Metallica - Hardwired ...To self-destruct

το οποιο ειναι κομματαρα ( και δισκαρα !) . Και ο επομενος δισκος ηταν εξαιρετικος. Απο εκει και μετα δεν με ενθουσιασαν οι δουλειες του Max (με εξαιρεση το Killer Be Killed).

εχω παει με σπασμενο ποδι να τον δω τον ατιμο!!! Δυναμη τοτε. Κριμα γιατι τον καραγουσταρα.

2 Likes

Και ο πρώτος δίσκος των CavConspiracy ήταν εξαιρετικός

1 Like

Ναι τρομερή δισκάρα το Inflikted…!!!

Ναι , ειπα οτι απλα δεν με ενθουσιασε. Κανενας δισκος δεν ειναι κακος, ισα ισα . Απλα εμενα δεν μου εβγαλε ο Μαξ απο το Dark Ages Και μετα αυτη την φρεσκαδα που μου εβγαζε παλιοτερα και μου δινει την αισθηση οτι παιζει καφριλα για την καφριλα και οχι επειδη το νιωθει. Σαν να εγκλωβιστηκε σε εναν ηχο - σε ενα στυλ , Σαφως μπορει και να κανω λαθος .

1 Like

Εσύ πάντως που διαφωνείς σε όλα με quintom, συζητάς δεν τρολαρεις, ούτε γεμίζεις το θέμα με άχρηστα ποσταρισματα… δεν έχω πρόβλημα με τις απόψεις, με τις συμπεριφορές και τα άχρηστα ποστ έχω.

Affirmative, αλλά η κάθε συμπεριφορά είναι αποτέλεσμα πρόκλησης, δεν είναι όλοι καθυστερημένοι να κολλάνε με τα “και καλά” αιρετικά αλλά πραγματικά ειρωνικά πόστ. Αιρετικός και περήφανος δηλώνει ο άλλος και περιμένει εποικοδομητικό διάλογο, ΔΕΝ θα τον έχει, αναγκάζει αρκετούς να απέχουν από το να ποστάρουν ή/και προκαλεί ανάλογης ποιότητας πόστς. Ξεροκεφαλιά λέγεται αυτό και δεν αντιμετωπίζεται εύκολα, ισοδύναμη της βλακείας.

Απλα επος.

Θυμιζω απλα οτι οταν ξεκινησα να συζηταω ξαφνικα το τρομερο παρεακι μου την επεσε επειδη ειμαι μειντενας λεει γιαυτο βρισκω βαρετο το καινουργιο metallica.
Αναγκαστικα επρεπε να πεσω στο επιπεδο σας και να διατηρηθω εκει χαμηλα.
Νομιζω τα καταφερνω καλα.
Στο επιπεδο του αλλου δυσκολα φτανω γιαυτο χρησιμοποιω αποψεις του.

1 Like

Εννοείται θυμάμαι πως ξεκίνησες … και αφού σου φάνηκε βαρετό και δεν σε καλύπτει τι να κάνουμε… γούστα είναι αυτά. Εγώ πάντως δεν το συνεχίζω άλλο και ζητώ συγγνώμη αν το παράκανα, σε καταλαβαίνω εν μέρει και ήταν πάρα πολλές οι φορές που το έχασες το δίκιο σου.

Για παράδειγμα ο matia σκοτώνεται σχεδόν σε όλα τα θέματα με τον quintom (και κάποιες φορές βγάζει και γέλιο, γιατί στο κάτω κάτω τις κουβέντες τις κάνουμε για να περνάμε καλά) αλλά δεν πήγε τόσο βαρετά και επαναλαμβανόμενα το ίδιο πράγμα…

εννοείται ότι διαφωνώ και γω με πάρα πολλά που έχει γράψει ο quintom, αλλά εκεί που μπορεί να του γράψω κατι σαν αντίλογο, γράφεις κάτι εσύ (που μπορεί να συμφωνώ σαν άποψη) και με τον τρόπο σου με κάνεις και το “ξεχνάω” και στοχεύω εσένα μετά

Είναι ή δεν είναι το Raven ό,τι καλύτερο έχει βγάλει ο ασέξουαλ τα τελευταία 15 χρόνια; Λέγε τώρα.

