Megadeth

Προφανως οχι μονο στο δικο μου αυτι:

Και να εισαι σιγουρος δεν ειμαστε οι μονοι 2. Ξερω παμπολλους Μεγκαντεθακηδες που ξενερωσαν φουλ με οτιδηποτε εχει βγαλει ο Mustaine απο το 2004 και μετα. Το System Has Failed ηταν ο τελευταιος παρα πολυ καλος δισκος του, κι αυτος με σεσσιοναδες. Συνεχιστε ομως να λετε για τους Metallica, δε θα ησασταν τιμιοι φανμποηδες του Dave χωρις ψυχωση για την μπαντα που τον εδιωξε (!)

3 Likes

Αφού ξέρεις πολλούς νταξει τότε μένω ήσυχος… Δεν μίλησα για Metallica εγώ δεν μπαίνω καν στο κόπο να συγκρίνω. Το Endgame ήταν δισκαρα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

1 Like

Επειδή δεν το έχω ακούσει (έχω σταματήσει να ακούω καινούρια Megadeth στο The World Needs a Hero με εξαίρεση το Dystopia), σε κατάταξη το Endgame είναι καλύτερο από κάποιο από τα παλιά κλασσικά (δλδ μέχρι κ Cryptic) ή όχι;

1 Like

Οχι. Εγω το θεωρω αξιοπρεπες, καλο δισκο. 7αρακι για να το κανω διφραγκα. Τα προ-Cryptic δεν τα πλησιαζει. Απο την αλλη ειναι σταθερα καλο απο την αρχη ως το τελος και οχι τοσο ανισο οσο το Dystopia που εχει εξαιρετικα τραγουδια, εχει και καποια που πατας το σκιπ χωρις δευτερη σκεψη.

2 Likes

Μετά τα Rust In Peace, Countdown, Youthanasia και Cryptic είναι αυτό. Ή το System Has Failed.

Μαλλον δε σου αρεσει η Thrash περιοδος τους, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι πιο πανω απο το Killing Is My Business για καποιον που του αρεσει το Thrash.
Για το Peace Sells δε δεν το συζηταω καν.

1 Like

Πες μου ότι απλά ξέχασες το Peace Sells…:scream:

Κι εμένα δε μ’ αρέσει η παραγωγή του Killing, και κάποια κομμάτια από το So Far (το οποίο περιέχει In My Darkest Hour και Hook in Mouth ε!) οπότε να δεχθώ ότι σου αρέσει πιο πολύ η νέα περίοδος αλλά το PS είναι κλασσικό, δε γίνεται να είναι καλύτερο το System ή το Endgame γιατί αλλιώς πολύ απλά δε θα ρωτούσα αν αξίζει να το ακούσω.

2 Likes

Δεν ξέχασα κανένα. Μιλάω για ολόκληρα άλμπουμ. Όχι 3-4 τραγούδια τη φορά.

Το endgame είναι καθαρό thrash…

Μαλλον ουτε ο ιδιος ο Mustaine δε συμμεριζεται τις αποψεις σου. Δεν εξηγειται αλλιως πως εχει να ακουμπησει τραγουδι τετοιας κοσμογονικης δισκαρας που παταει κατω το Load απο το 2012 (το Head Crusher) ενω κανενα αλλο δεν εφτασε ουτε στην περιοδεια του κακιστου Th1rt3en…

Και αυτο ισχυει για ολα τα album του μετα το Cryptic.

4 Likes

Για μένα τα System, Dystopia και Endgame (με αυτή τη σειρά) είναι καλοί δίσκοι. Κάτι 13, United Abominations και Super Collider είναι για πέταμα. Και αν δεν τα είχε βγάλει θα μιλάγαμε για μια μπάντα με ΚΑΛΟΥΣ δίσκους και δισκάρες. Δυστυχώς όμως μόνος του χαλάει το όνομα του.

1 Like

Το 13 μια χαρά δίσκος είναι. 3 παραπανίσια τραγούδια που τρώνε πάντα skip. Δεν τίθεται καν θέμα για μέτριο δίσκο.

1 Like

Ακριβώς. Δυο-τρεις δίσκους έπρεπε να έχει βγάλει μετά το reunion ο Megadave.

1 Like

Προσωπικά βαριέμαι και το The World Needs A Hero, δεν μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά, έχει κατακλέψει ότι μπορεί να κλέψει και έχει μέσα και κάτι πίπες του στυλ Burning Bridges ( από τα χειρότερα ρεφρεν εβερ). Έχει κάποια καλά κομμάτια αλλά δεν…

2 Likes

Το μόνο πράγμα που δεν ακούγεται με τίποτα είναι το Super Collider. Έχει περάσει και τόσος καιρός που το έχω ξεχάσει. Είναι σαν να μη συνέβη ποτέ. Από τα υπόλοιπα ακόμα και το πιο μάπα έχει μέσα Insomnia, Prince Of Darkness, Time: The Beginning & The End.
Ποιος άλλος έχει κάνει τέτοια δισκογραφία;

1 Like

Η αγαπημένη σου μπάντα έχει καλύτερη δισκογραφία, δεν το συζητώ καν.

Αυτοί είναι εκτός συναγωνισμού. :stuck_out_tongue:

Και τέλος πάντων, δεν το είπα επειδή δεν υπάρχει άλλος. Αλλά μην υποτιμάμε τα κατορθώματά του! :sunglasses:

Μην τα μπλέκεις τα πράγματα φίλε μου το τι έχει στο μυαλό του ο Πρόεδρος είναι δικό του θέμα. Εγώ λέω ότι το endgame είναι δισκαρα!

1 Like

Όντως το super είναι μέτριο…

7αράκι

1 Like