Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Συμφωνώ . Παράληψη μου που δεν το σημείωσα .

1 Like

Δηλαδή ένας δίσκος χρειάζεται 30 χρόνια για να φανεί αν είναι σπουδαίος ή όχι? Το City of Evil δεν είναι ήδη ένας σπουδαίος δίσκος? Πρέπει να περάσουν άλλα 18 χρόνια για να αποφανθούμε? Άρα και το The Sickness πρέπει να περάσουν άλλα 13 χρόνια για να φανεί αν αντέχει στο χρόνο και κατά πόσο μεγάλη μπάντα είναι οι Disturbed. Εν τω μεταξύ τα City of Evil και The Sickness έχουν μόλις 5 χρόνια διαφορά από τότε που βγήκαν.

Νομίζω ότι άλλο θέλει να πει ο vic . Ότι ακόμα και από φίλους της μουσικής που σήμερα δεν τους λέει τίποτα ο δίσκος των A7X μετά από Χ χρόνια ( ίσως κάπως υπερβολικά να είπε 30 χρόνια ) θα έχει μια γενικότερη αποδοχή και θα καταφέρνουν ακόμα να γεμίζουν στάδια επειδή είχαν βγάλει το 2011 το Nightmare ( με τον portnoy πίσω από το κιτ).

Διαβάζω που θα κυμανθούν οι τιμές των εισιτηρίων για την επερχόμενη περιοδεία και έχω ένα μήνυμα για τους Metallica.

"Αγαπητοί Metallica,

Άντε και γαμηθείτε.

Παντελής"

Εγώ παιδιά είμαι εκτός.

3 Likes

Είναι πέρα από οποιαδήποτε λογική .

Συναυλία για λεφτάδες.

Δυστυχώς θα γίνει sold out.

Δυστυχώς σχεδόν όλοι ( τέτοιου τύπου μεγαθήρια) την ίδια οικονομική πολιτική έχουν .

Ο James μολις διαβασε το ποστ σου Παντελη:

Που βρηκες τις τιμες?

Ούτε καν αστείο δεν είναι

Τραγικο ειναι, δεν ειναι αστειο, αλλα δωστε κανα λινκ να δω κι εγω τιμες για τις Ευρωπαικες να γελασω λιγο

Δεν υπάρχουν ακόμα . Απλά αν θες πήγαινε στο ticket Master βάλε για συναυλίες μεγάλες και δες τιμές .
Όλοι τα ίδια σκατα. Απλά μπορεί να δεις τεράστια ποσά για αρένα σε κάποιους και σχετικά φτηνά τα τέρμα πίσω. Άλλοι δεν έχουν τόσο τεράστια ποσά στη αρένα αλλά δεν έχουν και σχετικά φτηνά τα απομακρυσμενα.

Edit : A7X - Disturbed - In flames στο Λονδίνο είχαν από 70 έως 150 λίρες πριν 2 μήνες . Υπολόγιζε τι παίζει με πιο μεγάλα ονόματα λοιπόν …

Θα γκρινιαζα κι αλλο αλλα σημερα πηρα εναν καφε απο τα Dunkin Donuts με $5 αντι για $4.50 που ειχε παλια, κι ετσι δε μπορω να γκρινιαζω για τα εισιτηρια αφου τρωω στη μαπα την αυξηση στον καφε

3 Likes

Σπόντα για τα προηγούμενα σχόλια ;

Εσύ μπορείς να τους δεις με 55 δολάρια λοιπόν τέρμα θεό.

Η οικονομική κρίση είναι σε όλα . Αφού χωρίστηκαν έτσι οι κοινωνικές ομάδες τον ρουφάμε σε όλα . Εξυπνάδες όχι τέτοιου τύπου .

Και όλο αυτό που λες δεν έχει σχέση γιατί μιλήσαμε υποθετικά για ένα εισιτήριο στην Ελλάδα των 100 ευρώ . Όπως αρκετοί εδώ μέσα που συμφώνησαν ότι είναι ακριβό (δεν ξέρω γιατί σου αρέσει να προσπερνάς ότι και εγώ είπα ότι είναι ακριβό ) θα πιεζοντουσαν για να μπορέσουν να το πληρώσουν ( το ίδιο θα έκανα και εγώ ) . Τίποτα άλλο.

Με ενοχλεί όμως περισσότερο που έχει μειωθεί ο μισθός μου 40 % . Αυτό ήταν το όλο ζουμί . Συνέχισε να παίζεις τώρα .

5 δολάρια για καφέ μαλακας είσαι . Μαλακες είπες και όσους θα πλήρωναν το 100αρικο να τους δουν

Θα πέσει κι άλλο ο μισθός με την μείωση του αφορολόγητου…κατσε δεν έχουμε φτάσει στον πάτο ακόμα. Φυσικά δεν φταίνε οι Metallica και γι αυτό.

1 Like

Θα ηθελα!!! Απο το τερμα θεο που οι Metallica φαινονται σαν μυρμηγκια, το εισιτηριο τελικη τιμη ειχε πανω απο $90.

