Metallica - Hardwired ...To self-destruct

εγω παντως ψηφιζω του @disconnect γιατι το εκανε για τρολλια !! γελαω ακομα !! χα χα χα χα!!

2 Likes


βραβείο για best international band NME Awards

1 Like

Ολα τα λεφτα η φατσα του Λαρς στο τελος στα γυρισματα του Halo On Fire

Είδα του NK, από σεβασμό, επειδή πρόλαβε. Οι άλλοι γατάκια, πλην τρολλοντισκοννέκτ!

3 Likes

Οσο περισσοτερο το ακουω, τοσο καλυτερο μου φαινεται. Μου αρεσει που η Gaga εχει βγαλει συγκεκριμενη φωνητικη μελωδια για τα πρωτα 2 ρεφρεν, η οποια ΑΝ ειχαν σωστο ηχο θα εβγαζε πολυ γαματο ηχο με τον James. Και μετα τραγουδαει στο 3ο ρεφρεν on key με τον James για αλλαγη, πολυ σωστο.

Χαχαχ παιζει το σολο στο Moth Into Flame καλυτερα κι απο τον Hammett η μικρη θεα (και ειναι και μια γλυκα, θελω να της τσιμπησω τα μαγουλα). Και λιγο πιο κατω σκοτωνει το And Justice For All σε βιντεο του 2014 που προφανως δεν ηταν οσο καλη οσο τωρα. Απο την αλλη στο Blackened απο το 2009 οταν ηταν 16 χρονων (αν ειναι δυνατον) το παει παρα πολυ καλα :stuck_out_tongue:

Τα μάγουλα, ναι. Σίγουρα! :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν είπε ποια μάγουλα :grin:.

Οσα και οποια εχει!

Και συνεχιζω με διασκευες, χωρις τσιμπημα μαγουλου αυτη τη φορα (αν και γλυκουλης ειναι οκ)
Αλλος ενας που παιζει το σολο του Χαμμεττ καλυτερα απο τον Χαμμεττ

Μια άποψη μετά από κάμποσο καιρό ακούγοντας το δίσκο είναι ότι το αυτί μου συνήθισε πάρα πολύ την συγκεκριμένη παραγωγή… και τώρα όταν βάζω να ακούσω κάτι άλλο μου ακούγεται λίγο σάπιο (υπερβάλω αλλά γιου νόου γουάτ άι μίν μαδαφάκας)

Επειδη αυτες τις μερες οταν ακουω το HTSD ειναι ειτε στη λιστα του mp3 player μου στο PC ειτε σε αντιστοιχη φαση στο δρομο με ακουστικα, καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ τι λες. Ο ηχος σκοτωνει. Ειναι αυτο που ηθελαν να πετυχουν μαλλον επι 20 χρονια τωρα, και τελικα εκαναν οτι να ναι (αποτυχημενα πειραματα και loudness war παγιδες)

Αλλωστε ο ηχος του HTSD ειναι η φυσικη συνεχεια του ηχου του Reload (ή για να ειμαστε ακομα πιο ακριβεις, του Garage Inc.) , δε νομιζω οτι υπαρχει κανεις να αμφιβαλλει για αυτο. Ακομα πιο δυνατα, ακομα πιο heavy, ακομα πιο ογκωδης.

Για ποιο κομματι εχετε κανει την μεγαλυτερη κωλοτουμπα ή εστω σας αρεσει πολυ περισσοτερο απο οτι πιστευατε οτι θα σας αρεσει στην αρχη ;

Atlas Rise. Στην αρχη δεν μου αρεσε ενω τώρα το γουστάρω.

2 Likes

Η δικη μου απαντηση μου ειναι μαλλον το ομωνυμο . Το ακουσα παρα πολλες φορες στην αρχη και απο ενα σημειο και μετα παταγα skip οταν ακουγα ολο τον δισκο. Τωρα τελευταια οσες φορες το ακουω (ειδικα στο Mp3) το αφηνω και με κερδιζει ξανα. Νομιζω οτι βρηκα το Holier αυτου του δισκου. Και επισης, παραγωγαρα. σε πιανει απο τα μουτρα!
Στην ιδια κατηγορια ισως να εβαζα και το manUNkind απλα σε αυτο δεν πατησα και ποτε το skip (ουτε καν Ariel, μα τι χιουμορ ειναι αυτο που εχω ο ατιμος ; )

αντιστρεφω και την ερωτηση.Υπαρχει κομματι που να σας ενθουσιασε στην αρχη και μετα να το βαρεθηκατε;

Υ.Γ. Καλημερα @Hugin

Καλημερα! Το ομώνυμο μου άρεσε απο την αρχη. Αυτο που βαριεμαι ειναι το Am I savage. Επισης απο την αρχη μεχρι τωρα δεν μου αρέσουν τα Murder one και Spit out the bone. Το τελευταίο αν ηταν 3 λεπτα μικρότερο θα το προτιμούσα.

Και εμενα μου αρεσε το πρωτο απλα με τοσες φορες που το ακουσα ειχα κορεστει. Τωρα πλεον θελω να το ακουσω.

Am I Savage , παραξενο αλλα εχει καποιες πολυ ωραιες στιγμες που το ανεβαζουν. Δεν ειναι απο τα κομματια που θα ακουσω ξανα και ξανα παντως. Σε αντιθεση με το Murder One που η φωνητικη μου μελωδια μου μενει .

Το spit μου κανει εντυπωση που δεν σου αρεσει τοσο. Σε κουραζει ;νομιζεις οτι γυρνανε στο ιδιο θεμα ; Αυτο το ανεβαζει παρα πολυ η εξαιρετικη δουλεια του Hetfield στα φωνητικα. Φτυνει τις λεξεις!

Ποσο κορυφαιο κομματι ειναι αυτο το Moth into Flame; καθε φορα που το ακουω το ιδιο σκεφτομαι και συνειδητοποιω οτι ο δισκος Εχει 3-4 απιστευτες στιγμες…

Εχει ανεβει στην εκτιμηση μου και το Lords of Summer χωρις να ειναι κανα επος.Του παει αυτη η παραγωγη. Πριν το βαριομουν παρα πολυ. Πλεον το βαζω στο playlist μαζι με τα υπολοιπα 12.

Confusion

Απο το πρωτο ακουσμα το ξεχωρισα για τη ριφφαρα του, αλλα τωρα το ακουω πολλες φορες στο repeat 5 φορες. Τεραστιο τραγουδι.

1 Like

Νομιζω αυτο για το οποιο εχει αλλαξει περισσοτερο κι δικη μου γνωμη ειναι το Ατλας, το οποιο στην αρχη δε μου πολυαρεσε αλλα τωρα μ’ αρεσει.

Ελα να φανερωνονται οι φανμποηδες σιγα σιγα

1 Like

την θες την μπυριτσα σου για να το εκτιμησεις.

3 μηνες μετα και εξακολουθω να πιστευω οτι το αλμπουμ δεν εχει κακο κομματι , ουτε καν μετριο.

Μεγαλη υποθεση αυτο. Ειναι growing ολος ο δισκος. Αυτο εχει να γινει απο τα Loads. To κερδισαν το “στοιχημα” οι ατιμοι!

Ρε τι κανετε Κυριακατικα τετοια ωρα ξυπνιοι (δεν παει για σενα αυτο βρυκολακα quintom) ;