Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Μα και η άλλη γνήσια και αυθεντική είναι. Τέτοιος είναι ο Λαρς στην πραγματικότητα, έτσι φέρεται και αν του δοθεί και σκηνή θα φερθεί και πιο σκατά. Όλες οι στιγμές λένε μια αλήθεια, απλά δεν είναι απαραιτήτως η αλήθεια που θα ήθελε ο Λαρς να βγει προς τα έξω. Αν και έτσι και διαβάσει κανείς τα σχόλια στα γιουτιούμπ υπάρχουν και άτομα που λένε “έ, έχει και ένα δίκιο ο Λαρς…” και τέτοια.

Το facepalm του Kirk, μα το θεό, ήθελα να το αναφέρω για να κλείσω το τοπ 3 μαλάκυνσης του Λαρς.

Den ksero giati tetoia thematakia me ton Lars, alla ep oudeni den pistevo oti einai anthropos pou feretai skata. Auti i sigouria sti fasi “kai tha ferotan pio skata an ginotan” einai entelos avasimi kai ligo oti nanai an mou epitrepeis. Kai den theoro kan oti ferthike skata ston James stin epoxi tou SKOM. Ego de tha po oti exei ena dikio o Lars, alla polla dikia exei. O Kirk ekane facepalm giati evlepe na min uparxei koino edafos, oxi giati o Lars eipe malakiara. Alla giati ektroxiazotan i kouventa, kai o Kirk einai psuxoula kai den ithele kaugades kai malakies.

Αυτό που λέω για την σκηνή είναι αυτό που βλέπουμε στο SKOM. Σε μίτινγκ πίσω από πόρτες δεν θα έκανε τόσο θέατρο, το οποίο είναι (ΓΜ) ακόμα σπαστικότερο και η αίσθησή μου είναι ότι αυτό κάνει το αίμα του Τζέημς να βράζει και τόσο πολύ. Τον έχω ικανότατο τον Τζέημς να ουρλιάζει και αυτός σε άλλες συνθήκες αλλά να συγκρατείται λόγω κάμερας - και ο άλλος το ξέρει.

“Σκατά” γενικώς δεν φέρεται ο Λαρς από συνήθειο, μόνο όταν τον συμφέρει.Ίσα-ίσα από κοντά είναι πολύ ζεστός και φιλικός και από όλα και πιο προσιτός από τον Τζέημς. Αλλά αν τον συμφέρει κάτι άλλο σε έχει ξεγράψει στο πι και φι. Αυτή την εικόνα έχω εγώ μέσα από την ιστορία τους.

Ναι, ο Κερκ έκανε facepalm γιατί ο Λαρς εκτροχίαζε την κουβέντα, σχεδόν επίτηδες θα έλεγα εγώ.

Ψήθηκα τώρα να ξαναδώ όλο το SKOM. 11/10.

1 Like

πολύ άρρωστο το SKOM…πρέπει να είμαι σκατά ψυχολογικά για να βάλω να το ξαναδω

2 Likes

Τσακίζει είδωλα, απομυθοποιεί τα πάντα αλλά που να πάρει, είναι το πιο ενδιαφέρον μουσικό ντοκυμαντέρ σε τέτοιο επίπεδο που έχω δει. Εκατό φορές πιο πολύ ενδιαφέρον μιας και με ενδιαφέρουν τόσο πολύ αυτοί οι άνθρωποι. Κάθε σεκάνς και μια κουβέντα ωρών. Έχω κάνει αρκετές! :slight_smile:

3 Likes

μεγάλη αλήθεια

1 Like

νομίζω ότι η ομοιότητα είναι παραπάνω από εμφανέστατη!

1 Like

ουτε για πρωταπριλιάτικο αστείο δεν κάνει

Κλαμα, εντωμεταξυ δεν εχω ακουσει χειροτερο ηχο σε κιθαρα εδω και πολλα χρονια… κατι φιλοι μου στο υπογειο τους που παιζαν για πλακα με εναν ενισχυτη των 10.000 δραχμων πριν 20 χρονια καλυτερο ηχο εβγαζαν, ακομα και με ξεκουρδιστες κιθαρες

Έλα την γλυτώσανε οι Metallica

Ακουσα το εν λογω τραγουδι και ουτε νοτα δεν θυμιζει το Moth Into Flame και γενικα κανενα τραγουδι απ το HTSD

Επιτέλους γαμώ τους ήχους…

2 Likes

Τα σπασε!!! Παρε κι ενα καλυτερο τραγουδι

1 Like

:joy:

Μια χαρά κι αυτό το είδα προχθές…

1 Like

Ωραία και τα δυο. Το No Remorse καλύτερο του αναμενόμενου.

Ελα ρε!! επαιξε ο Hammett ωραιο το σολο!

Περα ομως απο αυτο δεν μπορω να μην το πω…
Τι τραγικο , απαραδεκτο κιτρινο μαλλι ειναι αυτο ρε Hetfield ;
Ελεος δηλαδη ! Καλυτερα η καραφλοχαιτη του Lars ή το βαμμενο εποχης St. Anger !

Η καραφλοχαίτη του Λαρς από το 2014 είναι unmatched ακόμα και από το κίτρινο μαλλί και από τα μπιφτέκια του Χέτφιλντ.

οπως και να το κανεις ειναι πιο φυσικη ομως !!

τωρα φοραει το σκουφι και κανει τον Μικυ Μαους. Δεν κανει καλυτερα τον Μικυ Ντι μπας και παιξει λιγο καλυτερα ;
πωπωπωπω πολλες κακιες ειπα μαζεμενες!

Μην μου στενοχωριεστε αν γκρεμιστουν οι φουρνοι της γειτονιας σας. Θα σας (τα) κανω εγω τσουρεκια ως συνηθως!

1 Like

οχι.-

ΓΑΜΗΣΕ το One. Ο Hammett ειχε παρα πολυ καιρο να ΜΗΝ γαμησει το σολο. Ακομα και η δισολια ακουγοταν με γαμω τους ηχους.

Αν ηταν να το βαψει, ας το εβαφε μαυρο, οπως στο Load booklet, τωρα με το κιτρινο σαν εμετος ειναι.

“ΕΓΩ εχω το χειροτερο μαλλι λεμε!”

1 Like