Metallica-Death Magnetic (2008)

τα παμε αυτά ρε μεταλ λοζ, μην σβήνουμε βραδιάτικα

Δυστυχώς η διαφορα απο το cd ειναι χαωδης.Χανει πολυ στη κανονικη κυκλοφορια.Μου δινει την εντυπωση,οτι αυξησαν την ενταση για να υπερκαλυψουν το μπασο.Ο ηχος στο μπασο δεν υπαρχει σε κανενα αλλο αλμπουμ των μεταλλικα οπωςς σε αυτον που ακουω τωρα.Πραγματικα ο Τρουχιλας παιζει καταπληκτικα:!:.

Aαααα, εγω δεν ειπα να το ποσταρει δημοσια το λινκ… :roll:

Μα εκει ειχαν οντως βοηθεισει ολοι να φτιαχτει το st.anger!
Μεχρι και ο Bob Rock συμμετειχε στην διαδικασια ολοκληρωσης του album και για αυτο υπαρχει και το δικο του ονομα στα credits(ειναι το λεγομενο μπλεξιμο που λεει ο και James στις συνεντευξεις του :wink:)
Αλλωστε υπαρχουν και τα οπτικα ντοκουμεντα…

Εεεε, αυτο το ξερω αλλα απο οτι φαινεται μαλλον το ιδιο συνεβει και στον τελευταιο δισκο τους και οχι οτι ειναι αγαπουλες και φιλακια. Οχι πως πλεον οι σχεσεις τους δεν ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο.
Βεβαια αυτο που ψυλιαζομαι ειναι οτι αυτο του μοιρασματος των κρεντιτς θα πρεπει να εχει να κανει με συμφωνιες και λεφτα.

Δεν νομίζω να είπε κανείς κάτι τέτοιο. Εγώ είπα ότι δεν είναι με καμμία παναγία το καλύτερο της χρονιά γιατί έχουν βγεί ΗΔΗ πολλά πολύ καλύτερα :wink:

μην τρελαινεσαι

δεν εγιναν ξαφνικα οι κακοι μεταλλικα που κανενας δεν τους κανει παρεα

μερικα ονοματα ειναι καταδικασμενα να πουλαμε ακομα κι αν βγαλουν συλλογη με κλαρινα

:wink:
Θα μπορουσαν να ειχαν ριξει τον Rob ΑΝΕΤΑ αλλα αντιθετως τον αντιμετωπισαν ισαξια…(βλπ SKOM)
Μιας και λεγαμε για το πως ειναι οι σχεσεις τους επιβάλλεται να διαβασετε αυτη τη συνεντευξη του James στο R.S!
Εχω διαβασει τις απειρες συνεντευξεις απο Metallica αυτη εδω πιστευω ειναι μια απο τις καλυτερες ever…
:arrow:http://www.rollingstone.com/news/story/23089021/qa_metallicas_james_hetfield
Aν εχετε χρονο διαβαστε και τις συνεντευξεις και των υπολοιπων μελων. :slight_smile:

Αλλα λογια ν’αγαπιομαστε.

Σημερα το αυτι μου ζητησε Death Magnetic χωρις να το πιεσω. Το αλμπουμ σπέρνει. Σε κανει να θες να το ακουσεις.

υποθέτω πως από αυτά που θεωρείς πολύ καλύτερα δεν πρέπει κανένα να είναι metal.
άρα βάλε και το point of view υπόψιν σου.

Δεν θα σου πω οτι διαφωνω και ΟΥΑΟΥ αυτο ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει απλα θα ηθελα να μου πεις ποια θεωρεις καλυτερα για να καταλαβω σε τι ακριβως ακουσματα αναφερεσαι…

Το ότι πήγε Νο1 στην Αμερική νομίζω ότι ήταν αναμενόμενο, το ότι δεν έχει κανένα κομμάτι που να το λές κακό είναι το στοιχείο έκείνο που με κάνει να το ακούω κάθε μερα.
Για αλμπουμ της χρονιάς δεν ξέρω. Τι σημαίνει άλμπουμ της χρονιάς? Είναι κάτι υποκειμενικό σε κάθε περίπτωση. Για μέταλ πάντως δύσκολα θα προτιμούσα κάτι άλλο. Από άλλες μουσικές ίσως…

Εγώ πάντως για δίσκο της χρονιάς μέχρι στιγμής μάλλον θα έλεγα το Scars on Broadway.

btw τσέκαρα στο internet ότι στο rock city έχει η digipack edition του death magnetic έχει 15ευρώπουλα.ισχύει?

αυτη τη κυριακη βραδυ στις 00.00

το mtv (το κανονικο οχι το ελληνικο) εχει την συναυλια των Metallica στο rock am ring φετος

τι εννοουμε κυριακη βραδυ 00.00;

σαββατο προς κυριακη ή κυριακη προς δευτερα;

παιζει να το δουμε με καποιο τροπο εμεις τα ελληνακια;

Mε Nova.

Αν είδα καλά σε μια διαφήμιση του ελληνικού MTV λέει ότι θα δείξει το Rock Am Ring κάποια στιγμή από τις 27/9 εως τις αρχές Οκτώβρη(δε θυμαμαι ακριβώς την ημερομηνία).

[QUOTE=drenie;444425]
Δεν θα σου πω οτι διαφωνω και ΟΥΑΟΥ αυτο ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει απλα θα ηθελα να μου πεις ποια θεωρεις καλυτερα για να καταλαβω σε τι ακριβως ακουσματα αναφερεσαι…
Today 01:12[QUOTE=drenie;444425]

Δεν συνηθίζω να κατηγοριοποιώ τη μουσική. Όταν είπα ότι δεν είναι με καμμία παναγία το καλύτερο album της χρονιάς δεν έβαλα κατηγορία μέσα. Δεν ακούω και πολύ μεταλ πια αλλά αν θέλετε να μετρήσω μόνο τις “μεταλ” κυκλοφορίες τότε να σας πω ότι το Death Magnetic είναι το 5ο καλύτερο για φέτος (κατά τη γνώμη μου πάντα) και συνάμα και το χειρότερο απ’ολα όσα άκουσα !!!

  1. Meshuggah – obZen
  2. Μars Volta – The Bedlam in Goliath
  3. Protect the Hero – Forest
  4. Motorhead – Motorizer
  5. Metallica – Death Magnetic

Δεν συνηθίζω να κατηγοριοποιώ τη μουσική. Όταν είπα ότι δεν είναι με καμμία παναγία το καλύτερο album της χρονιάς δεν έβαλα κατηγορία μέσα. Δεν ακούω και πολύ μεταλ πια αλλά αν θέλετε να μετρήσω μόνο τις “μεταλ” κυκλοφορίες τότε να σας πω ότι το Death Magnetic είναι το 5ο καλύτερο για φέτος (κατά τη γνώμη μου πάντα) και συνάμα και το χειρότερο απ’ολα όσα άκουσα !!!

  1. Meshuggah – obZen
  2. Μars Volta – The Bedlam in Goliath
  3. Protect the Hero – Forest
  4. Motorhead – Motorizer
  5. Metallica – Death Magnetic

Καλυτερο απο το D.M?!?! 8O