Metallica - Hardwired ...To self-destruct

μπορει να εισαι και ο μονος !!! :stuck_out_tongue:

1 Like

Κι εγώ. Ότι οι Metallica είναι ξεπουλημένοι στο χρήμα.

1 Like

εγώ άλλο θα έλεγα, να ξέρεις.

1 Like

εεεεεεεε πεσ’το !

ε σιγά το βαθυστόχαστο μωρέ… Το αγοραστικό κοινό για αυτές τις συναυλίες (αν είναι να γίνουν sold out) έχει μεγάλο overlap με αυτό που θα έβλεπα τεκταινόμενα όπως Grammy και μια συνεργασία της Gaga (χοντρικά).

Νομιζα οτι ηθελες να πεις οτι σου εχουμε πρηξει τα αρχιδια. Καλα προφανως ειναι και ενας τροπος Promotion του tour !

1 Like

Αυτό είναι αυτονόητο :sunglasses:

2 Likes

Βασικά στην Ελλάδα δε θα ήταν ποτέ τόσο ακριβό το εισιτήριο (120 ευρώ χοντρικά είναι στις ΗΠΑ).
Αφενός γιατί εκεί έχουν να χρυσοπληρώσουν στάδια, αφετέρου γιατί τα εισιτήρια κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα με άλλα τέτοια live (λ.χ. GnR, Sabbath κοκ). Επίσης, μην ξεχνάτε ότι δεν καθορίζουν οι Metallica την τιμή. Αυτοί το κασέ τους έχουν, ο promoter ορίζει την τιμή.

Στην Αγγλία οι Sabbath είχαν 80-110 λίρες, ανάλογα την κερκίδα. Οι Maiden τα ίδια. Οι Metallica παλιότερα τα ίδια.
Στην Τσεχία πάλι βλέπεις τα ίδια live με ένα 50άρικο (ευρώ). Κι αυτό γιατί θα κάνουν 5-10 εμφανίσεις στην Ανατολική Ευρώπη και ο promoter σε ένα live θα έχει μικρό περιθώριο κέρδους σε άλλο θα έχει μεγαλύτερο γιατί τον παίρνει να τσιμπήσει τις τιμές. Δεν είναι τυχαίο που ο promoter είναι ο ίδιος σε όλα αυτά τα live και τους κλείνει πακέτο (Livenation)

Στην Ελλάδα δεν είναι το πρόβλημα το κασέ τους τόσο (που είναι με τα τωρινά δεδομένα) όσο το ότι το μισό face value φεύγει σε φόρους.

1 Like

Den ta edosa ego :sunglasses:

1 Like

Άντε θα δούμε και τα υπόλοιπα σιγά - σιγά .

2 Likes

ο Χετ έχει ξεχάσει πως να περνάει τη ζώνη στην κιθάρα #billionaires :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχαχαχαχα έχει υπηρέτες για αυτές τις δουλειές!

Πάντως ο πιο ακατέργαστος ήχος στις κιθάρες πολύ μου άρεσε.

1 Like

Ωραία t-shirt ομως. Volbeat, Bass solo take one κλπ!

Όπως έγραψα και στο άλλο τοπικ, πολύ Σαμπαθ το ριφ

1 Like

πείτε ό,το θέλετε, αλλά εμένα ο ηχος του χάμμεττ μου αρέσει πολύ, βρώμικος, χεντριξικός

3 Likes

Εμένα μου άρεσε και ο τρόπος που ακούγονται τα riffs με αυτό τον πιο βρώμικο - κοφτό ήχο .

Ίσως αν δεν ήταν τόσο καλό γυαλισμένο το τελικό αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο κομμάτι να μου άρεσε περισσότερο .

Αυτό που προσπερνά ο κόσμος με ευκολία είναι πως ο Κερκ έχει προσωπικό ήχο. Δεν λέω πως έχει κάνει την καλύτερη δουλειά έβερ σε δίσκο, αλλά κ πάλι…ακούς το σόλο και καταλαβαίνεις πως ακούς χάμμεττ

3 Likes

Ναι ρε, υπερβάλλουμε επίτηδες ως γνωστόν :grin:, τον αγαπάμε και τον Κερκ και ναι, έχει κι αυτός τον ήχο του. Εμένα μ’ αρέσουν και τα solos σε αυτόν τον δίσκο.

1 Like

To kratao se quote na min svistei giati meta tha mas ta allazeis pali gia na faneis pio “anoixtomyalos”

1 Like

Ειναι γνωστος ο ηχος του στην κιθαρα εδω και καιρο ή καλυτερα οι νοτες του…:sunglasses:

Γουσταρω πολυ τον Ρομπερτ στο στουντιο, νομιζω πως εχει να δωσει πολλα αλλα τον περιοριζουν αρκετα…

Ήθελα να γράψω ακριβώς το ίδιο σχόλιο όταν κάποιος έβαλε στην κουβέντα ότι άλλη μεγάλη μπάντα έχει το τάδε κιθαρίστα και ο Hammett είναι κουλαδι.

Θυμάμαι να ακούω στο ραδιόφωνο για πρώτη φορά το κομμάτι των orbital που παίζει ένα solo από το soundtrack του Spawn χωρίς να ξέρω τι ακριβώς ακούω και σκέφτομαι … ωωωωωωωωπ αυτός εδώ πρέπει να είναι ο Hammett. Μετά από λίγο επιβεβαίωσε το σκεπτικό μου ο παραγωγός .