Metallica - Hardwired ...To self-destruct

το εκαναν οι maiden το 15 ! δισκο που μαλλον οι metallica δεν θα παιζει να τον βγαλουν ευκολα!

1 Like

Γιατι να βγαλουν δισκο καταπολεμηση κατα της αυπνιας οι Metallica? Φτου φτου φτου μακρια απο μας

3 Likes

Το γραφουν οι γιατροι σε ασθενεις με αυπνιες, το ΙΚΑ το καλυπτει 100% στα υπολοιπα ταμεια πληρωνεις συμμετοχη…

3 Likes
1 Like

Καλό δίσκο έβγαλαν οι Maiden, εξίσου καλό (ελαφρώς καλύτερο για εμένα -υποκειμενικά) οι Metallica.
Άσε την ποδοσφαιροποίηση της μουσικής και απόλαυσε και τους 2.

2 Likes

το εβγαλαν με το DM φιλε αστο!

Καλη ιδεα, θα το βαλω να το ακουσω 3 φορες σερι να πωρωθω μιας και μου το θυμησες και κραταω Book Of Souls για το βραδακι γιατι εχω και ξυπνημα αυριο

το Βοοk of soul ειναι αριστουργημα σε αυτα που εβγαλαν οι Metallica τεσπα αστο δεν εισαι για πολλα

οκ

2 Likes

Μην σε ψαρωνει ο φίλος @QuintomScenario

Δεν γουστάρει μέταλ . Κάπου ξέφυγε με τους Μεταλλικα . Μετά το πιο βαρύ που γουστάρει άντε να ναι Tool , Pearl Jam και λοιπά

Μας καβλαντιζει και τον καβλαντιζουμε κι εμεις

Αν ήμουν ψυχολόγος θα έλεγα ότι έπαθε το σύνδρομο Metallica Load Reload απ την ανάποδη

Κάπου έφαγε σφαλιάρα με κάποιο εκ των No.prayer , Fear of the dUck , X factor / Virtual 11

Και δεν το συγχωρέσει ποτέ for some reason :stuck_out_tongue:

2 Likes

Κλασσική περίπτωση τύπου που βαθμολογεί με βάση το λογότυπο ο LedZep

3 Likes

Εγώ πάντως όταν έβαλα το book of souls και άκουσα το if eternity should fail , έβαλα τα κλάματα και το έβαλα άλλες 30 φορές συνεχόμενες

Αυτό μόνο με το halo on fire και το SOTB ξαναέγινε με το Hardwired. Γιατί έχει βγει masterpiece

1 Like

Στο μεταξύ αυτά που γράφεις ότι ακούει ο @QuintomScenario τα ακούει ο @pantelis79 … και όχι μόνο .

Θα μπορούσαμε να κάνουμε και σοβαρά αυτή την κουβέντα αλλά όλο και κάποιος θα πεταχτεί και θα το γαμησουμε και θα ψοφήσει .

2 Likes

Νομίζω όλοι αγαπάνε τέτοιες μπανταρες

Εγώ ορκίζομαι αν μιλήσουμε σοβαρά δεν θα είμαι ΘΡΕΝΤΟΚΑΝΙΒΑΛΟΣ ( λολ τι λέξη ξεστομισε ο θεός)

Δεν είσαι εσύ το θέμα στα σίγουρα . Αυτός που λες ότι σκέφτηκε την υπερλεξη είναι και ο ορισμός .

Όσο για το τι σου έκανε εσένα το book ή το HTSD, προφανώς και είναι το προσωπικό σου γούστο και είναι σεβαστό , αλλά το impact του κόσμου λέει άλλα. Δεν γίνονται να μας αρέσουν όλα και σίγουρα έχει και αυτό την ομορφιά του .

1 Like

Και εγώ “impact του κόσμου” είμαι. Κι εσύ και όλα τα παιδιά εδώ μέσα μια μικρογραφία της κοινότητας είμαστε . Ή τεσπα μια μικρογραφία άλλων rocking του πλανήτη

Το hardwired είναι ένας γαμάτος δίσκος του 8/10 ως όφειλαν για την ποιότητα τους να κυκλοφορήσουν οι Μεταλλικα

Το Book of Souls επίσης ενας γαμάτος δίσκος , δεν θα πω 8/10 αλλά 7/10 γιατί είναι μεγαλύτεροι μουσικοί απ το πόνημα τους και μπορούσαν ένα κλικ ακόμα

Το βαρετό που έχουν βαφτίσει κάποιοι , δε νομίζω να αντιπροσωπεύει την πλειοψηφία όσων ακούν μέταλ

Το ότι ξεφουσκώνουν είναι τα σημεία των καιρών. Βγαίνουν συνέχεια ωραίοι δίσκοι και προχωράμε

Ομοίως προσωπικά το hardwired το προσπέρασα γρήγορα να πάω να ακούσω άλλες δουλειές

Και δεν σημαίνει τίποτα αυτό για την ποιότητα τους

3 Likes

Αυτό το έπαθα με το Ghost of Navigator και το Out of the Silent Planet τελευταία φορά.
Σε τέτοιο βαθμό με το TBOS κανένα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν έχει κομματάρες (Empire, ομώνυμο, The Red…, Death or Glory κλπ). Ή ότι δεν έχει μέτρια.

Και οι 2 είναι καλοί δίσκοι, ανάλογα με τα γούστα του καθενός άλλος κατατάσσει τον ένα ή τον άλλο ψηλότερα.

2 Likes

Ποιος δεν γουσταρει μεταλ μην λες οτι θες , οι metallica ακομα βαραν καλα αλλα οταν ο αλλος μ λεει για νανουρισμα ε τα θελει! Δισκαρα το Ηardwired δεν λεω το πηρα και ολας οταν βγηκε, αλλα προσωπικα το book of souls εινα αλλο lvl για εμενα

ναι και?

Δεν με επιασες και είναι κραημα (sic)

Όλοι γουστάρουν Μεταλλικα και απλά ΕΝΑΣ δεν γουστάρει Μεηντεν

Ε σου λέω κι εγώ ότι ο ένας καβλαντιζει τον άλλον γι αυτό το λόγο

Αν και στα σοβαρά κάπου θυμάμαι να λέει ο quinton ότι γενικά μέταλ δεν πολύ γουστάρει

1 Like