Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Ακομα και το trash talk σου, επιπεδου 15 χρονου ειναι ρε κεφτε!

Ελα παραδέξου σου άφησε τραύματα αυτό για το 15χρονα!

Ποιοι Accept μωρέ ;;;; Που τους θυμηθηκατε αυτούς τους ξεχασμένους

Αν το hardwired είχε άλλο όνομα μπάντας στο εξώφυλλο , οι μισοί θα λέγανε για τίμιο 6ρακι και δεν έχουμε απαιτήσεις πλέον και για δίσκο 2 καλών κομματιών

Τεσπα έχει βαλτώσει το ροκιν μου φαίνεται. Καμία απορία γιατί γράφουμε 5 νοματεοι

Αυτοί που έχουν βγάλει τον heavy metal δίσκο της δεκαετίας μέχρι στιγμής και ετοιμάζονται για τον τέταρτο σερί δίσκαρο!
Αλλά τι περιμένεις εδώ μέσα είναι κακό να ακούς ακόμα μεταλ…

3 Likes

Αν ειχε ονομα αλλης μπαντας, θα ειχε επισης μετρια παραγωγη αντι για την ηχακλα που ακουμε, θα ειχε αδιαφορα ριφφς σε αντιθεση με τα γαμηστερα ριφφς του Τζεημς, και επισης θα ειχε καποια μετρια ή και κακη φωνη, σε αντιθεση με μια απο τις καλυτερες φωνες ολων των εποχων στον σκληρο ηχο, αρα ναι, θα επαιρνε με το ζορι 6. Επειδη ομως εχει ολα τα παραπανω στοιχεια (και αρκετα αλλα), παιρνει ενα ανετο 8αρακι, με ανοδικες τασεις.

Δεν ειμαι εγω αυτος που αποθεωνει τις μπαντες που εγραψα και τους αηρο μεηντε, οποτε, τι τραυματα να μου αφησει?

Καλά εγω μαζί σου είμαι ως προς αυτό , εννοείται

Αλλη ήταν η πρόθεση μου . Ουσιαστικά αυτό που λες

Το κατάλαβα απλά είπα να πω κι εγώ τα προφανή!

Βέβαια εγώ από την άλλη γουστάρω πολύ το Hardwired… αλλά δεν υπάρχουν μόνο οι Metallica

ε ναι έχεις ακόμα πολλά να μάθεις… μικρός είσαι

Εδώ αποθεώνουμε πραγματικά ξεχασμένες μπάντες ( με δική τους ευθύνη ) τύπου Tool , Soad και λοιπούς και παρακαλάμε σα ζητιάνοι να βγάλουν κάνα δίσκο

Και μας πειράζουν οι Μεηντεν και οι Αξεπτ που ειδικά οι 2οι με το σπαθί τους δικαιούνται την αποθέωση που βγήκαν στην επιφάνεια απ το μνήμα

2 Likes

Είναι λίγο αστείο πάντως . Οι Accept κυκλοφόρησαν (μαζί με το ROC που έρχεται να σαρώσει πάλι) μέσα σε 7 χρόνια 4 γαμηστερούς δίσκους και οι Metallica κάναν 7 χρόνια να βγάλουν το HTSD. Θέλω να πω, και εγώ αρρωστάκι είμαι με Metallica αλλά πρέπει να υπάρχει και ένα μέτρο όταν γίνονται συσχετισμοί.

2 Likes

8 μην κλέβεις! :stuck_out_tongue:

1 Like

όλο και κάτι θα ξέρει ο James ε;

2 Likes

Βασικά λιγάκι αστείο για μένα είναι που αποθεώνονται οι Μεταλλικα επειδή άκουσον άκουσον παιδιά, έβγαλαν γαμάτο δίσκο

Για το αυτονόητο αποθεώνουμε

Που βάσει του επιπέδου τους , έπρεπε να είχαν αλλά 2 hardwired για να μην πω ότι βάσει προσωπικοτήτων και παικτών θα έπρεπε να λέγαμε " οκ δυνατή κυκλοφορία αλλά μπορούν και καλύτερα"

Δυστυχως αλλη μπαντα ΔΕΝ μπορει να γραψει εναν δισκο σαν τον HTSD…

Και ο Μεσσι βαζει γκολ κι γω εβαζα γκολ οταν επαιζα μπαλα αλλα δεν ειμαστε το ιδιο…

2 Likes

Ως προς τι εννοείς;;

Παραγωγή ή συνθέσεις;;

Γενικά η άποψη μου είναι ότι βγαίνουν άκρως ενδιαφέροντες δίσκοι με τρομερές συνθέσεις και παραγωγές . Αρκετά πιο ενδιαφέρουσες από έναν δίσκο Μεταλλικά με 3 σούπερ τραγούδια που κανονικά τα γράφουν στον ύπνο τους

Όταν οι καμμένοι, ξεζουμισμένοι και χωρίς κίνητρο πέρα από το προσωπικό Metallica καταφέρνουν και βγάζουν έναν τόσο καλό δίσκο όπως το HTSD, ναι, είναι σημαντικό. Είναι “θέμα” ρε παιδί μου.

1 Like

Σίγουρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να υποβαθμίζουμε και όλες τις άλλες μπάντες που προσπαθούν. Οι Metallica παίζουν μπάλα σε άλλο επίπεδο αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πχ το Blood Of The Nations δεν είναι καλύτερο από το Hardwired… σορρυ αλλά είναι, και φυσικά έχουν τον σεβασμό μου λίγο παραπάνω για τον λόγο που είπε ο @chinaski παραπάνω.
Οι Skyclad είναι σε άλλη φάση, τίμιοι κτλ αλλά δεν ζουν από την μουσική και δεν είναι προτεραιότητα τους.

Με τον Κουΐντομ διαλέγεσαι, θα φας στη μάπα και την υποβάθμιση των άλλων μπαντών :stuck_out_tongue:. Μια χαρά οι αναγεννημένοι Accept, μια χαρά οι Saxon αυτού του κόσμου.

1 Like

Kάπου εδώ να πω απλά ότι η φωνή του Χετφιλντ, σε σχέση ακόμα και με το Death Magnetic, έχει πέσει αισθητά, το γρέζι έχει φύγει.

Ναι μωρέ δεν έχω πρόβλημα με τον “υπερήφανο αιρετικό” κάνουμε και τον χαβαλέ μας …