Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Και ο ηχος των συναυλιων τοτε ηταν πολυ καλος…
Σημερα ειναι λιγο πιο “πλαστικος” με λιγοτερο distortion στις κιθαρες…

οι τιμές για Τορίνο

Με 50 ευρώ βλέπεις Metallica λοιπόν. Μια χαρά. Τζάμπα και η γκρίνια.

Το θέμα είναι ότι είναι ελάχιστα τα 50άρια, θα φύγουν πολύ γρήγορα, και φαίνεται να είναι και μακριά…

αυτά είναι για Μπολόνια

Με 18000 κοσμο και τετοιες τιμες στην Ιταλια για Metallica και μετα μου λετε οτι δεν θα βγει ο διοργανωτης αν το κανει στο ΟΑΚΑ…

Τελικα ισως να μας αξιζει η αισχροκερδια του διοργανωτη…

Δεν τις βρίσκω και τόσο τραγικές, απλά ίσως στην Ελλάδα να είναι πιο τσιμπημένες λόγω φορολογίας

Ποσο ρε συ 5 ευρω παραπανω?
22% ειναι στην Ιταλια

Αλλα αν ρωτησεις μετα τους διοργανωτες μπορει να το ριξουν και στις μπαντες το φταιξιμο και φυσικα στην κριση και μπλα μπλα μπλα

Βασικά είχε αναφέρει ο @QuintomScenario ότι οι Muse είναι πιο εμπορικό όνομα από τους Metallica. Δεν ξέρω αυτό κατά πόσο ισχύει.

Αλλά αν υποθέσουμε ότι ισχύει, αυτό σημαίνει πιθανότατα ότι οι Muse έχουν μεγαλύτερο κασέ από τους Metallica.

Τότε πώς γίνεται να έρχονται οι Muse στην Ελλάδα και οι Metallica να μην μπορούν να έρθουν? Με τιμές στα εισιτήρια που θα κυμαίνονται ανάλογα με αυτές των Muse.

Ε να πήγαιναν κάπως 60-80-100 θα περίμενα στην Ελλάδα…

Πιστευω πως με τετοιες τιμες σαν της Μπολονια και 2 μερες να ηταν στην Ελλαδα θα ηταν sold οut και οι 2 μερες…

Το μονο αρνητικο που συμβαινει στην Ελλαδα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οτι δεν πανε καλα οι προπωλησεις, ειμαστε της τελευταιας στιγμης…

Νομίζω ότι τα φθηνά τουλάχιστον θα φεύγανε αέρα. Για 2 μέρες δεν ξέρω, σίγουρα όμως μια μέρα την είχαν.

Όσο γι αυτό που λέει ο @bostonflesh δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση σαν μέγεθος Metallica με Muse, ίσως μόνο στην Αγγλία να είναι κοντά. Για Αμερική ούτε καν, το Drones πχ πούλησε γύρω στις 80.000 την πρώτη βδομάδα ενώ το HTSD 280.000. Και γενικά 1.100.000 πούλήσε το πρώτο μέσα στο 2015 και το Metallica έχει ξεπεράσει τα 3.000.000 παγκοσμίως μέσα σε 5 μήνες…

πιο κοντά στο " με 50 ευρώ ΑΚΟΥΣ Μετάλλικα "

3 Likes

Αυτο ακριβως. Και βλεπεις κατι μυρμηγκια.

Αντί για 10 καφέδες που δεν πίνεις καν μπορείς μετά από ένα ολόκληρο χρόνο να δεις τελικά Metallica. Αλλά ξέχασα οι U2 με 33 ακόμα πιο μακριά σκέφτονται τον οπαδό .

Συνεχίστε την γκρίνια για βλακειες.

Πιο καλά από ότι περίμενα. Τι πίπες λέγατε εκεί πέρα :yum:;

1 Like

Πάντως στο ΟΑΚΑ το κλειστό που είναι ανάλογων διαστάσεων (βασικά πιο μεγάλο γιατί αυτό στη Μπολόνια δεν έχει πάνω διάζωμα), βλέπεις μια χαρά τους παίκτες σε αγώνα μπάσκετ στο πάνω διάζωμα ακόμα και πίσω πίσω. Οκ δε βλέπεις και τις εκφράσεις στο πρόσωπο αλλά θα έχει γιγαντοοθόνες όποτε…

Θα προτιμούσα να υπάρχει άλλη μια διαβάθμιση με 60αρια γιατί τα 50αρια είναι στριμωγμένα στη γωνία και είναι ελάχιστα. Ή να έβαζαν άλλη τιμή αρένα από τις κερκίδες.

Edit: μόλις είδα και τιμές Αμβέρσα.

€ 99 = κερκίδα κάθισμα και πλατεία στο κέντρο, αρένα.
82,50 ευρώ = μπαλκόνι, καθισμένοι
€ 55 = αγωνιστικό χώρο πίσω από κερκίδες και πίσω μπαλκόνι, τελευταία σειρές στις γωνίες μπαλκόνι

1 Like

ασε ρε κωλοτουμπα…

Τι 200 έλεγες εκεί πέρα :yum:!

1 Like

για Αγγλια ακομα δεν ξερω… Sabbath Παντως τα φτηνα ειχαν απο 62 λιρες στον ιδιο χωρο.

Η ολη κουβεντα επισης ξεκινησε, αν και λεμε τα ιδια παλι, με το αν με 100 ευρω εδω στην Ελλαδα θα γινοταν Sold out.