Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Πρωτα απ’ολα ο Axl δεν εχει ηλικια.
Δευτερον το σωστο ειναι τι κανει καποιος τωρα οχι τι θα εκανε πριν 20 χρονια. Η αποφαση του να συμμετασχουν ηταν για τον πουτσο οπως και το τελικo αποτελεσμα.

Εγώ εδώ λέω ότι το HTSD γαμεί και ότι οι Metallica είναι η μεγαλύτερη μπάντα του πλανήτη οπότε μπορεί και να μην συνεννοηθούμε .

Εννοείς για την ταινία ; όχι ρε ! Μουφα είναι εκεί . Σενάριο !

Θα ψάξω να βρω ένα βίντεο που τον δείχνει παλιότερες μέρες να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο να το ρίχνει κάτω και να πηγαίνει στο επόμενο .

Όσο για τον αν ο Axl είναι αλάνι και είναι το μετρό σύγκρισης Ασ’το καλύτερα γιατί θα γελάει και το παρδαλό κατσίκι όσο και αν μου αρέσουν οι Guns .

Δοκίμασαν κάτι που φαινόταν να έχει ενδιαφέρον , δεν τους βγήκε οκ τι να κάνουμε…

2 Likes

Την ηλικία την ανέφερα εξαιτίας του βίντεο που έσπασε την βάση του μικροφώνου.
Το παράδειγμα του het για πριν 20 χρόνια το ανέφερα γιατί στις εποχές black album ήταν ήδη rock/metal star… το μυαλό αλλάζει με το πέρασμα των χρόνων… δεν είναι ο ίδιος πια και έχουν παίξει ρόλο πολλά.

Σε αυτό που σου έκανα quote συμφωνώ απόλυτα. Τους λατρεύω, μεγάλωσα με τη μουσική τους… αλλά όλο αυτό ήταν αχρείαστο και άσχημο. Όσα καλά σχόλια και να διαβάσω σχετικά με την απόδοση της gaga κλπ εμένα μου φαίνεται λίγη και πολύ “ξένη” στη σκηνή δίπλα τους… και γενικά η όλη φάση μου φάνηκε αρρωστημένη… να παίζει ριφ ο het και δίπλα να χορεύουν τσιρλίντερς… πφφ δεν ξέρω…

Rock Star >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> αλανι

Αρα χαιρομαι που θεωρεις τον James Hetfield rock star και τον Axl αλανι.

Τοσο θεμα ενα 5 λεπτο των Metallica στην ιδια σκηνη με μια ποπ τραγουδιστρια (μακρια απο εμας, φτου φτου φτου), δεν περιμενα οτι θα γινει παντως. Οσο περισσοτερο θεμα γινεται, τοσο μεγαλυτερη καυλα μου φαινεται και η εμφανιση, και η Gaga. Τα περισσοτερα ειδησεογραφικα sites λενε οτι εκλεψαν την παρασταση ΠΑΡΑ τα προβληματα ηχου, αλλα εμεις πρεπει να καθομαστε να σκεφτομαστε τι θα εκανε ο James πριν 25 χρονια και αν ο Cliff θα εδινε την εγκριση του :joy: Καποια πραγματα ειναι σταθερες αξιες τελικα.

1 Like

Δεν με νοιαζει να συννενοηθουμε

Εσυ δεν εχεις αποψη? Περιμενεις τι θα πουν τα sites? Αφου το λενε μαλλον θα την εκλεψαν. Μπραβο και του χρονου.

