Megadeth

Δισκάρα το Endgame, αλλά δυστυχώς ήταν η εξαίρεση. Από το συμπαθητικό System… της επαναδραστηριοποίησης των Megadeth το 2004 και έπειτα, έχουμε το προαναφερθέν, δύο μέτρια (United… και 13) και ένα Super-αδιάφορο.

Τους (ΤΩΡΙΝΟΥΣ) Megadeth τους θεωρώ μια απλή μπάντα που έχει πιάσει την καλή και προσπαθεί να ανέβει επίπεδο.

Θα είναι μαλάκας ο Dave αν δεν τον πάρει.
Μετά θα πρέπει να ξαναρχίσει τις κόκες μπας και γράψει κάτι σοβαρό.

ωραια να βρει και εναν δευτερο κιθαριστα με μικρο ονομα dave Και να κανουν τους Davedeth!

Θα ειναι οντως κορυφαιο να παει ο Lombardo στους Megadeth.

Προσωπικά ο,τι έχουν βγάλει μετά το System…μου ακούγεται πολύ μέτριο και generic που λέμε και στο χωριό μου. Γούστα είναι αυτά…

Το συστεμ ηταν ένας πολυ όμορφα μελωδικά επιθετικός δίσκος . Οι αναφορές στη δομή του cryptic writings , όπως και και η ανάπτυξη των κομματιών , εμένα Προσωπικά με ευχαρίστησαν . Το United ηταν ένα state οτι παμε να κάνουμε κατι καλο που αργότερα βγήκε στο endgame, που επιμένω οτι ηταν κορυφαίος δίσκος απο μια μεγάλη μπαντα . Μιλώντας σε αυτο το στυλ και κάνοντας σύγκριση με το magnetic … Καταλάβαινεις . Ο mustaine το χει ακόμη . Μερικά διάσπαρτα ριφ απο τον τελευταίο " χαζό" δισκο το αποδεικνύουν. Η φυγή του Broderick με αφήνει ψιλό αδιάφορο , αν και ηταν πραγματικά καλός κιθαρίστας .

Κατευθειαν οταν εμαθα το νεο πηγε το μυαλο μου σε επιστροφη Nick Menza στα ντραμς και Marty Friedman στην κιθαρα. Σκεφτηκα αμεσως και το ενδεχομενο Jeff Loomis που ειχε περασει απο audition μετα το So Far, So Good…So What! το 1988 για να αντικαταστησει τον Chris Poland και δεν πηρε την θεση λογω της ηλικιας του, ηταν μολις 16 χρονων… Λες να ηρθε το πληρωμα του χρονου και να παει στους Megadeth τωρα μετα απο 26 χρονια? Πολυ ενδιαφερον σαν σεναριο…

Οπως πολυ ενδιαφερον ειναι και αυτο.

Lombardo στους Megadeth για να αρχισουν και οι κοντρες με Kerry King, να αναψουν τα αιματα και μετα να γινει κοινη περιοδεια οπου οι μπαντες θα πετανε φωτιες για να αποδειξουν ποια το 'χει ακομα. Κερδισμενοι οι οπαδοι σε αυτη την περιπτωση…

Βασικά σόρι για το προκλητικό off topic (δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν οι τωρινοί Megadeth) αλλά

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΔΙΑΟΛΕ

Μπορούμε να ελπίζουμε, έστω και λίγο, σε επιστροφή Bob Parduba;!

Πέρα από ένα “έχω κάποια ονόματα στο μυαλό μου”, όσα ξέρεις ξέρω. Αλλά ναι κι εγώ Γαρδούμπα θέλω. Ή έστω LaTorre μουχαχαχαχαχαχαχαχ.

Ο Jeff Loοmis παίζει στους Arch Enemy πάντως αυτό τον καιρό. Αντικατέστησε τον Nick Cordle που αποχώρησε.

Πεθανα με αυτη την δηλωση… #-o:lol2::lol3:

Μαλακα τι ειπε ο τυπος, απιστευτος θεος…

Πολλή ησυχία, τι γίνεται; Ούτε ένας έστω να βρίσει; [emoji13]

Ποιος ασχολείται;;

Στη γωνία περιμένουμε. Αν ξαναβγάλει τέτοια πατάτα, δεν τον σώζει τίποτα. :stuck_out_tongue:

Μετά τα τελευταία κατορθώματα, μόνο με δισκάρα μπορεί να εξιλεωθεί. :stuck_out_tongue: Και όπου δισκάρα, εννοώ κάτι στα κυβικά του Endgame με σολάρες.

Δηλαδή με τέτοιο λαιν απ γίνεται να βγάλεις μαλακια δισκο ;
Ειναι σαν να εισαι ο λουιζ ενρικε και να χάσεις το Τσάμπιονς λιγκ να πουμε !

Θεωρητικά ο Kiko δεν ταιριάζει στον ήχο τους, όμως είναι παιχταράς και θα την βρει την άκρη. Κάτι στα επίπεδα του Endgame θα ήταν ευχής έργο.

Αν σκεφτείς πως το Endgame είναι ότι καλύτερο έχουν κυκλοφορήσει εδώ και (σχεδόν;) 20 χρόνια, μάλλον ανεβάζεις πολύ ψηλά τον πήχη!

Πάντως όταν άκουσα για τον ντραμερ λίγο χάρηκα. Όταν ήρθαν μετά τα νέα για τον κιθαρίστα των… Angra άρχισα να ξύνω το κεφάλι μου με απορία.

Και στο Thirteen άγγιξαν αυτό το επίπεδο. Αν αφήναν έξω και κάτι Guns, Drugs and Money και We The People, το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο. Αν αφήσουμε εκτός το Super Collider (που έχω να το ακούσω από εκείνες τις πρώτες ακροάσεις που προσπαθείς να καταλάβεις πώς γίνεται να βγάλαν κάτι τόσο κακό. Έχει περάσει και τόσος καιρός που είναι σαν να μη συνέβη ποτέ. Το μόνο που θυμάμαι είναι Burn Baby Burn #-o), ο πήχης κάπου εκεί γύρω είναι, πότε λίγο πιο ψηλά πότε λίγο πιο χαμηλά.