Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Γιατί εξήγησα ότι δίνουν τον όγκο και τις κιθάρες ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ μου λείπουν από τα τραγούδια των maiden… δεν είπα ότι τραγουδάει καλύτερα ο μπάρλοου από τον μπρους… μην τσιτώνετε χωρίς λόγο

1 Like

Χαλαρά μιλάμε ρε μην αγχώνεσαι… Οκ το καταλαβαίνω αυτό που λες απλά δεν συμφωνώ

Τράβα άκου το από Solitude Aeturnus που τους γλεντάνε τους Iced Earth για πλάκα

3 Likes

απο την πολυ γλυκα το παθαμε… χα χα χα!! ναι λειπει ο ογκος στις κιθαρες που λες αλλα ειναι και θεμα γουστου …
σιγα το θεμα . εμενα μου αρεσε οπως ειναι το αυθεντικο , στον αλλον τον τρουιλα αρεσει με Μπρουσαρο, εσενα σου αρεσει με τον ογκο των Αις Ντερθ και στον quintom αρεσει η εκτελεση των Metallica.
Κανεις δεν αδικει κανεναν .

Και αν ηταν εδω ο προφεσυ θα την ελεγε σε ολους μας και δικιο θα ειχε !

εντιτ: πωωωωωωωω τι θυμηθηκες ρε Κωστα!

Εγώ είπα και πάλι ότι αν κάποιο θα μπορούσε να είναι καλύτερο θα ήταν με τον Bruce αλλά και πάλι δεν το λέω 100%. Δεν είπα ότι μου αρέσει περισσότερο, μην μπερδεύεις τον κόσμο. Πιο πολύ μου αρέσει με τον Παυλαρα

Οι SA σε αυτό, το No More Tears και το Shame On The Night που έχουν κάνει καταπληκτικές διασκευές…γενικά μπαντάρα

3 Likes

τοτε μην μιλας αλλο . Παυλος και ξερο ψωμι για τα 2 πρωτα!

1 Like

Εγώ είμαι της άποψης ότι πολύ δύσκολα μπορεί κάποια διασκευή να φτάσει το πρωτότυπο σε αυτές τις μεγάλες μπάντες. Είναι τόσο κλασικά αυτά τα κομμάτια που κάθε προσπάθεια ξενίζει

2 Likes

Το 22 Acacia Avenue ίσως μου αρέσει περισσότερο με Bruce, κατά τα άλλα όμως μόνο Παύλος στα 2 πρώτα γιατί και η φωνή του ήταν κάτι το μαγικό σε αυτούς τους δίσκους

2 Likes

ισχυει αυτο . και για να λεμε και του στραβου το δικιο ναι οκ Live o Μπρους στεκεται καλυτερα απο τον Παυλο , ετσι κι αλλιως απο την αρχη ειχε τα θεματακια του με τα Live και ηταν σημαντικος παραγοντας για την αποχωρηση του .

Δεν βαλαμε τωρα τον παραγοντα Live στην εκτελεση του κομματιου .

Ο @chinaski παλι σοφα μιλησε.

Αυτό είναι έτσι κι αλλιώς με Bruce όμως… Μήπως εννοείς άλλο;

Ον τοπικ: τελικά αυτό το Hardwired… λέει τίποτα;

εννοει οτι εχει καει απο τις μπυρες του Σαββατοκυριακου!

Εννοούσα αν το είχε τραγουδήσει ο DiAnno :stuck_out_tongue:

Κάηκα όντως…κρασί την παρασκευή, μπύρες το Σάββατο…περισσότερο πίνω όταν είμαι Low on money και μένω σπίτι. Το Charlotte The Harlot ήθελα να πω, αλλά και πάλι ίσως και όχι. Είναι δύσκολο όταν σου έχει εντυπωθεί κάτι να αλλάξεις γνώμη ή να το δεις αλλιώς.

ον τοπικ: το Hardwired κόβει κώλους

3 Likes

Kαι στο Heaven and Hell!

2 Likes

Πολύ σωστά, ξέχασα να το αναφέρω αυτό

Αχ καλε!

Hallowed Be Thy Name ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ απο Machine Head, πλεον δεν υπαρχει λογος να ακουω το αυθεντικο.
Τωρα αυτο το “οχι δεν ειναι καλυτερο, απλα εσυ το προτιμας” παει και αναποδα, μπορω κι εγω να πω “ναι ειναι καλυτερο, απλα εσυ δεν το προτιμας” και ουτω καθ εξης. Περι ορεξεως γενικα… Γι αυτο ακου εσυ το Remember Tomorrow με συναισθηματισμο, να το ακουω εγω απο Metaplyta με καυλα και πωρωση.

ξαφανισου.

Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα…

1 Like

Running Free παντως μονο απο Ναιτστοκερ πλεον.

3 Likes

μπα…αυτοί βάλανε και λίγο χαρακτήρα στη διασκευή…όλο και κάποιος θα το έχει γαμήσει χειρότερα