Πάρε και μια Katy Perry. Πολύ μεγάλο hit το συγκεκριμένο: https://www.youtube.com/watch?v=Um7pMggPnug&feature=share

Επίσης ο Slash γουστάρει Katy Perry. Να κι ένα βίντεο με τις ένοχες ποπ απολαύσεις των ροκ και μέταλ μουσικών.

1 Like

κι ο zakk wylde είχε πει θέλει να περιοδεύσει με one direction \m/ \m/ \m/ \m/

Σου γαμω το μεταλ, ας ξεκινησουμε απο αυτο. Και να θες, δε μπορεις να με τρολλαρεις.

Μη λεμε τα ιδια. Αν βλεπεις προκληση σε ποστ που δεν αναφερομαι ουτε απευθυνομαι σε κανεναν, επειδη δεν ακολουθω τους νομους και τα στερεοτυπα που εχεις βαλει εσυ στην πανηλιθια μουσικη σου, ειναι δικο σου προβλημα αυτο. Και χρειαζεται ψυχολογο. Δε με ενδιαφερει ο εποικοδομητικος διαλογος με ατομα σαν εσενα, τον κανω μια χαρα με παρα πολλα ατομα οπως βλεπεις σε παμπολλα topics.

Το οτι με θεωρεις ικανο να αποθαρρυνω αλλους απο το να εκφρασουν την αποψη τους ειναι τουλαχιστον σχιζοφρενικο και μαλλον ζεις σε μια δικη σου διασταση. Δεν υπαρχει τιποτα το ξεροκεφαλο στις αποψεις μου, ειναι δικες ΜΟΥ, και δεν υποχρεωνω κανεναν ποτέ και για κανεναν λογο να τις ασπαστει. Αν δε σου αρεσει ουτε καν να τις διαβαζεις, ξιδακι. Αν θεωρεις βλακεια το να εχω διαφορετικη αποψη απο σενα, ο Χιτλερ σε ψαχνει για να σου δωσει παρασημο.

Απο κει και περα, ζηταω συγγνωμη εκ μερους των Prophechy και matia, λυπαμαι ειλικρινα που χωρις να αναφερω ή να απευθυνθω καν στους συγκεκριμενους χρηστες, αυτοι εξακολουθουν εδω και μηνες να σοδομιζουν αυτο (και οχι μονο) το θρεντ και να κουραζουν καποιους χρηστες με τις δημοσιευσεις τους. Θα προσπαθησω να μην τους δινω σημασια οσο γινεται, αλλα δυστυχως επιστρεφουν διαρκως σχολιαζοντας με πολυ ασχημο τροπο αυτα που γραφονται μερικες φορες και δεν τους αρεσουν γιατι εχουν μαθει να ακουνε τη μουσικη τους οπως τους υπαγορευει το Metal Hammer.

Εκτιμω το κοπλιμεντο, και το διπλωματικο ποστ, αλλα να με συγχωρησεις αν σου λεω πως εγω προσωπικα δεν προσεβαλα ποτε κανεναν χωρις προκληση, και πως οτι γραφω το γραφω για μενα και μονο για μενα, και για να κανω διαλογο με οποιον ενδιαφερεται. Απο κει και περα την κριτικη τη δεχομαστε παντου και παντα, αλλα τις προσβολες και το διαρκες τρολαρισμα, οχι, δεν τα δεχομαστε. Δεν εχει να κανει με το αν θα τα λογοκρινουμε, αλλα με το κατα ποσο κουραζουν εναν ασχετο αναγνωστη.

