Αγαπημένος metal δίσκος για το 2001

μεγάλες στιγμές σε μεταλάδικο με jiopa να κράζει tool και μετά από λίγο να ουρλιάζει την εισαγωγή του all guns blazing

βέβαια το lateralus είναι αντικειμενικά ο καλύτερος δίσκος της προηγούμενης δεκαετίας και δεν τον λες και μόνο metal

αλλά γενικά μιλάμε για τρομερή χρονιά

εκτός των δίσακρων στο πολ έχουμε και jane doe, origin of symmetry, Leaving your body map, monumnesion, all flesh is grass κ.ο.κ.

:lol: Κανονίστε αν ανέβω τον Δεκέμβρη Βόλο να γνωρίσω από κοντά όλες τις θεσσαλικές προσωπικότητες!

και ντεμπούτο gorillaz,clarence park,last fair deal gone down,field songs,amnesiac,Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell the Truth Shall Live Forever,secret of the runes,is this it,argument,interzone mantras.

Οχι ρε, σιγά. Τον αγαπάω κι ας είναι γιωτόμπαλο.

[SPOILER]Για τους Floyd ξέρεις τι λέει; :p[-X[/SPOILER]

Απο του πολλ μονο το Ark εχω ακουσει, τεραστιος δισκος.

Αναφορα, σε πιο παραδοσιακα πραγματα, τοτε κυκλοφορησε και το ομοτιτλο ντεμπουτο των Falconer, στο οποιο οι κυριοι παρουσιαζουν μεστο power metal και οχι απλα ανακυκλωμενες ιδεες!

Ε και Shadow Gallery σαφως, καπου προαναφερθηκε το Legacy.

Ψήφισα thorns από κεκτημένη ταχύτητα, αλλά η αλήθεια είναι ότι επίσης
toxicity
blackwater park
violent revolution
a sun that never sets
lateralus
(με αυτή τη σειρά προτίμησης)
ξέρω ΟΛΟΥΣ τους στίχους απ’έξω, ω τι χρόνια, τι χρονιά.

Τα υπόλοιπα του πολλ - τα εκτίμησα κάπως λιγότερο, κάπως αργότερα.

[I]It’s calling me…[/I]

Δεν υπάρχει καν κουβεντα,δυστυχώς για τους υπόλοιπους άτυχους της χρονιας.Του χρονου παλι

απο το λιγο που σε ξέρω θα περίμενα το αντίθετο. να γουστάρεις tool και να βγάζεις σπυράκια με system.
άβυσσος η ψυχή του βολιωτη!

Εντάξει ως γνωστόν δεν υφίσταται πολλ, το Λατεράλους είναι μακράν ο καλύτερος δίσκος της δεκαετίας και όχι μόνο της χρονιάς, στο τέλος (μην κοιτάτε τα αποτελέσματα τώρα, είμαστε στην πρώτη-δεύτερη αγωνιστική ξέρω γω) θα σαρώσει τα πάντα κτλ. Γι’ αυτόν ακριβώς το λόγο είπα να ρίξω την ψήφο μου σε μια άλλη αγάπη απ’ αυτή τη χρονιά, το δίσκο των Green Carnation, κι ας υπάρχουν καλύτεροι δίσκοι απ’ αυτόν για το 2001. Προσυπογράφω κάθε λέξη των όσων έχουν ήδη πει dargaard και DeKay.

Εκτός του πολλ εννοείται ότι το Jane Doe των Converge δεν έχει αντίπαλο, αλλά δεν είναι μέταλ. Γι’ αυτό, All Flesh is Grass, μάλλον ο αγαπημένος μου δίσκος των αγαπημένων Madder Mortem. Αν ήταν και στο πολλ μάλλον αυτό θα ψήφιζα.

Εγω παντως τον εριξα ασαλιωτα Toxicity γτ ηταν νομιζω οτι ηταν ο πιο σημαντικος δισκος των 00ς γενικοτερα στην ‘σκληρη’ μουσικη…

Αν, παντως, μιλαγαμε γενικα για ακραια μουσικη, ολα θα επισκιαζονταν απο την κοπελα των ονειρων μας που ακουει στο ονομα Jane Doe.

το οτι βάζετε τοσοι πολλοί Green Carnation με κάνει πολύ χαρούμενο.

αλλά οταν εισαι στα πατώματα, υπαρχει μόνο ενας δίσκος.
*ειπαμε. δεν εχει νοημα να βαλεις tool, system και λοιπα

Mε μεγάλη αντικειμενικότητα (call me προσωπικό γούστο), Black Symphony-Tears of Blood.
Mπορεί και να μου ξεφεύγει βέβαια κάτι.

Swing on the spiral bitches

Καλά,έχει βγει το lateralus και το συζητάμε;
Παρ’ όλα αυτά εγώ το έριξα στους My Dying Bride…

Πολλά αγαπημένα αυτή τη χρονιά.
Κατ’ αρχάς, πολύ καλοί δίσκοι από τους τρεις μεγάλους του γερμανικού thrash, [B]Destruction, Kreator, Sodom[/B]. Επίσης εκείνη τη χρονιά κυκλοφόρησε το πολύ καλό ντεμπούτο των Blosrit, “Supreme Misanthropy”, καθώς και το “Black Millenium, Grimly Reborn” από [B]Mütiilation[/B] το οποίο μου άρεσε πολύ.

Αλλά εν τέλει, πιστεύω θα κονταροχτυπιούνταν για μένα τα τρία πρώτα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να ψηφίσω.

:dunno:

Thorns - Thorns.

Γιατι ακομα θυμαμαι το σοκ που επαθα οταν το ακουσα.
Γιατι ειναι ιδιοφυες.Γιατι ειναι μπλακ μεταλ απο αλλο πλανητη.

SYSTEM OF A DOWN - Toxicity

και μετα Machine Head -Supercharger

Ψήφισα Ark, αλλά ο καλύτερος δίσκος είναι το Man vs Machine των Mystic Force:)