Megadeth

Αυτη η ειδηση ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει εδω και χρονια, δε γινεται να ειναι τοσο υπεροχος ο Μπαρακ. Ειναι μια πολυ αθλια μερα η αυριανη. Aν και λεει Απριλιος 2012 ε, σιγουρα δεν ειναι πρωταπριλιατικο?

Ποιός να ξέρει :stuck_out_tongue:!

Δεν είμαι 100 % σίγουρος αλλά είχαν κάνει στον Ομπαμα αυτή την ερώτηση κάποια στιγμή που έκανε chat με πολίτες . Η απάντηση ήταν αυτή που διαβάσατε.

Αν ζούσα στην Αμερική θα πήγαινα σίγουρα σε αυτή τη Λουθηρανή Εκκλησία όπου την ώρα της λατρείας θα είχα από πάνω τον David Ellefson να παίζει μπάσο.

Όπως λέει κι ο ίδιος ο Ellefson “η σύγχρονη λατρευτική μουσική είναι μουσική στο στυλ περίπου των U2, που μου άρεσε ούτως ή άλλως”.

Βέβαια απ’ ότι βλέπω στο βίντεο ο Ellefson παίζει κιθάρα και όχι μπάσο.

http://rockoverdose.gr/david-ellefson-megadeth-πώς-ξεκίνησε-να-παίζει-μουσική-σε/

2 Likes

ΔΑΚΡΥΖΩ :joy:

Ψυχολογικα για παντα ο Dave.

Αυτοί στα Grammy πρέπει να είναι ή μεγάλα τρολλ ή επικινδυνοι!

Το For Whom The Bell Trolls έπρεπε να παίξουν!

1 Like

Ο,τι να 'ναι ετσι… Νομιζω οτι ηταν στημενο τρολαρισμα, δεν μπορει…

2 Likes

1 Like

Γενικά τα grammy στην κατηγορία metal είναι ότι χειρότερο υπάρχει στον πλανήτη σε θέμα βραβείων. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο η ίδια η βράβευση ή επιλογή να παίξουν το master of puppets. Θα έλεγα πιο κάτω δεν έχει αλλά είμαι σίγουρος πως θα με διαψεύσουν.

Επική απάντηση του Dave Mustaine πάνω σε αυτό: Ah, you can’t blame 'em for not being able to play Megadeth.

Μεγάλη δικαίωση αυτό το Grammy για τη δισκάρα που έβγαλαν. Για μένα είναι στο Top-5 της δισκογραφίας των Megadeth.

2 Likes

Τον παω τον Dave, αλλα ειναι γενικα αρκετα βλακας με τους χριστιανισμους του και τα πολιτικα του και με τα παντα του. Εχει πολλη πλακα ομως και γαματο χιουμορ, αρα τον παω. Απο κει και περα, δε νομιζω οτι μπαινει τοπ 5 για κανενα λογο, αλλα σιγουρα ειναι μακραν καλυτερο των 4 προηγουμενων δισκων Megadeth.

μια χαρα αντεδρασε!!!
εποχης 90 θα τους εριχνε καντήλια!!!
:joy::sweat_smile::joy:

3 Likes

Τώρα ρίχνει ψαλμωδίες ! :smile:

3 Likes

χαχαχαχαχαχααχχα

Top 5:

  1. Rust in Peace (στο δικό μου top 5 metal ever)
  2. Peace Sells… But Who’s Buying?
  3. Youthanasia
  4. Countdown to Extinction
  5. So far So Good…So What?

τα 3 & 4 μπορούν και να ανιστραφούν. Στο 5 δέχομαι ενστάσεις για Cryptic Writings αλλά μην ξεχνάμε το In My Darkest Hour και άλλες αλητείες τύπου Hook in Mouth.

2 Likes

Πόσο πιο αλήθεια ρε αλήτη ;

1 Like

Συμφωνώ αρκετά με την 5αδα του @plex27

Υπάρχει κάποιο τοπικ να καυλαντισουμε βάζοντας τα τοπ -10 μας απ όλο το μέταλ ;;;

Να μιλήσουμε περί ανέμων για κάτι διαφορετικό επιτέλους …

1 Like

1 Rust In Peace
2 Countdown To Extinction
3 Youthanasia
4 Peace Sells…
5 So Far…

Η πεντάδα για μένα, μετά είναι τα Cryptic Writings και The System Has Failed και Killing Is My Business

1 Like

Καν’το top 20 και είμαι μέσα.