε δεν ημουν fan τους πιστευω πως θα εχουν να προσφερουν πραγματα και στο μελλον οποτε και επιπλεον συναυλιες…

Νομίζω ότι κάποιοι το παρατραβάνε. Το να διαβαζει κανείς χαρακτηρισμούς του τυπου “μαλάκας” για τον Οzzy νομίζω ότι ειναι υπερβολικό. Αυτός ο μαλάκας μαζί με αλλους τρείς (μαλάκες θα ειναι κι αυτοι??!!) απλα χαραξαν τον δρομο του Heavy metal και αν αυτο δεν ειναι αξιο σεβασμου τότε τα σχόλια δικά σας. Μαλάκας ο Ozzy, μαλακας ο Ulrich, μαλάκας ο Μustaine. Ο Ulrich ήταν, μαζι με τον Hedfield, το μυαλό πίσω απο την μεγαλυτερη metal μπαντα των τελευταιων 20 χρόνων και μουσικά και στιχουργικά, ο Mustaine έχει χαρίσει αξέχαστα riff και κομματαρες στο παρελθον (βλέπετε? οπαδός των Metallica και των Megadeth). Δεν είναι απαραίτητο να ταυτιζόμαστε με την προσωπικότητα και τις αποψεις ενος καλλιτέχνη για να ακούμε τη μουσική του.
Αυτά και sorry για την όποια επιθετικότητα, δεν ηταν αυτός ο σκοπός μου.

Be good & safe

Ο Ozzy ήταν μαλάκας στα 60s, άντε και στα 70s αλλά τώρα δε νομίζω να είναι… :slight_smile:

ΥΓ: Μα γιατί η λέξη “μαλάκας” θεωρείται βρυσιά; Απλά αυτός που αυνανίζεται είναι και το κάνουν το 98% των αντρών… :?

Δηλαδή εσύ είσαι άνετος και περήφανος για μια τέτοια προσφώνηση?
Όσο για τον Όζυ, ούτε εσύ, ούτε εγώ ζούσαμε το 60 και το 70 να ξερούμε τι ήταν ο Όζυ… :roll:

ενταξει απλα εισαι Θεος…τα λογια ειναι περιττα!!! :lol:

ενταξει απλα εισαι Θεος…τα λογια ειναι περιττα!!! :lol:[/quote]

Αυτο το 98% των αυνανιζομενων και το 2% των μη αυνανιζομενων πως προκυπτει???