Megadeth

Ο μπροδερικ ηταν μπρατσαρας ! Δεν έκανε για τους megadeth .!!!Ο κικο ειναι παιχταρα απο τους λίγους . Μανούλα καημένη ! Δηλαδή ένα επίπεδο πάνω απο αυτόν που χαλάει κόσμο !

Ο Kiko Loureiro ειναι παικταρας, δεν ξερω πως θα κολλησει με την μπαντα αλλα πιστευω οτι μπορουν να φτιαξουν ομορφιες με τον Mustaine. Ο Chris Adler επισης θηριο ανημερο πισω απο τα ντραμς, αλλα με χαλαει που ειναι session μουσικος και οχι κανονικο μελος των Megadeth. Παντως συνολικα μιλαμε για ενα πολυ δυνατο lineup, αν και ειναι κριμα που δεν προχωρησε η κατασταση ωστε να επεστρεφαν Marty Friedman και Nick Menza, να ειχαμε την δυνατοτητα να δουμε και live την κλασικη συνθεση της μπαντας, την συνθεση την οποια ειχαν οι Megadeth στην χρυση εποχη τους…

Βασικά δεν έχω καταλάβει γιατί έχει φάει τόσο κράξιμο το Super Collider, προσωπικά νομίζω ότι κινείται στα ποιοτικά στάνταρ ενός megadeth δίσκου της πρόσφατης (μετά risk) περιόδου τους, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (fillers, αναμασήματα κτλ.). Μάλλον πολύς κόσμος έμεινε στο (όντως άθλιο) ομώνυμο single του δίσκου και δεν ασχολήθηκε καν με τον δίσκο.

Πάντως καλύτερός τους δίσκος μετά το Cryptic Writings για μένα είναι χαλαρά το ΤSHF, το οποίο ηχογραφήθηκε με session μουσικούς. Δεν ξέρω αν είναι θετικό σημάδι για τον καινούριο δίσκο, πάντως δεν τρέφω και ιδιαίτερα μεγάλες ελπίδες…

Ακόμα και στο Risk, έχει ένα Prince Of Darkness, Insomnia, Ecstasy, Beginning, The End. Δεν είναι και τόσο κακό. Στο SC δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα να με τραβήξει στο ελάχιστο. Ξεχωρίζει για μένα το Dance in The Rain απλά επειδή είναι σχετικά μετριούτσικο. Τα προηγούμενα άλμπουμ τα ευχαριστήθηκα όλα και το TSHF είναι από τα αγαπημένα μου, μαζί με το Endgame.

Καλός παίχτης ο Kiko, λογικά ο ρόλος του θα περιοριστεί στο εκτελεστικό κομμάτι; Στους Angra τώρα τελευταία δυστυχώς δεν έχει δείξει κάτι πολύ καλό. Λέτε να έχει φυλαγμένο κάτι τόσο καλό που θα το εγκρίνει ο Mega-Dave; [emoji14]

…αυτό ακριβώς…χ1000:):!:

Τα είπες όλα. Αν είναι δυνατόν πολύ καλά τραγούδια όπως τα Kingmaker, Burn, Off the Edge, Dance in the Rain να θεωρούνται άθλια. Ειδικά τα 2 τελευταία σπέρνουν κιόλας.

To θέμα δεν είναι εκεί. Και ο Chris Broderick παιχταράς ήταν. Το θέμα είναι ότι δεν βοηθούσε συνθετικά τους Megadeth και το ίδιο παίζει να ισχύει και για τον Loureiro. Αυτός που και απίστευτη κιθάρα έπαιζε (και παίζει) και συνθετικά έχει πολύ καλές ιδέες είναι ο Marty Friedman. Αλλιώς θα τα περιμένουμε όλα από το Mustaine.

Humanity Still Producing New Art As Though Megadeth?s ?Rust In Peace? Doesn?t Already Exist

At press time, a spokesperson from the Centre Pompidou in Paris confirmed the museum?s plans to throw out the contents of an entire wing and leave a massive, pure white space where the track ?Lucretia? will be played on loop at full volume

:lol::lol:

Θυμήθηκε στα γεράματα πως κάποτε έβγαλε και ένα peace sells χμ…

Πάντως είναι πολύ καλό, αν εξαιρέσεις το απότομο κόψιμο στο τέλος δηλαδή. Θα προσπαθήσω να μην ενθουσιαστώ και πάρα πολύ μέχρι να ακούσω όλο το άλμπουμ, όταν με το καλό βγει. Αλλά όπως είπε κάποιος και στα comments στο youtube “Already better than Super Collider”

Το εξώφυλλο ψιλογαμάει πάντως

Παλιομοδίτικο αλλά με φρέσκο ήχο, χωρίς όμως να είναι και τίποτα φοβερό…θετικό το πρόσημο πάντως

Συνεχίζουμε από εκεί που σταματήσαμε. Από το 13. Καμιά 10αριά τέτοια ακόμα και θα είμαστε κομπλέ.

Dystopia, ο τίτλος του νέου δίσκου και βγαίνει στις 22 του Γενάρη.

Το κομμάτι είναι συμπαθητικό και προσπαθεί να θυμίσει κάτι από το Endgame με τα αρκετά σόλο που υπάρχουν. Τα φωνητικά όμως είναι πολύ πεσμένα, ακόμα και σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.

Aνέλπιστα καλο για μένα. Ακόμα και στα φωνητικά

Στην πρωτη ακροαση μου αρεσε αρκετα. Ψηνομαι

Περιέργως μου αρέσει το εξώφυλλο… Ίσως επειδή με κούρασαν οι πρόσφατες προσπάθειές τους;

Το ζορίζει όντως στα φωνητικά αλλά c’mon guys, περάσαν τα χρόνια.

Θα περίμενα λίγο πιο “γεμάτα” τα drums… Γιατί αλλιώς ακυρώνει τον Adler.

Καλό το κομμάτι,κακό το εξώφυλλο.
Αν στη θέση του rattlehead έβαζες μια κολοκύθα θα μπορούσε να είναι εξώφυλλο των πρόσφατων helloween

Κι εμένα δεν μου άρεσε το εξώφυλλο…

Καλο κομματι-κακο εξωφυλλο(που “φερνει” λιιιγο στο τελευταιο των Helloween).
Mακαρι να μη μας απογοητευσουν ηχητικα.

μου αρεσε κι εμενα το κομματι
το εξωφυλλο οχι