Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Σου εξήγησα ποιο είναι το θέμα μου, δεν θέλεις να καταλάβεις. Έλα να συζητήσουμε για τον δίσκο ή για οποιονδήποτε άλλο δίσκο θέλεις…

Σοβαρά έχει πει κάτι τέτοιο ο Zakk Wylde? Κρίμα γιατί προσωπικά θεωρώ ότι κάτι One Direction και Justin Bieber είναι ο πάτος της μουσικής.

Και μου κάνει εντύπωση και για έναν ακόμα λόγο. Όποιος έχει δει το dvd “Boozed, Broozed, and Broken Boned” (απίστευτο live, είναι ο λόγος που άρχισα να ακούω Black Label Society) εκεί πέρα ο Zakk Wylde βρίζει όλη την ώρα τον Fred Durst.

Δηλαδή δεν γουστάρει τη μουσική ενός πολύ μεγάλου καλλιτέχνη όπως ο Fred Durst αλλά όμως δηλώνει ότι θέλει να συνεργαστεί με κάτι One Direction που είναι για 14χρονα κοριτσάκια (!!!) Πραγματικά θα πηδηχτώ απ’ το παράθυρο.

Περί δισκογραφίας CC τώρα: To Inflikted είναι φανταστικός δίσκος. Το θεωρώ (σχεδόν) masterpiece στη metal μουσική. Πρόκειται για τον τελευταίο σπουδαίο δίσκο του Max Cavalera. To Trauma είναι λιγότερο καλός δίσκος αλλά με 2-3 κομμάτια δυναμίτες μέσα. Το Pandemonium είναι απίστευτα κακός δίσκος. Έμπνευση μηδέν, βαράμε απλώς κάτι κιθάρες για να κάνουμε θόρυβο. Δίσκος χειρότερος από το St. Anger που έχει πολύ καλύτερες ιδέες μέσα (αναφέρω το St. Anger επειδή έχει να κάνει με Metallica, για να κάνω οn topic το ποστ :stuck_out_tongue: )

Κάτσε τώρα αυτό το εννοείς ή το λες ειρωνικά;;

Ήμουνα λίγο υπερβολικός στο χαρακτηρισμό αλλά προσωπικά θεωρώ πολύ καλή μπάντα τους Limp.

Α οκ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη επαφή μαζί τους εκτός του Chocolate Starfish ή κάτι τέτοιο, το οποίο ήταν διασκεδαστικός δίσκος…

Μια χαρά μπάντα ήταν οι Limp Bizkit.

Σαν άλμπουμ ας πούμε ναι, είναι το λιγότερο άνισο από τα υπόλοιπα, αλλά τον στηβεν δεν τον μετράω με τα άλμπουμ, ΤΟΝ ΣΤΗΒΕΝ. Μια ιδέα του, δυο νότες, αρκούν για να μου δώσει περισσότερα από δέκα άλμπουμ :wink:

Quintom τα επιχειρήματα σου είναι δυνατότερα από όλες τις θρησκείες μαζί, υπερνικάς τα απανταχού δόγματα, θα μπορούσα να πώ, με επιφύλαξη, ότι πλησιάζεις σε δύναμη την γυναικεία ξεροκεφαλιά. Πίστευε οτι θες αλλά όσον αφορά ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής και όλα τα υποείδη του είσαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ανάξιος να εκφέρεις γνώμη, μπορείς όμως ελεύθερα και χωρίς φόβο να μας αραδιάζεις τις αιρετικές παπαριές σου, its a free world. Επέτρεψε μας όσους σε κράζουμε, λίγο ή πολύ, να σε θεωρούμε έναν άσχετο αιρετικό πανύβλακα που μας παρουσιάζει τα πιστεύω του με δογματικό τρόπο γεμάτο ειρωνία και περηφάνια.
Δεν σ αρέσουν οι ψιλές φωνές, δεν σ αρέσουν οι χοντρές φωνές, δεν μπορείς τα growls, δεν μπορείς να ακούσεις το 80% της μέταλ μουσικής όμως θες να έχεις και ισχυρή άποψη, απόλυτη, μη διαπραγματεύσιμη, φούλ ειρωνική αλλά αφού δεν απευθύνεσαι προσωπικά σε κάποιον να μην στην πούμε γιατί το θεωρείς επίθεση στα πιστεύω σου. Υποχόνδριος, περήφανος αιρετικός αλλά ευέξαπτος, με τέτοιο potential στη θέση σου θα έγραφα μουσική :slight_smile:

1 Like

Βλεπω με τους χαρακτηρισμους τα εχεις πολυ καλα. Ενταξει δε φταις εσυ, εγω φταιω που ασχολουμαι με αμοιβαδες και με μεταλλαδες (πολλες φορες το ιδιο πραγμα βασικα). Το χειροτερο ειναι που εισαι και αμορφωτη αμοιβαδα, αφου οι μισες λεξεις που χρησιμοποιεις δεν ξερεις καν τι σημαινουν ή απλα τις χρησιμοποιεις για εντυπωσιασμο. Περαστικα, τετοια θεματακια καιρο εχω να δω σε ανθρωπο. Αν εγω πρεπει να γραψω μουσικη, εσυ μαλλον πρεπει να γινεις μπατσος. Εχεις ηδη ολα τα προαπαιτουμενα. Σεξιστης, αγενης, προκλητικος, αμορφωτος και ξερολας.

Καλη μπαντουλα ειπα οι Maiden, οχι μετρια @shadowking69. Βεβαια τις προαλλες που ακουγαμε το Afraid To Shoot Strangers μαζι για μπυριτσα γουσταρα οκ, ειχα και χρονια να το ακουσω. Ευτυχως δεν εβαλαν καμια απο τις 100 αναλωσιμες παπαριες που εχουν βγαλει.

Με κάνα δυο μπύρες ακόμα θα τραγούδαγες όλο το Sign Of The Cross απέξω και ανακατωτά :stuck_out_tongue:

1 Like

Αυτο και χωρις μπυρες, αφου ειναι απο σοβαρο δισκο.

:stuck_out_tongue:

Η γυναικεία ξεροκεφαλιά είναι γεγονός δεν είναι σεξισμός να αναφέρομαι σε αυτή, τα σεξιστικά comments σου κάθε φορά που ποστάρεται φώτο γυναίκας είναι σεξισμός, ψάξε να τα δείς. Αλλά είπαμε, το δόγμα στο κεφάλι σου είναι ανίκητο, σε φαντάζομαι κάθε βράδυ να βγαίνεις στο μπαλκόνι και να φωνάζεις “Είστε όλοι ΤΡΕΛΟΙΙΙ”

On topic το HTSD είναι αναχρονιστικό αλλά καλό.

Για πες ενα σεξιστικο σχολιο που εχω κανει να γελασουμε… εισαι ανεκδοτο ρε μαν.

Όχι ρε συ , το είπε όντως αλλα ήταν τρολια της στιγμής χαχαχα

Επίσης επειδή ανεφερες το γαμάτο dvd , προσωπικά δεν μπορώ να ακούσω με τίποτα το super terrorizer π.χ. χωρίς το “Limp Bizkit suck cock” . Το έχω συνηθίσει έτσι πλέον

απλα επειδη τα γραπτα μενουν και για να θυμηθεις καποια απο αυτα που ειπες, αν και εχεις θολωσει

Και στη συνέχεια του τραγουδιού να λέει “Limp Bizkit still suck cock” :laughing:

1 Like

Αψογα τα γραφω

Οχι ξερω πολυ καλα ποια ειναι τα ορια, απλα μπερδευομαι οταν καποιος εχει ξεπερασει μακραν τα ορια ΚΑΙ του γραφικου ΚΑΙ του γελοιου, οπως εσυ. Σκατα στο μεταλ σου.

νομιζω οτι το ξερει ολο το φορουμ ποιος ειναι γραφικος και γελοιος και ποιος εγινε λογω των περιστασεων
σκατα στο μεταλ μου. μου εκανες τα μουτρα κρεας.
νομιζεις οτι θα προσβληθω? δεν ειμαι 15 χρονων σαν και εσενα ρε λελο.

Αλλα πραγματικα επειδη πιστευω οτι
"Σε οποιον αρεσει ο Dio ειναι κολλημενος μεταλλας και διαβαζει Hammer στην τουαλετα"
και οτι
"ο Dio εχει ψιλη φωνη"

θελω να μου πεις την γνωμη σου να δω αν συμφωνουμε

1 Like

Περί τιμών συναυλιών που λέγαμε προχθές, οι τιμές για Queen στο Η.Β. κυμαίνονται μεταξύ 80-90 λίρες. Τα ακριβά δηλαδή όσο οι Metallica. Τα φθηνά είναι 20 λίρες πιο ακριβά από των Metallica,

1 Like

Αναπληρωτής κυβερνητικός εκπρόσωπος :yum:

1 Like