ΥΓ. Στο facebook το περιμενα το βρισιδι, οχι εδω! Πως το ηξερες οτι επαιζα ομως? :stuck_out_tongue:
YΓ2. Ο καφες ειναι σχεδον λιτρο, με αρωματακι και τα παντα ολα, μια χαρα τα $5 και μαζευω και ποντους για free drink!

1 Like

Μάζευε λεφτά και στη κάρτα Για τις διαδρομές με το αεροπλάνο ή έλα κολυμπώντας.

Απ’ τη στιγμή που θα κάνουν παντού sold out, τους παίρνει να βάζουν τόσο ψηλές τιμές στα εισιτήρια. Ο νόμος της προσφοράς & ζήτησης, απλά πράγματα. Απλώς εμείς που δεν είμαστε λεφτάδες θα καθόμαστε να βλέπουμε σε live streaming και youtube απ’ τον υπολογιστή.

Απλώς είναι κορυφαίο που πρέπει να έρθει η ώρα που θα δούμε ένα εισιτήριο συναυλίας 200 ευρώ για να καταλάβουμε ότι είμαστε τριτοκοσμικη χώρα. Αυτήν ήταν η μόνη μου ένσταση.

Στην νότια Αφρική όταν έπαιξαν ποιοι τους είδαν ; οι απλοί υπάλληλοι ; ήρθε και στο σπίτι μας λοιπόν . Αν έκανε η συναυλία 150 ευρώ αλλά εσύ-εγω εβγαζες πάνω από 2000 χιλιάρικα τον μήνα θα έλεγες δεν γαμιεται. Και για να υπάρχει ισορροπία με το κόστος ζωής κάπου τόσο θα έπρεπε να βγάζουμε. Δεν μου φταίει η γαμωσυναυλια που είναι ακριβή . Εγώ δεν μπορώ να σηκώσω κεφάλι . Η κοινωνία μας δηλαδή. Αυτό το πρόβλημα βλέπω εγώ . Τώρα που η συναυλία είναι και ακριβή και εγώ περνώ ψίχουλα ας πάνε στους λεφτάδες. Δεν είναι για μένα .
Με ενοχλεί αλλά έχω αλλα πράγματα να διορθώσω πρώτα .

Ας δούμε τις τιμές πρώτα και τα ξαναλέμε… Αν είναι πάνω από 100 ευρώ δε θα τα δώσω. Προσωπικά το σκεφτόμουν να πάρω κάτι ακόμα πιο φτηνό γιατί ξέρω ότι η συγκεκριμένη αρένα έχει καλή οπτική, οπότε ήλπιζα σε κάτι κοντά στο 70-80άρι.

Μπορεί να μην τους αγγίζει και όντως να γίνει sold out, ακόμα και αν το φτηνότερο έχει 100 ευρώ, αλλά από εμένα θα το φάνε το κραξιματάκι με κάθε πιθανό τρόπο στα social media. Ας μην προτρέχουμε αλλά αν μπάντα με αυτή την καταγωγή καταντήσει να πουλάει τα εισιτήρια της στις τιμές που λέτε, τότε έχει μποϋκοτάζ από μένα.

3 Likes

Περιμένεις μια πιο ήμια ερμηνεία του νόμου της Π & Ζ από μια thrash, heavy οτιδήποτε, μην κολλήσουμε στις ταμπέλες τώρα, μπάντα που την γιγάντωσε το σανίδι και τελικά “έφτασε” τη μουσική της σε τόσο κόσμο, εκτός του μεταλλικού φάσματος.

3 Likes

Η πραγματικότητα σου δείχνει ότι κακώς το περιμένεις - περιμένουμε .

Οι συναυλίες των μεγάλων ονομάτων σε τέτοιους χώρους τουλάχιστον είναι για τους προυχοντες .

Όπως είναι γεμάτα τα γήπεδα πχ στη Αγγλία και στην Ισπανία με τέτοιες τιμές έτσι κάνουν πλέον και τις συναυλίες .

1 Like

Τόση ώρα συζητάτε για τις τιμές στην Ευρωπαϊκή περιοδεία σωστά;;;

Ρωτάω για να μπω στο κλίμα κι εγώ

Πάντως αν κρίνω από τα ποστ σας , θα είναι άκρως απογοητευτικές και απαγορευτικές οι τιμές … Περιμένω να δω για να κραξω

Πάντως , χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες και στην Αγγλία που ο υπάλληλος starbucks & mcdonalds π.χ. παίρνει 2000-2500 λίρες μισθό και έχει ενοίκιο για μία “τρύπα” κοντά στο 1000ρικο , φαντάζομαι ότι θα τον πονάει να δώσει 100-150-200 χαρτιά για συναυλία . Όταν π.χ. τα βασικά ψώνια του θα είναι πολύ ακριβότερα από εμάς στην Ελλάδα . Σχεδόν τα ίδια ζόρια θα τραβάει κι ας μοιάζει τεράστιος ο μισθός του ( σε εμάς )

ΥΓ: μία σκέψη κάνω ε;