Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Αν και έχω αρκετό διάστημα να το ακούσω (πάνω από μήνα) δεν νομίζω να έχει ξεφουσκώσει ιδιαίτερα. Σίγουρα τωρα που τελείωσε ο ενθουσιασμός ίσως βλέπεις πιο ξεκάθαρα πως έπρεπε να είναι πιο μικρός ο δίσκος σε διάρκεια, δλδ έπρεπε να έχει 10 τραγούδια (θα πέταγα εκτός τα Murder One και το Am I Savage). Τότε για μένα θα ήταν στο 9+. Αν βαθμολογήσω λαμβάνοντας υπόψη όλα τα τραγούδια είναι δίσκος του 8. Όμως επειδή δεν μπορώ να μη λάβω υπόψη πως ο δίσκος έχει 4 ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ τραγούδια κατηγορίας all time classic του βάζω ένα “οπαδικό 9αρι”

Γενικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τους Metallica του 2016

3 Likes

Εγω παντως δε θα αλλαζα το βαθμο ειτε ηταν στο δισκο τα Savage και Murder ειτε οχι. Ποτέ δεν καταλαβα τη λογικη του να μειωνει την αξια ενος δισκου λιγη εξτρα μουσικη :joy:

Ο βαθμος ενος δισκου για μενα ειναι η γευση που σου αφηνει οταν τον ακους, ασχετα που βρισκω γενικα τους βαθμους μια χαζομαρα οπως εχω πει. Αλλα αν ειναι να μπω στη διαδικασια, δε θα κατσω να κανω nitpicking, απλα αυτο μου αφηνει ως αποτελεσμα (και ισως λιγο συγκριτικα με αλλους δισκους τους). Η αληθεια συνοψιζεται στην τελευταια σου φραση.

2 Likes
2 Likes
2 Likes

Ειναι κλειδωμενα και δεν τα εχει το καναλι των Metallica στο Youtube πρεπει να κανεις log in στο site τους για να τα δεις…

Stop breathing and dedicate to me
Stop dreaming and terminate for me
All meaning you dedicate to me
All feelings you terminate for me

Ηρθα να πω οτι αυτο ειναι το πιο “feels like classic Metallica” σημειο που εχω ακουσει εδω και 20 χρονια, με μια μικρη ενσταση για το ρεφρεν του All Nightmare Long που ισως το αδικω με αυτη τη δηλωση. Εννοω σημειο το οποιο σε κανει να νιωθεις με εναν συγκεκριμενο τροπο με τον οποιον καμια αλλη μπαντα δε σε κανει να νιωθεις, ολοι ξερουμε αυτο το unnamed feeling νομιζω.

4 Likes

Έλα.μωρε με το οπαδικο 8αρι. .τους κάνουμε και την χάρη που πατάμε play !

:blush:

Οπαδικο 9αρι. Τιμιο 8αρι.

Αντι-οπαδικό 3-αρι, άτιμο 2-αρι… :stuck_out_tongue:

3 Likes

Να κατι πολυ πιο τιμιο και οπαδικο απο τις αμπελοφιλοσοφιες σας για το αν το HTSD παιρνει 7.74 ή 8.21

2 Likes

8,3 max από μένα αρα 8… Μια χαρά τους κάνω την χάρη την επόμενη φορά να κόψουν ότι δεν χρειάζεται :grin:

Κόβουν το κωλαράκι των Lost . Είναι αρκετό .

Ξέχασες και ένα άλλο ρεφρέν…

BOW DOWN…

2 Likes

Ήρθα απλά για να πω ότι το Hardwired είναι ιδανικό live opener.

5 Likes

Μεγαλη αληθεια. Ισως και περισσοτερο απο το ANL

Απάλευτο!
Για το Spit μιλάω…

Αλλο ενα απιστευτο τραγουδι βγαλμενο απο τα 80’s

3 Likes

Αψογη εκτελεση και απιστευτα καλο τραγουδι. Μας χαρισαν 3 τραγουδια που στεκονται εκει ψηλα με τα κλασικα τους με αυτον το δισκο… Και θα φανει περισσοτερο σε λιγα χρονια θαρρω…

3 Likes