Περίμενες κάτι λιγότερο; Για live εμφάνιση metallica πρόκειται… θα κλέβαν έτσι κ αλλιώς την παράσταση.

fanbόης είμαι και γω αλλά δεν μου κάθισε καλά όλο αυτό πάντως… κουβέντα να κάνουμε … είναι έτσι κ αλλιώς ασήμαντο

Vedder φεύγει από τη σκηνή ανοίγοντας τρύπα στο πάτωμα με τη βάση του μικροφώνου…

[quote=“Prophecy, post:3212, topic:29901”]Πρωτα απ’ολα ο Axl δεν εχει ηλικια.
Δευτερον το σωστο ειναι τι κανει καποιος τωρα οχι τι θα εκανε πριν 20 χρονια. Η αποφαση του να συμμετασχουν ηταν για τον πουτσο οπως και το τελικo αποτελεσμα.[/quote]

Την απόφαση του Axl για την επαναπρόσληψη των πρώην μελών πώς την είδες;

1 Like

Πφφφ ούτε κι αυτός είναι true…

1 Like

Οπως ειδα και την αποφαση μεγαλου συγκροτηματος να γυρισουν ταινια με ψυχολογο και να μας πουν οτι δεν την παλευουν, οτι εχουν εσωτερικα προβληματα και οτι ο χειροτερος δισκος που ηχογραφηθηκε στην ιστορια της σκληρης μουσικης λειτουργησε σαν καθαρση για τους ιδιους.

Μοιαζεις λιγο και για 2ο account του saolin παντως…

2 Likes

Έχουν γράψει εδώ μέσα άτομα που αν δουν άλλους που τους αρέσουν οι Metallica τους λένε φανμποηδες και δεν κοιτάνε το ατελείωτο κόμπλεξ τους που μόλις δουν δίσκο , άρθρο , σχόλιο που γράφει πάνω το όνομα της μπάντας βγάζουν σπυριά και αλλού δικαιολογούν τα πάντα ως τρουίλα.

Πραγματικά νόμιζα ότι δεν μπορώ να αγαπήσω περισσότερο τους Metallica αλλά τελικά έκανα λάθος . Σας ευχαριστώ.

3 Likes

Τι ειναι αυτο?

Νεο τραγουδι των Metallica, beyond Hardwired…

4 Likes

Δεν εισαι μονο εσυ εξυπνος.

1 Like

Άνετα από τις πιο ωραίες συνεργασίες που χω δει.

1 Like

Λοιπον επειδη σας βαριεμαι (οχι ολους , μονο οσους βγαζουν χολη) ας βαλω μερικα βιντεακια με τεχνικα προβληματα ή άλλα θεματακια για να δουμε οτι δεν εχουν αλλαξει και τοσο.

Αυτο απο το 1986 κιολας που νομιζετε οτι θα εβριζε … Επαγγελματισμος γαμω την τρελα σας (o Jason παιζει και λιγακι Megadeth , το Peace sells !! χε χε χε χε) !

εδω κανει χαβαλε μεχρι και για τον εαυτο του. Αυτοσαρκασμος

Και εδω στο μεξικο οταν προφανως εκαναν προβα για το πως θα το κανουν στην ταινια (εχει τυχει και στη πραγματικοτητα αλλα εχω μονο Audio , οχι και video)

Τωρα πρεπει να βαλω και το αλανι οταν δεν του καθοταν το μικροφωνο και εφευγε απο την σκηνη επειδη ηταν εντελως μπετοβλακας ; Ευτυχως τωρα θυμηθηκε να ειναι λιγακι επαγγελματιας και να σεβεται τους ανθρωπους που τον βλεπουν (διαβαστε και τιποτα απο το βιβλιο του Slash , να δουμε ποιος ειναι ποιος).

1 Like

Σιγά μη διαβάσουμε το βιβλίο του Νταλάρα του hard rock!

δεν χρειαζεται να το διαβασεις ολο! Μπορω να σε παω κατευθειαν εκει που λεει για τον Hetfield και την διαφορα που ειχαν οι Gunners με τους Metallica και γιατι οι Metallica εγιναν τοσο μεγαλοι και με τετοια συνεχεια , ενω οι GnR δεν επιβιωσαν ή τουλαχιστον δεν τα καταφεραν εξισου καλα.