Metal Machine Music - The Industrial thread

Εγω απο ινταστριαλ ακουω NIN,Ministry,FEAR FACTORY(CAZARES ΘΕΕ),και κανα einsturzende neubauten που προτεινε ο βληδιν.Βεβαια δεν πολυγουσταρω το ειδος.

Kαι πάνω που έλεγα πως για φέτος θα’χαμε ξηρασία και το μεταλλικό industrial θα εκπροσωπούνταν μόνο από ανέκδοτα τύπου Deathstars, έρχεται ένα friend request στο myspace να με κάνει να χοροπηδάω.

BLATHERSKITE λέγονται οι τύποι, είναι από Αυστραλία και μόλις κυκλοφόρησαν τον (μάλλον) πρώτο δίσκο τους με τίτλο Where the Wasteland Ends

Δεν τον έχω βρει ακόμα να τον ακούσω ολόκληρο, αλλά τα τρία κομμάτια που άκουσα στο μαισπέης τους αρκούν. Κυρίως βάση τους είναι οι Tool βγάζοντας την σκοτεινή ψυχεδέλεια και προσθέτοντας οργή, τσαμπουκά και (φυσικά για να βρίσκονται εδώ) βιομηχανική αισθητική. Κάτι σαν One Minute Silence (χωρίς τα ραπαρίσματα) meets Ministry δηλαδή. Κίλλερ!

Δίνουμε βάση στο Money to Burn που είναι τρισμέγιστος ύμνος!

Οι deathstars uεωρουνται industrial?

:wink::!:

Ε,οχι ρε μαν,εγω απο τα λιγα που εχω ακουσει,πιστευω οτι κανουν καλη μουσικη αν οχι ινταστριαλ.Βαζουν και καποια gothic στοιχεια μεσα.

Η έννοια “κιτς” σου λέει τίποτα;

Ε,νταξει μην κοιτας την εμφανιση:p

Τελωσπαντων γουστα ειναι αυτα.:slight_smile:

Επισης δεν μπορουμε να θεωρησουμε οτι οι Mushroomhead εχουν ινταστριαλ στοιχεια.Μην κραξετε ξερω παρα πολυ λιγα πραματα απο ινταστριαλ

Τα’χουμε ξαναπεί για τη σκηνή του νοι ντόιτσε χάρτζε (με την οποία συγγενεύουν πολύ). Είναι το πιο πρόσφατο “τρεντ” στο χώρο του ιντάστριαλ. Κατά βάση χορευτικό μέταλ είναι. Δεν εγκρίνουμε και προσπερνάμε. Σο σιμπλ.

Ναι δεν λεω οτι κανουν τη διαφορα ουτε πιστευω οτι θα διαρκεσουν στο χρονο,αλλα καλοι ειναι.:)Εγω περισσοτερο ειχα πορωθει με death dies hard και με cyanide

Πολύ Tool όμως ρε συ αυτοί! Μήπως τα νέα συγκροτήματα πρέπει να σταματήσουν να τους ακούνε μήπως και ακούσουμε τίποτα διαφορετικό; Λέω εγώ τώρα…

Το Money to Burn όντως ωραίο κομμάτι, με σαφείς επιρροές και από One Minute Silence όπως είπες.

Ελπιδοφόρα προσπάθεια παρόλα αυτά. Για να δούμε αν θα βρούμε το δίσκο…

είναι το μαστ της δεκαετίας.

κάποια στιγμή θα ξεθωριάσει, καθώς και οι ίδιοι έχουν αρχίσει να παρακμάζουν. Βασικά η χρονιά είναι μάλλον απογοητευτική για το χώρο, οπότε πάλι καλά που υπάρχουν και κάτι τέτοιοι. Απ’το ολότελα, καλοί και τουλάκηδες. Και ναι το money to burn είναι κομματάρα.

Ας συνοψίσουμε λίγο…

H 13th Planet του Yourgensen έβγαλε όχι ένα, αλλά 3 remix albums!
Prong - Power Of The Damn MiXXXer το οποίο είναι γαμάτο (αφού βασιζόταν σε ήδη πολύ καλό δίσκο).
Ministry - The Last Dubber, που δε μπορώ να καταλάβω το λόγο που το βγάλαν τώρα, με τον… Obama πρόεδρο!
Σαν βιαστική κίνηση, να φύγει η υποχρέωση. Μ’ αρέσει βέβαια, αλλά εγώ είμαι και φανμπόης!
Revco (και όχι Revolting Cocks) - Sex-o Mixxx-o. Δεν το έχω ακούσει ακόμα, μάλλον θα το πάρω, αν και δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις καθώς το περσινό Sex-O Olympic-O δεν μου είπε και πολλά.

Ο νέος δίσκος του Manson είναι καλύτερος από τον προηγούμενο, αλλά δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο.

Από τους Rammstein δεν έχω και τις τρελές απαιτήσεις…

Τα υπολείμματα των Fear Factory εκθέτουν τον εαυτό τους μ’ αυτά που κυκλοφορούν. Κάτι Arkaea και Threat Signal ή δεν ξέρω γω τι, με αισθητική Nuclear Blast!

To καινούργιο Pigface μέτριο κι αυτό (αυτούς πρέπει να τους παρουσιάσω κάποια στιγμή…)

Οι Nine Inch Nails το διαλύουνε…

Αυτά από τα μεγάλα ονόματα. Χμ, όχι και τόσο ελπιδοφόρα τα μυνήματα… :-k

Α! Ναι, τώρα που το θυμήθηκα!

Greymachine - Disconnected

Η νέα συνεργασία μεταξύ Justin Broadrick και Aaron Turner των Isis.
Doom, post, experimental, industrial… whatever…

To άκουσες αυτό? Αν ναι, πες καμιά γνώμη. Το 'χω αναφέρει σε άλλο θρεντ. Μιλάμε για παλούκι δίσκο. Μετά από 2-3 ακροάσεις το έβαλα στον πάγο, μήπως κι επανέλθω αργότερα…

Ναι, δεν είναι εύκολο άκουσμα…
Και γω κανα-δυο φορές το άκουσα.
Γενικά με τους αργούς δίσκους έχω ένα θέμα.
Πόσο μάλλον όταν θέλουν προσεκτική ακρόαση σαν τούτον δω!

Σε άλλα νέα, στις 17 Νοέμβρη ο Rob Zombie κυκλοφορεί το νέο του δίσκο που λέγεται…
Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool.
Πώς λέμε Halloween II… Κάπως έτσι!

Ορίστε και το εξώφυλλο:

με αυτο το εξωφυλλο το βινυλιο ειναι τουλαχιστον απαραιτητο! να γουσταρουμε χαχα

ο Ρομπ το’χει κουράσει πολύ το ζήτημα όμως… [-X

ε και?

τι “ε και”?

[SIZE=“5”]REUNION WHITE ZOMBIE ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!![/SIZE]

:bow2::bow2::papas:

α ναι ετσι μαζι σου 100%