Αν ηθελαν πραγματικα να διαφωνησουν και να κανουν τον οποιονδηποτε εποικοδομητικο διαλογο μαζι μου οι εν λογω χρηστες, ή ακομα και να με βρισουν με ειλικρινεια, θα μου εστελναν private messages. Το οτι απαντανε σε threads που ουτε καν τους ενδιαφερουν, το μονο που δειχνει ειναι πως θελουν να κανουν το χαβαλε τους και να βγαλουν τα απωθημενα τους. Αρα οχι, η αληθεια δε βρισκεται καπου στη μεση. Oπως εχει πει και ο τεραστιος ο Mike o Portnoy, “the truth is the truth, and all you can do is live with it”

Πάντως γράφοντας σε ένα ροκ/μεταλ φορουμ όταν λες ότι οι Maiden είναι μια μέτρια μπαντούλα πρέπει να περιμένεις και ανάλογη αντίδραση, είναι δηλαδή μια ακραία δήλωση. Φυσικά μπορεί να είναι το γούστο σου και δεν σε κατηγορεί κανείς γι αυτό, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι τουλάχιστον στην Ελλάδα, και ίσως και γενικά, οι Maiden είναι το μεγαλύτερο/καλύτερο μεταλ συγκρότημα.
Από την άλλη ο @Prophecy φυσικά γίνεται ενοχλητικός επαναλαμβάνοντας συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, κάτσε ρε αδελφέ να κάνουμε μια κουβέντα σαν άνθρωποι, και εφόσον γνωρίζεις τις αιρετικές απόψεις του @QuintomScenario μην ασχολείσαι μαζί του. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε κάθε μέρα τα ίδια. Έχουμε μείνει 3 και ο κούκος εδώ μέσα είναι αμαρτία.

on topic: το HTSD είναι ότι καλύτερο μπορούσαν να βγάλουν οι Metallica εν έτη 2016

2 Likes

Δεν γνωριζω καμια αιρετικη αποψη κανενος. Ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες,
Οταν καποιος ομως χαρακτηριζεται τρολ επειδη δεν συμφωνει με την πλειοψηφια του τοπικ κατανταει γελοιο και σιγα μην σας σεβαστω.

Επισης δεν νομιζω να σε ενοχλουν τοσο πολυ το ποστ μου, ετσι και αλλιως τα ιδια και τα ιδια διαβαζετε καθε μερα χωρις την βοηθεια μου.
Καποιος θα γραψει οτι το HTSD γαμει, καποιος θα ανεβασει ενα video των Metallica, καποιος μια φωτογραφια του james να κραταει την κιθαρα σαν φαλο για να μουσκεψουν οι απανταχου groupies και ο quintom θα πει μια μαλακια.
Αν εσενα σου φαινεται ενδιαφερον εμενα μου περισευει.
Και εχετε μεινει τρεισ και ο μαλακας (οχι ο κουκος).
.

2 Likes

Απίστευτο, 2017 και οι άνθρωποι δε γράφουν στο forum, κάτι άλλο θα πρέπει να φταίει πέρα από το ότι τα fora έχουν ΠΕΘΑΝΕΙ και δεν το ξέρουν!

Ωραία λοιπόν αφού δεν μας σέβεσαι μην περιμένεις να σε σεβόμαστε κι εμείς…
Εμένα προσωπικά με ενοχλούν αυτά τα ποστ μπαίνω να διαβάσω καμιά άποψη και κάθε φορά βλέπω το ίδιο κουραστικό παραμύθι. Το βαριέσαι το δισκάκι οκ σεβαστό αλλά είσαι από τους λίγους να ξέρεις, οι περισσότεροι λίγο πολύ το γουστάρουν. Όσο για τις φωτο και τα βιντεο είναι μέρος του χαβαλέ και συνήθως έχουν κάτι να προσφέρουν στην κουβέντα, ειδικά αν ανεβάσουν οι Metallica κάποιο καινούριο live video

ευτυχως που ειστε ανοιχτομυαλοι

Βλέπεις εγώ να σε χαρακτηρίζω τρολ επειδή δεν συμφωνείς με την άποψη μου;

Βλεπεις εγω να σχολιαζω αυτα που λες και να σε προσβαλω?