Υπαρχει καμια περιπτωση να ερθουν οι metallica το 2017?

τωρα με τον νεο δισκο και με τισ δηλωσεις του hammett λετε να εχουμε την τυχη ν μας κανουν καμια επισκεψη οι metallica?

ΟΧΙ. Μπάντες πολύ μεγάλου βεληνεκούς δεν έρχονται στην Ελλάδα, μην λέμε τα ίδια.

Εμένα κάτι πήρε το αυτί μου από έγκυρη (ιαματική) πηγή.

1 Like

Καλά για το μέγεθος των Μεταλικα δεν το αποκλειω…Όπως έχω ξαναπει ειναι η μπάντα με το πιο μη μέταλ κοινό, επιπλέον του τεράστιου fanbase που έχουν από ροκομεταλαδες

Σύμφωνοι αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο. Αν ήταν θα είχαν έρθει από το 2010 και μετά. Όπως το 2014 ας πούμε που πήγαν Κωνσταντινούπολη αλλά η Ελλάδα ήταν σαν να μην υπήρχε στο χάρτη. Απλά ξεχάστε το.

Δεν υπάρχει περίπτωση…

Δλδ το 2010 δεν έμειναν ευχαριστημένοι απ την προσέλευση;;; Ήταν ακριβό φεστιβάλ λογικα αλλα και πάλι…

Δεν είχα πάει δυστυχώς γι αυτό και ρωταω

Είναι πανάκριβοι και κανένας δεν έχει να δώσει λεφτά.

Νταξει θα ξενιτευτούμε όπως πέρσι για Μεηντεν δλδ, κατάλαβα…

Γνωρίζουμε κάτι για του χρόνου;;; Θα είναι Αμέρικα ή Ευρώπη το καλοκαίρι;;;

Μια χαρά ήταν η προσέλευση. Πρέπει να είχε κάπου 20-25 χιλιάδες κόσμο (η καλύτερη metal συναυλία στην Ελλάδα ever παρεμπιπτόντως). Απλά από τα επόμενα 2-3 χρόνια κιόλας άλλαξαν πολλά πράγματα στην Ελλάδα όσον αφορά τη δυνατότητα από τους διοργανωτές να φέρνουν συγκροτήματα τόσο μεγάλου βεληνεκούς και με τόσο υψηλό κασέ.

Εγώ το λέω με την λογική ότι αξίζει να σπρώξεις το εκατομμύριο + επειδή κόσμος θα πάει

Αλλά παίζουν όντως πολλά ρολο

Επειδη συνηθως οταν ερχονται ειναι τελη Ιουνιου αρχες Ιουλιου καπου τον Φλεβαρη-Μαρτη θα ξερουμε…
Αν και δεν νομιζω οτι θα ερθουν φετος…

δεν ξερω τι παιζει για φετος αλλα εδω και καιρο κουβεντιαζουν τον γαμο με το Wacken …

Το θεμα με το Wacken ειναι οτι γινεται τον Αυγουστο εποχη που οι Metallica δεν ειναι στην Ευρωπη. Επισης δεν εχει ερθει καποιο επισημο Mail στη μπαντα που να τους ζηταει να παιξουν. O Lars δηλωσε οτι μολις ερθει η προταση θα το κλεισουν αμεσα.

Ελλαδα το βλεπω χλωμο. οποτε αν μας κανουν την χαρη και κυκλοφορησουν εδω γυρω ας μαζευτουμε παρεα να παμε να τους δουμε εξωτερικο.

1 Like

θα φιλοξενησεις κοσμο σπιτι σου ; εγω ερχομαι παντως !

Προσκυνώ ρεπορτάζ. ΠΡΟΣΚΥΝΩ

Κι εγώ “μέσα” εννοείται σε εκδρομή να δούμε Μεταλλικά …Δεν έχω δει ποτέ μαλακες. , ντροπή μου

1 Like

καλα τωρα ρεπορταζ… τα παιδια του rocking εκαναν μια συνεντευξη με τον διοργανωτη του Wacken και τον ρωτησαν γιάυτο.

Λιγες μερες μετα ρωτησαν τον Lars σε μια συνεντευξη - Promotion για το νεο αλμπουμ για αυτο το θεμα στη Νοτια Αμερικη. εκει φανηκε οτι η κυρια δουλεια της Q Prime ειναι να κανει το Booking για της συναυλιες.

Στο Μεξικο τους κανανε την ερωτηση για το Wacken…

1 Like

Pw pw drenie ti sou eipe…

1 Like

να απαντησω ; χα χα χα χα χα!! Απλα ολοκληρωσε το ρεπορταζ ο NK_10 ! χα χα χα χα. μαλακες !

λεγε ρε … θα μας κοιμησεις σπιτι σου να ερθουμε Νεα Υορκη ;