Metallica - Hardwired ...To self-destruct

@Mercyful_Fate_666 Οι Sevenfold πως ηταν?

1 Like

ELA MORH ARROSTIA JAMES ME STIXARES APO THN KOMMATARA WHERE THE WILD THINGS ARE APO THN ALBUMARA RELOAD

https://forums.metallica.com/uploads/default/original/3X/1/f/1f47b9fd98729dd13706e21c83a80140b22d3850.JPG

3 Likes

Περίμενα καλυτερο ήχο, αυτό με ξενέρωσε λίγο. Γενικά η μουσική των A7X είναι τέτοια που αν δεν έχουν καλό ήχο, ακούς πολύ βαβούρα. Μπούκωμα στα μπάσα… Αν αυτό το live ήταν η πρώτη μου επαφή με το γκρουπ, δεν θα μου έμενε κάτι. Και αυτό καθαρά λόγω ήχου, γιατί κατα τ’άλλα παίξανε άρτια και χωρίς λάθη. Αλλά όταν δεν ακούς, τι να το κάνεις…

Στο 2ο μισό του setlist το βελτιώσανε αρκετά, αλλά νομίζω ένα μικρότερο venue, πιο “σφιχτο”, θα τους ταίριαζε καλύτερα. Σίγουρα το AT&T stadium των 80.000 θέσεων δεν έχει την καλύτερη ακουστική για τέτοιου είδους μουσική.

2 Likes

Ένα πειστικό επιχείρημα γιατί το Hardwired είναι ένα καλό άλμπουμ

“In 35 years, I’ve never heard the sentence, ‘Why are you not playing more new songs?’ until this tour cycle,”

(όχι τόσο επειδή το ανέφερε ο Lars, αλλά ήταν μια καλή αφορμή με βάση παρόμοιες συζητήσεις σε αυτό εδώ το τόπικ).

Όλο το άρθρο εδώ

5 Likes
1 Like

$5 μεταφορικά για ένα ποστεράκι μικρό? Να πάνε να χεστούνε.

Sorry, το 14x11 που λέει είναι εκατοστά? $7,50 για ένα Α6? To A6 είναι το μισό του Α5. Και μεταφορικά?
Θα το κλέψω με print screen, θα το τυπώσω 70x100 cm και θα το μοιράζω τσάμπα. Και ναι, μπορώ να το κάνω.

2 Likes

Ίντσες είναι λογικά, μη κάνετε έτσι.

Προφανως ειναι ιντσες, αρα κανει συνολο $12 για Αμερικη, και ειναι 27χ35 περιπου. Δεν ειναι μεγαλο αλλα ουτε μικρο. Δωδεκα δολλαρια δεν ειναι τιποτα για κατι τετοιο. Ολοι γνωριζουμε την αποψη μου για τα εισιτηρια, αλλα ειδικα αυτο ειναι κατι εντελως περιττο, για οποιον γουσταρει να το παρει μονο, και δεν ειναι καν κανενα σοβαρο εξοδο.

Σε 70Χ100 αναλυση θα φαινεται σκουπιδι, ουτε τζαμπα δε θα το επαιρνα.

Να αλλά αντί να πάρεις 15 τέτοια , παίρνεις ένα εισιτήριο για την συναυλία ( ούτε καν σου προτείνω να πάρεις 200 αντί να πάρεις το ακριβό πακέτο με τις φώτο, τον μπουφέ κτλ ) . :wink:

2 Likes

Ναι αλλα δεν ειμαι ηλιθιος να παρω 15 τετοια

2 Likes

Δηλαδή ένα Α4. Οκ, θα το τυπώσω 70x100 με γαμάτη ανάλυση και δε θα σου το δώσω Quintom.

2 Likes

Ο λογος για τον οποιον ειναι προς πωληση, ειναι γιατι η αναλυση με την οποια θα το τυπωσεις εσυ μονος σου απο την εικονα στην ιστοσελιδα θα κανει την εκτυπωση αθλια. Εχω δουλεψει σε φωτογραφειο 10 χρονια και οι φορες που εχω ακουσει ή δει πελατες να ειναι πληρως απογοητευμενοι που η εκτυπωση τους δε βγηκε οπως περιμεναν ενω “στην οθονη φαινοταν γαματο” ειναι κυριολεκτικα αμετρητες. :stuck_out_tongue:

Να το δωσεις στους αλλους ρε, να φυγετε να πατε αλλου

Να το πάρω εγώ διπλό ;

Ναι μόνο που εγώ είμαι γραφίστας, δεν είμαι ερασιτέχνης άσχετος που σκανάρει μια φωτογραφία και θέλει να την κάνει ταπετσαρία χωρίς να έχει τις γνώσεις πως να το κάνει…

Αλλά οκ, θα το δώσω στον drenie.

1 Like

Εσυ να κοιταξεις πως θα βγει η βδομαδα με τα γιαουρτια και τα γαλατα, γιατι ερχονται ταξιδια και δε θα εχεις αρκετο ασβεστιο να στεκεσαι ορθιος και να κανεις headbanging

1 Like

Ως γραφιστας, ξερεις πολυ καλυτερα απο μενα οτι αν δεν υπαρχει η αναλυση, οτι και να κανεις εσυ δεν ειναι αρκετο :stuck_out_tongue: Εκτος αν κατσεις να βαλεις τα πιξελς ενα ενα, εκει παω πασο. Καλο κουραγιο!

Θα πάρω αυτά που είναι μακράς διάρκειας για να μου μείνουν μερικά να καταναλωσω μετά τις συναυλίες !

Μη με κάνεις να στέλνω Αμερική τώρα… Γίνεται πάντως, άκου που σου λέω. Είμαι στις ειδικές δυνάμεις γραφιστών, αναλαμβάνουμε επιχειρήσεις εκεί που όλοι οι άλλοι κωλώνουν.

3 Likes