Megadeth

Πολύ ωραία εμπειρία για αυτούς που έχουν τα λεφτά βέβαια.

Happy birthday Kiko Loureiro!!

https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-0/p480x480/19223030_10154409232092330_7585801758650763237_o.jpg?oh=00382ac112d77eb4d745ccc86c494b1a&oe=59E0709E

3 Likes

πραγματικός μουσικός & κυρίως δάσκαλος

Κάπου διάβασα ότι παίζει να μπούνε Studio το Νοέμβριο ισχύει?

ο τύπος έχει πολλά προβλήματα, ακόμα

1 Like

Μιλάμε για μεγάλο μαλάκα. Λειτουργεί δε αποκλειστικά και μόνο με γνώμονα το κέρδος. Οι megadeth εχουν τελειώσει για εμένα τουλαχιστον

Κι εγώ τα ίδια έλεγα αλλά ρε γαμώτο έχει εξωπραγματικούς κιθαρίστες και πλέον τον δάσκαλο Kiko Loureiro οπότε πάντα έχω ενα μικρό ενδιαφέρον για τις δουλειές τους

Κατά τ αλλά , όντως , τρομπας ακόμα φαίνεται

Άστοχες δηλώσεις. Ναι έχει θέματα ΑΛΛΑ…

…έβγαλε το Dystopia, τον κορυφαίο metal δίσκο για το 2016.

Αυτή είναι η δικιά μου ταπεινή άποψη.

Ένα κλικ πιο κάτω έρχεται το HTSD των Metallica. Δισκάρες και τα 2 βέβαια δεν το συζητάμε.

Και κάτι άλλο υπέρ του Dave. Στο video clip τoυ εξαιρετικού Conquer or Die, αυτός που φαίνεται είναι ο Kiko. Έχει παραμερήσει τον εγωισμό του ο Dave ο οποίος είναι σε δεύτερο πλάνο.

Και βέβαια αυτό που λέει ο @Rebel ότι είχε πάντα εξαιρετικούς κιθαρίστες.

Ούτε εμένα με ενδιαφέρει τι λέει, είναι εκκεντρικός ή όπως θές πές τον. Μουσικά με ενδιαφέρει και εκεί δεν έχω παράπονο, άσχετα αν μετά τα 90ς έχει πέσει κατακόρυφα με ελάχιστες αναλαμπές, στα αυτιά μου τουλάχιστον.

2 Likes

Από 2000 και μετά δεν σ άρεσε κάτι?"για εμένα έβγαλε δισκαρες

Βασικά από 92 και μετά έχω θέμα με τους Megadeth…

Παλι καλα, θα μπορουσες να εχεις απο το '82 :grin:!

1 Like

Απο το 2000 και μετα η μονη δισκαρα που εχει βγαλει ειναι το System Has Failed, τα αλλα ειναι ειτε μετρια προς καλα (World Needs A Hero, Dystopia) ειτε καλυτερα να μην ειχαν βγει ποτε (ολα τα αλλα)

Για εσένα μπορεί αλλά και το The System has fallen, Dystopia, End of game, Thirteen είναι όλα δισκαρες. Βασικά το Dystopia είναι ο καλύτερος δίσκος από τους Big 4

2 Likes

Χεχε…
Πώς θα γίνει όταν πατάμε :grin: να βγαίνει το avatar σου? Τώρα το πρόσεξα!

2 Likes

Φοβάμαι ότι θα πρέπει ν’ απευθυνθούμε σε κάποιον admin. Αλλά δε θα μας το κάνουν, for clopyright reasons :pensive:

fixed

Iσχύει.

Βασικά οι Megadeth της νέας χιλιετίας έχουν από όλων των ειδών τους δίσκους. Υπάρχει το United Abominations που είναι τραγικός δίσκος, υπάρχουν 2-3 μέτριοι με κάποια καλά στοιχεία και υπάρχει και το Dystopia με το οποίο έπιασαν κορυφή. Φανταστική δισκάρα, πολύ υψηλό το επίπεδο των συνθέσεων.

1 Like

Dystopia είναι μπροστά αλλά θέωρω το 13 και το end of game δισκαρες

Μονο σε παραλληλο συμπαν καλυτερο το Dystopia απο το HTSD, αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Για τα αλλα καλα τα γραφεις αν και δεν γινεσαι πολυ συγκεκριμενος. Το 13 και το Endgame εχουν 2-3 καλα τραγουδια (4-5 αν εισαι μεγαλος οπαδος Megadeth) αλλα στο συνολο τους ειναι τοσο βαρετα και κοινοτυπα, που ακομα κι αυτα τα καλα τραγουδια χανονται μεσα στο συνολο της αδιαφοριας.

Το United Abominations ειναι ονομα και πραμα, πραγματικα κακιστος δισκος. Το Super Collider ηταν ελπιδοφορο οταν ακουσα το πρωτο δειγμα, και ενω μου αρεσει ο ηχος του, τα τραγουδια ειναι πιο αχρωμα κι απο υπερηχογραφημα μεσα απο τα ματια σκυλου σε ταινια του 1922. The World Needs A Hero σωζεται καπως λογω των μισων τραγουδιων, ενω το System Has Failed ειναι μακραν ο καλυτερος δισκος των Megadeth μετα την διαλυση του κλασικου line up. Dystopia ωραιος δισκος, ευχαριστη εκπληξη, αλλα καπως ανισο επισης.

Φυσικά και είναι καλύτερος δίσκος χαλαρά όμως απλά οι Metallica είναι μεγαλύτερο όνομα :heavy_plus_sign: ότι είχαν να βγάλουν 8 χρόνια δίσκο από εκεί και πέρα εμενα μόνο το Super Collier ήταν μουφα τα υπόλοιπα ήταν καλά έως πολύ καλά